LAJME

Ajo tha ‘Po’/Dafina Zeqiri merr propozimin e veçantë për martesë në ditëlindjen e saj!

Diva e skenave të muzikës Shqiptare,  e cila numëron miliona klikime në hitet e saj dhe një numër të madh fansash, ka mbushur sot plot 35 vjeç. E lindur më 14 Prill të vitit 1989, Dafina Zeqiri numëron vitet, plot suksese dhe arritje. Padyshim ajo është një nga këngëtaret më të talentuara...

Artisti Kiddmarioo sjell së shpejti bashkëpunimin internacional me një tematikë mjaft të prekshme…

Mario Dervishanji i njohur me emrin e tij të skenës Kiddmarioo, është një këngëtar, reper, tekstshkrues dhe kompozitor shqiptar. I vendosur së bashku me familjen e tij në lagjen nr. 13 në Durrës, Kiddmarioo nisi rrugëtimin si reper nëpër rrugicat e ndryshme të kësaj lagjje, ku dhe do të merrte dhe...

Dea Strica rikthehet në “The Top List” me një këngë që nuk ‘i përket kohës’!

Edhe pse ka qenë pjesë e tregut muzikor duke kompozuar e duke shkruar tekste këngësh, Dea Strica na ka munguar ta dëgjojmë me një projekt të sajin. Kanë kaluar rreth 3 vite që kur Dea ishte pjesë e listës dhe mungesa ka qenë e madhe. Por ja që pritjes i...

“Jam perfeksioniste, jam kafshë…”/Lorè zbulon detaje për albumin e ri dhe krijmtarinë e saj!

E ftuar në emisionin “Pardon My French” në Top Albania Radio ka qenë artistja e njohur, Lorè, emri i vërtetë i të cilës është Lorela Karoshi. Ajo ka zbuluar më shumë detaje në lidhje me karrierën, emocionet që përcjellin projektet dhe albumin e saj më të ri që do të...

Marsela Çibukaj vjen me një surprizë për publikun, ja detajet e para…

E ftuar mëngjesin e sotëm në “Wake Up” ka qenë artistja Marsela Çibukaj. Ajo së fundmi ka prezantuar albumin e saj që mban titullin “Petale” dhe që përmban 4 këngë. Deri më tani Marsela ka publikuar dy prej tyre dhe tashmë na ka zbuluar se kur do të vijnë të...

Elinel prezanton albumin e ri, ja kënga e re që i bashkohet “The Top List”!

Padyshim që Elinel, emri i vërtetë i të cilit është Granit Bajraktari, është këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe i preferuar tek publiku, pavarërësisht se çfarë moshe kanë ata. Së fundmi, artisti i njohur i rrymës rap, ka prezantuar albumin e tij të ri të titulluar “Gur”. Ky...

Geasy dhe Ledri lënë mënjanë sherret e dikurshme dhe publikojnë këngën e shumëpërfolur!

Pas 12 vitesh erdhi bashkëpunimi i projektit të shumëpritur nga Ledri Vula dhe Ghetto Geasy. Ashtu siç edhe kishin lajmëruar prej pak kohësh tanimë, dy ndër reperët më të suksesshëm shqiptarë, bashkuan forcat për të na sjellë një hit të ri. “Thuj” titullohet kënga e cila shoqërohet edhe me videoklip....

Kush është bashkëpunëtori i ri i Capital T? Njihuni me Jimilian!

Një nga bashkëpunimet e javës që vjen këtë javë në “The Top List” është ai mes Capital T dhe Jimilian, “Ike Ti”. Jimilian është një artist i ri shumë premtues, i njohur gjerësisht në Danimarkë, por ky projekt e sjell atë për herë të parë në mesin e artistëve tanë....

Elgit Doda merr kreun me këngën që prezantoi në dasmën e Romeos dhe Heidit!

Rreth dy javë më parë, në shtëpinë më të famshme në Shqipëri, atë të “Big Brother VIP 3”, pati një ceremoni dasme. Dy nga konkurrentët e këtij formati, Romeo dhe Heidi kurorëzuan dashurinë e tyre, sigurisht jo në të vërtetë… Patjetër që e gjithë vëmendja e publikut ka qenë tek...