Kjo mund të quhet padiskutim java e Dhurata Dorës. Për herë të parë këngëtarja ka marrë kreun e “The Top List”, me këngën e saj në bashkëpunim me Dj Geek, “Ayo”.

Ky projekt muzikor, i cili ka rreth 9 javë që është pjesë e klasifikimit, këtë javë është ngjitur me 3 pozicione, duke u renditur në vendin e parë.

Dhurata është në Top Listë edhe me dy projekte muzikore. “Vec ty”, i cili për këtë javë renditet në vendin e 37-të ndërsa bashkëpunimi i Capital T dhe Dhurata Dorës, “Bongo”, për këtë javë pozicionohet në vendin e 44-t.

Ndërkohë që ka patur një lumë ndryshimesh sa i përket uljeve dhe ngritjeve të këngëve në klasifikim, kjo javë nuk ka sjellë prurje të reja në listën e 50 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare.

Onat ft. Majk me bashkëpunimin “Le t’xhelozojne” është kënga që është ngjitur me më shumë pozicione, ekzaktësisht me 37 të tilla, duke u renditur në vendin e 7-të.

Ju mund të vazhdoni të votoni të preferuarit tuaj në faqen zyrtare të “Top Awards”: topawards.top-channel.tv. Gjithashtu po në këtë adresë, mund të na sugjeroni këngët që mendoni se duhen të jenë pjesë e këtij klasifikimi.

Ky është klasifikimi zyrtar i “The Top List”, Top Awards, java 63:

 1. Dhurata Dora & Dj Geek – Ajo
 2. Majk – Fund
 3. Stresi – Mos u dorzo
 4. 2po2 ft. Unikkatil – Kryt Nalt
 5. Ana Bakaj – Reckless
 6. Majk – Kcen
 7. Onat ft. Majk – Le t’xhelozojne
 8. Ledri ft. Lumi B – Krejt shokt e mi
 9. Capital T ft. Macro & Dj Nika – C’est la Guerre
 10. Ledri Vula – A jena mire
 11. Kida ft. Xhensila – Uh Baby
 12. Elvana gjata ft. Capital T & 2po2 – Lejla
 13. Stanaj – Romantic
 14. Majk ft. Ghetto Geasy – Ajo
 15. Gjiko – Je shku
 16. Arnon ft. Jonisa – 4U
 17. Mozzik ft. Arta – Kom Dasht
 18. Shpat Deda – Ninulle
 19. Alban Skenderaj – Stoli I Trendafilave
 20. Alban Skenderaj – Dikur
 21. Ermal Fejzullahu ft. Nora Istrefi – Hije
 22. Bes aft. Flori – 123
 23. Blunt ft. Real – Suzi
 24. Getinjo ft. Kida – Ku je
 25. Era Istrefi – Bonbon
 26. Ronela Hajati – Mos ik
 27. Olidena ft. Sergio – Ajer
 28. Xuxi – Seven Days
 29. Mc Kresha & Lyrical Son ft. Ledri Vula – Hip Hop
 30. Bojken Lako – Sekret
 31. Vlashent Sata – Erdhi dita
 32. Stanaj – Ain’t Love Strange
 33. Butrint Imeri – E jona
 34. Ledri Vula – Kings
 35. Andrra – Kalle Llamen
 36. Ledri Vula ft. Flori Mumajesi – Nuk ma la
 37. Dhurata Dora – Vec Ty
 38. Stine – Bela
 39. Edona Vatoci – Miremengjes
 40. Janex ft. Dabo – Wannabe
 41. Flori Mumajesi ft. Ledri Vula – Beautiful
 42. Ylli Limani – Shiu
 43. Soni Malaj – Pergjithmone
 44. Capital T ft. Dhurata Dora – Bongo
 45. Seven Saraqi – Ani Nasht
 46. Elvana Gjata – Njesoj
 47. Familia Ideale – Per pak drite
 48. Mc Kresha ft. Lavda – Bussines
 49. Nrg Band – Thirrem
 50. Gillespie – Aq me Ben