# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Mozzik

Mozzik është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Është shumë i ri në moshë, mirëpo Gramoz Aliu apo siç njihet për publikun ‘Mozzik’, është njëri ndër reperët më energjik në hip-hopin kosovar, i cili dallon për rimat e veçanta që ai i bën. Ai është nga Ferizaj dhe është vëllai i Getuar Aliu “Ghetto” ose “Getinjo”. Zhanri hip-hop është zhanri i cili i fle në shpirt dhe Mozzik thotë se asnjëherë nuk do ta ndërrojë këtë stil të kënduarit. 

NEWS

Rap-i jashtë! Tre dalje këtë javë, të treja Hip Hop!

Këtë javë në klasifikimin e 100 këngëve më të mira shqiptare në “The Top List”, Top Awards, kemi pasur tre hyrje të reja në listë. Gjë kjo që do të thotë se edhe tre këngë fatkeqësisht kanë dalë nga klasifikimi. Por cilat ishin ato? Fillimisht këtë javë u njohëm me...

Ja si është reflektuar albumi i Mozzik në klasifikimin e javës!

Nëse është një reper i showbiz-it që di vetëm të surprizojë ai është padyshim Mozzik. Çdo këngë e tij pëlqehet shumë nga publiku dhe arrin që brenda pak ditësh të flitet për të e të dëgjohet kudo. Së fundmi, reperi ka lançuar albumin e tij më të ri edhe pse...

Java me më shumë hyrje të reja në 323 javë "The Top List"!

Një javë e ngarkuar dhe plot me projekte të reja muzikore ishte kjo në të cilën kemi hyrë. Le të themi që artistët paskan rënë në një mendje për të publikuar këngët e tyre. Deri më tani kjo është java me më shumë hyrje në 323 javë që prej fillimit...

Ja cilat janë bashkëpunimet më të suksesshme në 320 javë klasifikim!

Duket se bashkëpunimet janë goxha të suksesshme dhe pëlqehen shumë tek publiku. Sidomos nëse hedhim një vështrim në klasifikimin e “The Top List” gjatë këtyre 320 javëve, do të vëmë re se vërtet disa artistë duke bashkuar forcat së bashku, kanë sjellë hite të papërsëritshme. Por cilat kanë qenë disa...

Më në fund del bashkëpunimi mes Mozzik dhe Elvanës, ja si është pritur!

Tashmë e kemi mësuar që çdo këngë e Mozzik pëlqehet shumë nga publiku dhe arrin që brenda pak ditësh të dëgjohet kudo. Së fundmi, reperi po lançon albumin e tij më të ri “Lamboziki” edhe pse pak ka që ka publikuar albumin “No Rich Parents” në bashkëpunim me Loredanën, ish- partneren...

Hitet e publikuara nga Mozzik në 2021...

Mozzik është padyshim një nga reperët më të talentuar dhe më të dashur për publikun. Gjatë vitit 2021, Mozzik ka publikuar disa projekte që janë kthyer shumë shpejt në hite. E teksa disa nga hitet e tjera të tij, si “PP”, “Madonna”, apo shumë të tjera janë publikuar vitin që...

Mozzik publikon mbase videon më të mirë të karrierës së tij!

Mozzik ka ardhur me evolucion të pabesueshëm. Artisti ka publikuar së fundmi këngën e tij më të re të titulluar “Shko”. Ndryshe nga sa e kemi parë herët e tjera, Mozzik është tjetërsuar plotësisht. Sigurisht për mirë ama. “Shko” e ka shfaqur atë me një frymë më eksperimentuese, më të...

Mozzik dhe Getinjo të dy në "The Top List" këtë javë me hyrje të reja!

Dy vëllezërit Mozzik dhe Getinjo, kanë hyrë të dy këtë javë në klasifikimin e “The Top List”. Të dy ata me projektet e tyre. Mozzik ka publikuar këngën e tij “Shko” dhe Getinjo nga ana tjetër ka lançuar “Real”. Të dy ata janë në njëfarë mënyre këtë javë do të...

Ndryshon kreu, me të edhe dy hyrje direkt në Top 5!

Këtë javë në klasifikimin e “The Top List”, kreu i listës ka ndryshuar plotësisht. Elgit Doda nuk mund të mbante më fronin dhe zbriti menjëherë në vend të 4-të. Kreu i javës i takon “Flakë”, bashkëpunimit mes Capital T dhe Elvana Gjatës. Në vend të dytë është renditur projekti “Gjuj...

Loredana 'jashtë' me Mozzik, 'brenda' me Don Xhonin...

