Kjo është java e katërt që Dhurata Dora dhe Dj Geek qëndojnë në vendin e parë. Ndërkohë që javën e kaluar ajo mposhti Era Istrefin me “Redrum”, këngëtarja ka mundur ta mbajë sërish kreun e “The Top List: është këtë javë.

Një lumë ndryshimesh kanë ndodhur në listën zyrtare të “Top Awards” gjatë kësaj jave. Një sukses të jashtëzakonshëm ka korrur bashkëpunimi i Alban Skënderaj dhe Dalool, “1000 Premtime”, i cili është ngjitur me 43 pozicione, duke u renditur në vendin e dytë.

Projekti më i ri i Besës, “Kokëfortë”, gjithashtu ka rezultuar i suksesshëm, pasi falë votave të publiku, është ngjitur me 35 vende, duke u pozicionuar në vendin e 5-të.

Pesë projekte të reja i janë shtuar klasifikimit të “The Top List”, cili shënon javën e 69-të. Këto prurje të reja, jo vetëm janë futur në listë por janë pozicionuar mjat mirë.

Ju mund të vazhdoni të votoni të preferuarit tuaj në faqen zyrtare të “Top Awards”: topawards.top-channel.tv. Gjithashtu po në këtë adresë, mund të na sugjeroni këngët që mendoni se duhen të jenë pjesë e këtij klasifikimi.

Ky është klasifikimi zyrtar i “The Top List”, Top Awards, java 69:

 1. Dhurata Dora ft. Dj Geek – Ayo
 2. Alban Skenderaj & Dalool – 1000 Premtime 
 3. Capital T ft. Macro &djNika – C’est La Guerre
 4. Kida – Anderr 
 5. Besa – Kokëfortë
 6. Andrra – Kalle Llamen
 7. Shpat Deda – Ninullë
 8. Butrint Imeri – E jona
 9. Dhurata Dora – Vec ty
 10. Samanta ft. 2Ton – Bashk’
 11. Renis Gjoka – Sot
 12. Ledri Vula ft. Lumi B – Krejt shokt e mi
 13. Majk ft. Onat – Le t’xhelozojn
 14. Blunt & Real – Pare si Thaci, Pare si Rama
 15. Era Istrefi ft. Felix Snow – Redrum
 16. Getinjo ft. Kida – Ku je
 17. Majk – Fund
 18. Elvana Gjata ft. Capital T & 2po2 – Lejla
 19. Gjiko – Yjet Nalt
 20. Sergio HD – My Drug ft. Lui Da Vilian
 21. Alban Skenderaj – Dikur 
 22. Alban Skenderaj – Stoli i Trendafilave
 23. Besa ft. Flori – 123
 24. Ledri Vula – A jena mire
 25. Ledri Vula – Kings
 26. Majk – Kcen
 27. Sant & Marly -DMPL
 28. Mozzik ft. Arta – Kom Dasht
 29. Olidena ft. Sergio – Ajer
 30. Era Istrefi – Bonbon
 31. Skivi – Llafi 
 32. Ermal Fejzullahu ft. Nora Istrefi – Hije
 33. Mc Kresha & Lyrical Son Ft. LedriVula – Hip Hop
 34. Dafina – Four Season
 35. Argjentina Ramosaj – Pse
 36. Ronela Hajati – Mos ik
 37. EnxhiNasufi – JOJO 
 38. Soni Malaj – Pergjithmone
 39. 2po2 ft. UniKKatil – Kryt Nalt 
 40. Stine – Bela
 41. Stine – Mama
 42. Stanaj – Romantic
 43. Ana Bakaj – Reckless
 44. Elinel – Predator (Qmos)
 45. Yll Limani – Ke pi sonte shume 
 46. Blunt ft Real – Suzi 
 47. Fifi & Eri Dee – Dope
 48. Dren Abazi & ZZ0 – Kur je me mua
 49. EdonaVatoci – Miremengjes
 50. Blla Blla Blla… – Kaloi

In

Sergio HD – My Drug feat. LuiDaVillian

BllaBllaBlla… – Kaloi

YlliLimani-  Ke pi sonte shume

Blunt & Real – Pare siThaci, Pare si Rama

Fifi&Eri Dee – Dope

Out

Familia Ideale – Jashte

Hitboyz – Knej nga Durrsi

Stresi – Mos u Dorzo

Yll Limani – Shiu

Bojken Lako – Sekret