# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Dj Geek

Dj Geek është një tjetër dj i suksesshëm në muzikën shqiptare, i cili ka nisur luajë nëpër klube të ndryshme që prej vitit 2012-të. I lindur në Prishtinë, ai ka mundur të depërtojë me muzikën e tij në gjithë trevat shqiptare, duke u shndërruar në një prej dj-ve më të preferuar të momentit. Ai madje synon të marrë pjesë në ndonjë festival europian.

Dj Geek ka sjellë projektin e tij të parë muzikor në bashkëpunim me Dhurata Dorën, “Ayo” e cila ka qënë në klasifikimin e “The Top List”. Një bashkëpunim i veçantë ka qënë dhe ai me Argjentina Rramosaj, “Sekreti”, i cili rezultoi tepër i pëlqyer në tregun muzikor shqiptar.

NEWS

Beatrix rikthehet në Top 5!

Beatrix Ramosaj është një nga emrat më të përfolur të momentit të showbiz-it shqiptar. Kënga e saj e publikuar gjatë muajit që shkoi arriti të rrëmbejë menjëherë vëmendjen dhe zemrat e publikut që në çastet e para. “Ma shumë se ti” që erdhi si bashkëpunim me Dj Geek është bërë...

Ja 5 këngët që janë ngjitur më shumë në klasifikim këtë javë!

Një rritje me shumë pozicione në listën e 100 këngëve më të mira shqiptare në “The Top List” që disa prej projkteve kanë pësuar. Jeni kuriozë të mësoni se cilat janë ato këngë apo ata artistë që bënë diferencën këtë javë? Në vend të parë të kësaj liste kemi Era...

Ja se cilat janë projektet që janë rritur më shumë gjatë javës!

Këtë javë në klasifikimin e “The Top List” kemi pasur disa rritje në renditje të disa prej këngëve. Zbulojini ato më poshtë… “Falje vetes” e Sardit është padyshim një nga projektet më të pëlqyera nga publiku. Kjo këngë është rritur me plot 56 vende nga java e kaluar. Një projekt...

Yll Limani me një tjetër këngë që premton të jetë hit, nën kujdesin e Dj Geek!

Yll Limani dhe Dj Geek kanë bashkuar forcat në projektin më të fundit që premton të jetë një hit i vërtetë. Kënga e tyre më e re titullohet “Fjalë” dhe padyshim që do jetë ai projekt që do ta dëgjojmë e do ta ridëgjojmë sado kohë të kalojë. Duket se...

Dafina dhe Dj Geek, dashni e madhe në skenë dhe jashtë saj!

Ata janë padyshim një ndër çiftet më të dashur të showbiz-it shqiptar. Po flasim pikërisht për Dafina Zeqirin dhe Dj Geek. Bashkëpunëtorë në projekte muzikore por edhe në jetën personale. Dafinën dhe Dj Geek i kemi parë shpesh në projekte të përbashkëta dhe duhet thënë që kanë qenë ndër më...

Dj Geek në një ode për muzën e tij, Dafina nuk kalon dot pa u vënë re edhe pse nuk e gjejmë në titull!

Tanimë, të deklaruar në publik, Dafinën dhe Dj Geek i shohim shpesh të postojnë bashkë në rrjete sociale. Të dy janë çift në jetën private, ashtu si dhe në atë profesionale. E duket se pjesë e projektit më të ri të Dj Geek nuk mund të mos ishte edhe partnerja...

Ja kush e nis ‘mbarë’ javën në "The Top List"!

Kreu i kësaj jave ka shkuar për Yll Limani me një nga këngët e albumit të tij dhe pikërisht për “Lshoja Zanin”. Duket se Ylli e ka nisur mbarë këtë vit me një pozicionim të tillë. Por ai nuk është i vetmi artist që e ka nisur mbarë 2022. “Heku...

Dafina Zeqiri dhe Dj Geek paralajmërojnë projektin e rradhës…

Tanimë, të deklaruar në publik, Dafinën dhe Dj Geek i shohim shpesh të postojnë bashkë në rrjete sociale. Të dy janë çift në jetën private, ashtu si dhe në atë profesionale. Ata duket se janë në përgatitje të një videoklipi të ri, nga i cili edhe kanë ndarë disa fotografi...

Ja cilat janë këngët që janë ngjitur më shumë këtë javë...

Ndërkohë që kreu i listës nuk ka pësuar shumë ndryshime nga java e kaluar, shumë këngë të tjera të listës janë votuar më shumë nga publiku shqiptar, duke u ngjitur sa më lart në klasifikim. Projekti më i ri nga Dafina Zeqiri i titulluar “Happy Birthday” ka vetëm 2 javë...

Bashkëpunimi mes Dj Geek dhe Vig Poppa godet në shenjë!

Nëse jemi mësuar që Dj Geek ta shohim gjithmonë të fshehur pas kuintave, duke bërë muzikë të bukur, më në fund Geek ka vendosur të shfaqet edhe në klipet e këngëe të tij. “Futja Kepen” mban titullin projekti më i ri i Dj, i cili për ta shndrruar muzikën e...

Dhurata Dora dhe Dj Geek sërish në vend të parë këtë javë

Kjo është java e katërt që Dhurata Dora dhe Dj Geek qëndojnë në vendin e parë. Ndërkohë që javën e kaluar ajo mposhti Era Istrefin me “Redrum”, këngëtarja ka mundur ta mbajë sërish kreun e “The Top List: është këtë javë. Një lumë ndryshimesh kanë ndodhur në listën zyrtare të...

Treshja më e nxehtë e "The Top List", pushtohet nga artistet femra

Kanë kaluar 66 javë që nga publikimi i klasifikimit të “The Top List”, ku nga java në javë, është vënë re një konkurrecë e madhe sa i  përket renditjes së projekteve muzikore si edhe kryesimit të listës. Treshja më e nxehtë e listës, këtë javë, është e pushtuar nga artistet...

Dhurata Dora dhe Dj Geek marrin kreun për herë të parë

Kjo mund të quhet padiskutim java e Dhurata Dorës. Për herë të parë këngëtarja ka marrë kreun e “The Top List”, me këngën e saj në bashkëpunim me Dj Geek, “Ayo”. Ky projekt muzikor, i cili ka rreth 9 javë që është pjesë e klasifikimit, këtë javë është ngjitur me...

Dhurata Dora dhe Dj Geek ngjiten me 10 pozicione këtë javë

“Ayo” është projekti më i fundit muzikor i Dhurata Dorës në bashkëpunim me Dj Geek. Edhe pse ka më shumë se 3 javë që ka dalë në treg, kjo këngë menjëherë është shndërruar në një nga këngët më të pëlqyera për publikun shqiptar. Prej 3 javësh “Ayo” është bërë pjesë...