Çdo javë kemi të bëjmë me surpriza në klasifikimin e “The Top List”. Kësaj here kemi të bëjmë me dy nga projektet e Loredanës. Bashkëpunimi i saj tepër i pëlqyer nga publiku me Mozzik duket se nuk rezistoi dot për më gjatë. “Oh Digga” fatkeqësisht është larguar nga klasifikimi i...

Mozzik feston sot ditëlindjen, ja disa nga hitet e tij që kanë qendruar më gjatë në klasifikim!

Mozzik festoi sot ditëlindjen e tij të 26-të. Kjo na solli në mendje disa nga hitet e tij më të mira që kanë qenë pjesë e “Top Awards” dhe i kanë rezistuar kohës, duke qenë ndër të preferuarat e publikut që e kanë votuar për të vazhduar të jetë në...

Kreu nuk ndryshon por vendi i dytë dhe i tretë janë “kërcënues”!

Edhe këtë javë kreu vazhdon të qëndrojë i njëjti. Është përsëri “Dale” nga Butrint Imeri, Kida dhe Ledri Vula që rimerr frerët e “The Top List”, duke u cilësuar si kënga më e suksesshme e kësaj vere, më e votuara dhe që ka qëndruar më shumë javë në vend të...

Kreu nuk ndryshon por kemi dy surpriza në Top 5!

Edhe këtë javë, për herë të tretë tashmë, kreun e ka rrëmbyer përsëri Elvana Gjata dhe Yll Limani me bashkëpunimin e tyre “E di”. Sipas votave të publikut, ky duket se është projekti më i preferuar i 100 këngëve më të mira shqiptare në “Top Awards”. Një tjetër bashkëpunim shumë...

Ja kush janë artistët më të paguar të verës nëpër clube!

Sipas disa burimeve jo zyrtare, Elvana Gjata, Mozzik, Dhurata Dora, Butrint Imeri dhe Ledri Vula janë ndër artistët më të paguar të verës nëpër klube. Në fakt kjo nuk vjen si surprizë duke marrë parasysh edhe këngët hite që këta artistë kanë. Këngëtarët numërojnë në repertorin e tyre shumë suksese, shumë...

Loredana dhe Mozzik vijnë në shqip dhe sa mir’ po tingllojn’

Një nga çiftet më të famshëm dhe më të komentuar, si për jetën e tyre personale por edhe atë profesionale janë padyshim Loreda dhe Mozzik. Ne i kemi dëgjuar shpesh projektet e tyre muzikore dhe publiku i pëlqen shumë. Në fakt, në çdo bashkëpunim që ata si dyshe kanë sjellë...

Loredana dhe Mozzik debutojnë në "Top 10"

Një nga çiftet më të njohur të showbiz-it shqiptar, janë dhe Mozzik dhe Loredana. Dy artistët kanë lançuar këngën e tyre më të re të titulluar “Oh Digga”. Ky projekt i është bashkuar “The Top List” dhe është pozicionuar në vend të 6 të klasifikimit. Në klip dyshja janë parë...

Ja ku vendoset çifti më i komentuar i (të paktën) muajit!

Loredana dhe Mozzik janë padiskutim dy nga personazhet më të komentura të këtij muaji. Të shumë diskutuar për marrëdhënien e tyre, më në fund dyshja e famshme ka vendosur të pranojë para publikut se janë rikthyer me njëri-tjetrin dhe konfirmimin final e tregoi bashkëpunimi i tyre muzikore. Vetëm pak ditë...

Ikin hitet e verës së kaluar!

Kjo javë ka sjellë në total 11 hyrje të reja, padisktim një ndër javët me më shumë projekte të reja të prodhuara së fundmi. Ma ardhjen e pranverës, artistët janë vënë në lëvizje dhe kanë publikuar muzikën e tyre të re, duke nxjerrë kështu “jashtë loje”, hitet e verës së...

Shkundje e "Top 5", shikoni çfarë ka ndodhur këtë javë

Edhe pse java e kaluar ishte thuajse e qetë sa i përket ndryshimeve në klasifikim, kjo javë ka rezultuar krejtësisht ndryshe. Nëse do të analizojmë “Top 5” krahasuar me një javë më parë, nuk ka asnjë këngë që ka mbajtur të njëjtin pozicion. Vendi i parë është pushtuar nga dyshja...

Nuk ndryshon kreu, por Ylli Limani është një hap larg

Që në momentet kur u paralajmërua si bashkëpunim, publiku kishte pritshmëri shumë të larta dhe në fakt Kida dhe Mozzik nuk kanë zhgënjyer aspak me këngën e “PP”. Kjo është java e tretë që ky projekt muzikor mban kreun e 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare. Në...