LAJME

FanFara Tirana dhe Bjorni Linza, mirë se vini në Top Awards!

Grupi FanFara Tirana dhe Bjorni Linza, janë artistët më të rinj që i bashkohen këtë javë ”The Top List”. Le të njihemi pak më shumë me ta… Bjorni Linza është ndër artistët më të rinj të tregut muzikor shqiptar. Ai u prezantua me këngën e tij të parë, “Malet lëvizën”,...

Sardi nuk rresht së na magjepsuri!

Të gjithë ne i njohim tashmë këngët e tij që e kanë bërë atë të famshëm dhe ne na kanë rrëmbyer zemrat. E kemi fjalën pikërisht për Sardi Strugajn. Këngët e tij gjithnjë kanë pasur një vend të veçantë në klasifikimin e ”The Top List” dhe kanë tërhequr gjithë vëmendjen...

Si na kish ‘humbur’ kjo perlë e Dhuratës dhe Elvanës?!

Bashkëpunimet e Elvana Gjatës dhe Dhurata Dorës nuk dinë të ndalen. Pasi bënë namin me projektin e tyre të parë, ”Gajde” dhe të gjithë kuptuam sa shumë kimi kishin me njëra-tjetrën, dy artistet kanë sjellë dhe dy bashkëpunime të tjera. Së bashku, ato kanë krijuar shumë hite dhe “Luj” është një...

“Dy shotsa” vazhdon rrugën e suksesit në listë!

Këngëtari Luiz Ejlli para pak javësh përfundoi eksperiencën e tij në “Big Brother VIP” ku edhe fitoi çmimin e madh. Pjesëmarrja e tij bëri që ai t’i rikthehej skenës muzikore dhe të punojë për projekte të reja. Pa kaluar një javë nga dalja e tij nga shtëpia, një super lajm erdhi nga moderatori...

‘Udhëtim në fjalë e tinguj’ nga Shpat Deda vjen më 21 qershor në Top Channel dhe Top Albania Radio!

Shpat Deda është një artist që nuk zhgënjen aspak në prodhimet e tij muzikore. Një artist që nuk prodhon muzikë komerciale apo “mainstream”, artisti arrin të tregojë me çdo projekt se këngët e tij bazohen në emocione të vërteta. Prezantimi i tij si këngëtar për publikun e gjerë ka ndodhur pikërisht ne...

(Re)Introducing Shkodra Elektronike!

Një bashkëpunim vjen këtë javë në ”The Top List” midis Shkodra Elektronike e FanFara Tirana , të cilët vijnë me ”Vaj Si Kenka Ba Dynjaja”. Edhe pse ka shumë ritëm, teksti i saj është mjaft emocional dhe një mesazh i fuqishëm për botën. Por kush janë Shkodra Elektronike? Shkodra Elektronike...

Noizy dhe Stresi, ’vicini vicini’!

Noizy dhe Stresi janë dy nga reperët më në zë të tregut muzikor shqiptar, të cilët janë njohur gjithmonë për rivalitetin e tyre. Gjasat që një ditë reperët do të bënin paqe ishin të vogla, por çdo gjë doli jashtë pritshmërive në vitin 2022. Reperët jo vetëm që bënë paqe,...

Pauzë në muzikë?! Mc Kresha dhe Lyrical Son: “Shpresojmë që gjeneratat që do vijnë të lënë më shumë gjurmë se ne…” 

Festivali më i shumëpritur “South Outdoor Festival” rikthehet edhe këtë vit në Borsh, në jugun e mrekullueshëm të Shqipërisë. Ky event 4-ditor siguron argëtim pa fund dhe eksperienca unike dhe të papërsëritshme. Sigurisht nuk mungon as muzika më e mirë nga artistët më në zë. Të ftuar për të performuar...

Ja sa artistë kanë mbajtur më shumë se një këngë në Top 5 njëkohësisht!

Këtë javë Luiz Ejlli ka arritur që të zaptojë Top 5 me projektet e tij. Patjetër një tjetër sukses i tij. Por në fakt Luizi nuk ka qenë i vetmi me këtë arritje. Edhe artistë të tjerë ka ndodhur që të kenë më shumë se një këngë në renditjen e...