Kanë kaluar 66 javë që nga publikimi i klasifikimit të “The Top List”, ku nga java në javë, është vënë re një konkurrecë e madhe sa i  përket renditjes së projekteve muzikore si edhe kryesimit të listës.

Treshja më e nxehtë e listës, këtë javë, është e pushtuar nga artistet femra, ku pas Era Istrefit që mban kreun me “Redrum”, Dhurata Dora me Dj Geek renditet në vendin e dytë me projektin muzikor “Ayo”, ndërsa Dafina me debutimin e saj në tregun amerikan, “Four Season”, qëndron në vendin e tretë.

Kanë kaluar 3 javë që kënga më e re e Era Istrefit, “Redrum”, është bërë pjesë e klasifikimit të “The Top List”. Prej 2 javësh, prurja më e re e këngëtares mban kreun e klasifikimit, duke treguar qartë se publiku vazhdon ta votojë dhe mbështesë Erën.

Sa i përket prurjeve të reja, nuk kanë munguar edhe këtë javë. 4 projekte muzikore janë futur në “The Top List”, duke lënë jashtë disa prej këngëve që qëndronin për një kohë të gjatë në klasifikim.

Kënga që është ngjitur më me shumë pozicione është bashkëpunimi i Getinjo dhe Kidës, “Ku je”, ndërsa kënga që ka humbur më shumë pozicione është kënga e Ana Bakaj, “Reckless”.

Ju mund të vazhdoni të votoni të preferuarit tuaj në faqen zyrtare të “Top Awards”: topawards.top-channel.tv. Gjithashtu po në këtë adresë, mund të na sugjeroni këngët që mendoni se duhen të jenë pjesë e këtij klasifikimi.

Ky është klasifikimi zyrtar i “The Top List”, Top Awards, java 66:

 1. Era Istrefi ft. Felix Snow – Redrum
 2. Dhurata Dora ft. Dj Geek – Ayo
 3. Dafina – Four season
 4. Ledri ft. Lumi B – Krejt Shoket e mi
 5. Majk – Fund
 6. Andrra – Kalle Llamen
 7. Argjentina Ramosaj – Pse
 8. Elinel – Qmos (Predator)
 9. Shpat Deda – Ninulle
 10. Hitboyz – Knej nga Durrsi
 11. Onat ft. Majk – Le t’xhelozojn
 12. Kida ft. Xhensila – Uh Baby
 13. Capital T ft. Macro & dj Nika – C’est la guerre
 14. Butrint Imeri – E jona
 15. Familia Ideale – Jashte
 16. Getinjo ft. Kida – Ku je
 17. Ledri Vula – A jena mire
 18. Alban Skenderaj – Dikur
 19. Gjiko – Yjet Nalt
 20. Era Istrefi – Bonbon
 21. Dren Abazi & Zzo – Kur je me mua
 22. Stresi – Mos u dorzo
 23. Elvana Gjata ft. Capital T & 2po2 – Lejla
 24. Ledri Vula – Kings
 25. Majk – Kcen
 26. Alban Skenderaj – Stoli i Trendafilave
 27. Olidena ft. Sergio – Ajer
 28. Ghetto Geasy ft. Majk – Ajo
 29. Samanta ft. 2Ton – Bashk’
 30. Mozzik ft. Arta – Je shku
 31. Ronela Hajati – Mos ik
 32. 2po2 ft. Unikkatil – Kryt nalt
 33. Kida – Enderr
 34. Bes aft. Flori – 1 2 3
 35. Dhurata Dora – Vec Ty
 36. Stanaj – Romantic
 37. Ermal Fejzullahu ft. Nora Istrefi – Hije
 38. Kresha & Lyrical Son ft. Ledri Vula – Hip Hop
 39. Ana Bakaj – Reckless
 40. Xuxi – Seven Days
 41. Edona Vatoci – Miremengjes
 42. Bojken Lako – Sekret
 43. Ylli LImani – Shiu
 44. Stine – Mama
 45. Stine – Bela
 46. Soni Malaj – Pergjithmone
 47. Blunt ft. Real – Suzi
 48. Vlashent Sata – Erdhi Dita
 49. Gjiko – Je shku
 50. Buja ft. Don Phenom & MR.PM – Shqipet e New Yorkut