DJ GEEK

“Nafija” vjen me përforcime dhe futet direkt e dyta!

Ndoshta vlerësohet si bashkëpunimi më i mirë i artistave më të mëdhenj shqiptarë në 10 vjeçarin e fundit. Dhe është pikërisht ai midis Dj Geek, Young Zerka, Dafina Zeqiri dhe Mc Kresha, të cilët risollën këngën e Young Zerkës të publikuar rreth dy muaj më parë “Nafije”. Ata kanë bërë...

Dafina, Dj Geek dhe Mc Kresha ripunojnë “Nafijen” e Young Zerkës!

Nëse ju ka pëlqyer kënga “Nafije” e Young Zerka, nuk keni dëgjuar ende asgjë. Këtë version remix, jemi të sigurtë që thjesht do ta adhuroni. DJ Geek, Young Zerka, Dafina Zeqiri dhe MC Kresha kanë prezantuar së fundmi projektin e ri muzikor. Ata kanë bërë një remix të “Nafije”, ku...

Top 10 për DJ GEEK dhe Semi!

Dj Geek ka qenë mjaft i angazhuar kohët e fundit duke sjellë herë pas here projekte të reja me disa nga artistët më në zë. E duket se këto bashkëpunime kanë korrur mjaft sukses sidomos këtë javë. Mund të themi se Top 10 i kësaj jave i përket Geek dhe...

Beatrix rikthehet në Top 5!

Beatrix Ramosaj është një nga emrat më të përfolur të momentit të showbiz-it shqiptar. Kënga e saj e publikuar gjatë muajit që shkoi arriti të rrëmbejë menjëherë vëmendjen dhe zemrat e publikut që në çastet e para. “Ma shumë se ti” që erdhi si bashkëpunim me Dj Geek është bërë...

Ja 5 këngët që janë ngjitur më shumë në klasifikim këtë javë!

Një rritje me shumë pozicione në listën e 100 këngëve më të mira shqiptare në “The Top List” që disa prej projkteve kanë pësuar. Jeni kuriozë të mësoni se cilat janë ato këngë apo ata artistë që bënë diferencën këtë javë? Në vend të parë të kësaj liste kemi Era...

Ja se cilat janë projektet që janë rritur më shumë gjatë javës!

Këtë javë në klasifikimin e “The Top List” kemi pasur disa rritje në renditje të disa prej këngëve. Zbulojini ato më poshtë… “Falje vetes” e Sardit është padyshim një nga projektet më të pëlqyera nga publiku. Kjo këngë është rritur me plot 56 vende nga java e kaluar. Një projekt...

Yll Limani me një tjetër këngë që premton të jetë hit, nën kujdesin e Dj Geek!

Yll Limani dhe Dj Geek kanë bashkuar forcat në projektin më të fundit që premton të jetë një hit i vërtetë. Kënga e tyre më e re titullohet “Fjalë” dhe padyshim që do jetë ai projekt që do ta dëgjojmë e do ta ridëgjojmë sado kohë të kalojë. Duket se...

Dafina dhe Dj Geek, dashni e madhe në skenë dhe jashtë saj!

Ata janë padyshim një ndër çiftet më të dashur të showbiz-it shqiptar. Po flasim pikërisht për Dafina Zeqirin dhe Dj Geek. Bashkëpunëtorë në projekte muzikore por edhe në jetën personale. Dafinën dhe Dj Geek i kemi parë shpesh në projekte të përbashkëta dhe duhet thënë që kanë qenë ndër më...

Dj Geek në një ode për muzën e tij, Dafina nuk kalon dot pa u vënë re edhe pse nuk e gjejmë në titull!

Tanimë, të deklaruar në publik, Dafinën dhe Dj Geek i shohim shpesh të postojnë bashkë në rrjete sociale. Të dy janë çift në jetën private, ashtu si dhe në atë profesionale. E duket se pjesë e projektit më të ri të Dj Geek nuk mund të mos ishte edhe partnerja...