Kjo javë që po mbyllet shënon javën e 419 të klasifikimit të 100 këngëve më të mira moderne shqiptare në “The Top List”, Top Awards dhe fundin e vitit 2023. Kemi pasur si pjesë të listës shume projekte të mira që votat tuaja kanë vendosur se sa gjatë do qëndronin në klasifikim.

Shumë projekte të reja na janë bashkuar dhe shumë të tjera fatkeqësisht nuk janë më pjesë e listës. Megjithatë janë disa këngë që i rezistuan këtij viti dhe publiku vazhdon që t’i votojë dhe t’i ketë si të preferuara. Më poshtë po ju njohim se cilat janë ato.

Luiz Ejlli – Me ty (45 javë)

Luiz Ejlli X Donald Veshaj – 2 Shotsa (32 javë)

Luiz Ejlli – Me Ty ( Remix, Top Albania Radio, Dj Benito) (35 javë)

Elvana Gjata – Si na (33 javë)

Gjon’s Tears – Midnight in Paris (35 javë)

Gjon’s Tears – Disco (36 javë)

Gigliola Haveriku – Dy fjalë (38 javë)

Elvana Gjata x Dhurata Dora – Rrotullo (35 javë)

Sardi – Te Ana (31 javë)