MOZZIK

Pak para publikimit të bashkëpunimit të tyre, Dafina dhe Mozzik surprizojnë me fjalët dedikuar njëri-tjetrit!

Dy nga artistët më të niohur të tregut janë bërë bashkë për herë të parë në një projekt të ri muzikor. Bëhet fjalë për Dafina Zeqirin dhe Mozzik, të cilët tashmë kanë finalizuar xhirimet e këngës së tyre të përbashkët. Së fundmi është zbuluar edhe data e lançimit të kësaj...

Dafina Zeqiri dhe Mozzik së shpejti me bashkëpunim të ri!

Së shpejti do të publikohet edhe bashkëpunimi i shumëpritur midis Dafina Zeqirit dhe Mozzik. Këtë lajm e bëri me dije një ditë më parë vetë Dafina duke publikuar një TikTok me reperin. Teksa dje ajo nuk zbuloi asgjë më tepër, së fundmi krahas një fotoje me Mozzik ajo ka shkruar...

Detaji në klipin e ri të Mozzik lidhet pikërisht me Loredanën…

Para pak ditësh, Mozzik dhe Kida kanë ‘shokuar’ rrjetin me postimin më të fundit në Instagram ku kjo e fundit shfaqej me fustanin e bardhë të nusërisë dhe reperi me kostimin e dhëndrit, por ajo që na habiti të gjithëve ishte mbishkrimi që Mozzik kishte zgjedhur për foton e tyre. Megjithatë, duket...

Mozzik – “Daddy” kthim i artistit në ‘origjinë’!

Nëse është një reper i showbiz-it që di vetëm të surprizojë ai është padyshim Mozzik. Çdo këngë e tij pëlqehet shumë nga publiku dhe arrin që brenda pak ditësh të ketë një impakt të madh tek publiku e të dëgjohet kudo. Së fundmi Mozzik ka sjellë këngën e tij më...

Rap-i jashtë! Tre dalje këtë javë, të treja Hip Hop!

Këtë javë në klasifikimin e 100 këngëve më të mira shqiptare në “The Top List”, Top Awards, kemi pasur tre hyrje të reja në listë. Gjë kjo që do të thotë se edhe tre këngë fatkeqësisht kanë dalë nga klasifikimi. Por cilat ishin ato? Fillimisht këtë javë u njohëm me...

Ja si është reflektuar albumi i Mozzik në klasifikimin e javës!

Nëse është një reper i showbiz-it që di vetëm të surprizojë ai është padyshim Mozzik. Çdo këngë e tij pëlqehet shumë nga publiku dhe arrin që brenda pak ditësh të flitet për të e të dëgjohet kudo. Së fundmi, reperi ka lançuar albumin e tij më të ri edhe pse...

Java me më shumë hyrje të reja në 323 javë “The Top List”!

Një javë e ngarkuar dhe plot me projekte të reja muzikore ishte kjo në të cilën kemi hyrë. Le të themi që artistët paskan rënë në një mendje për të publikuar këngët e tyre. Deri më tani kjo është java me më shumë hyrje në 323 javë që prej fillimit...

Ja cilat janë bashkëpunimet më të suksesshme në 320 javë klasifikim!

Duket se bashkëpunimet janë goxha të suksesshme dhe pëlqehen shumë tek publiku. Sidomos nëse hedhim një vështrim në klasifikimin e “The Top List” gjatë këtyre 320 javëve, do të vëmë re se vërtet disa artistë duke bashkuar forcat së bashku, kanë sjellë hite të papërsëritshme. Por cilat kanë qenë disa...

Më në fund del bashkëpunimi mes Mozzik dhe Elvanës, ja si është pritur!

Tashmë e kemi mësuar që çdo këngë e Mozzik pëlqehet shumë nga publiku dhe arrin që brenda pak ditësh të dëgjohet kudo. Së fundmi, reperi po lançon albumin e tij më të ri “Lamboziki” edhe pse pak ka që ka publikuar albumin “No Rich Parents” në bashkëpunim me Loredanën, ish- partneren...