SARDI

Sardi del nga lista me “Deti”, hyn me “Ndoshta ti je mirë”!

Vetëm pak pasi solli “Boshatisur”, një projekt zemre që menjëherë mori të gjithë dashurinë e publikut, Sardi Strugaj duket se nuk ka të ndalur. Pak ditë më parë artisti publikoi “Ndoshta ti je mirë”, këngë e cila hyri në klasifikimin e javës të “The Top List”. Ky projekt i Sardit...

Sardi Strugaj tregon arsyen pse prindërit e tij nuk donin që të merrej me muzikë…

Sardi Stugaj, një artist shumë i talentuar dhe që na kujton se muzika e mirë nuk ka ‘vdekur’ ka qenë i ftuar së fundmi në emisionin “S’e luan topi” në Top Channel. Ndër intervistat e tij të rralla, Sardi ka rrëfyer detaje të pathëna më parë nga jeta e tij...

Sardi Strugaj flet mbi pjesëmarrjen në “BBV3” dhe projektin “Boshatisur’: “Një frymëzim personal…”

Sardi Strugaj ka publikuar vetëm pak ditë më parë projektin e tij më të ri muzikor, që mban titullin “Boshatosur”. Kjo këngë është përqafuar menjëherë nga publiku dhe madje e kanë renditur në vend të pestë të klasifikimit të 100 këngëve më të mira shqiptare në Top Awards. Sardi ka qenë...

Sardi ‘mbush’ boshatinë me vendin e 5-të ‘new entry’!

Sardi Strugaj ka publikuar së fundmi projektin e tij më të ri muzikor, që mban titullin “Boshatisur”. Kënga e tij është një nga hyrjet më të reja të javës në “The Top List”, që e ka renditur artistin menjëherë në vend të 5-të të listës. Edhe pse një hyrje e...

Sardi Strugaj zbulon pse u tërhoq nga Festivali i RTSH: “Nuk jam penduar…”

“Boshatisur” është kënga më e re e Sardi Strugaj, e cila është pritur mjaft mirë nga publiku. Këngëtari i njohur ka bërë së fundmi një bashkëbisedim virtual me ndjekësit e tij në “Instagram”, të cilët kanë qenë kuriozë të dinë një detaj në lidhje me këtë projekt. Të shumtë kanë...

2023 merr me vete disa nga këngët më të bukura të tij! 

Prej disa javësh nga klasifikimi i “Top Awards” po largohen shumë projekte, të cilat prej kohësh kanë qënë në listë, madje të ashtëquajtura si këngët më jetëgjatë në “The Top List”. Fakti i daljeve të këtyre këngëve tregon se publiku është gati për të mirëpritur muzikë të re. E në fakt...

Sardi Strugaj pjesë e edicionit të tretë të “BBV”?! Reagon këngëtari i njohur!

Programi traditë i ditës së fundit të vitit rikthehet edhe këtë herë dhe ndoshta ky është një nga momentet më të shumëpritura për të gjithë ju. E si mund të mbyllet ndryshe ky vit, përveç se nën tingujt e muzikës më të mirë të 2023. Surprizat nga artistët nuk mungojnë...

“Kjo ishte aventura ime në DWTS”/ Sardi Strugaj reagon pas përfundimit të spektaklit!

Dy këngëtarët e njohur, Enxhi Nasufi dhe Sardi Strugaj, ‘luftuan’ mbrëmë ‘kokë më kokë’ për kupën e artë të “Dancing With The Stars”. Arnita e Eni dhe Fifi e Graciano arritën të shkojnë në finale, por jo të kapërcejnë raundin e fundit. Ndërkohë raundi i tretë i finales së madhe...

Ja cilat janë këngët që i rezistuan më shumë vitit 2023!

Kjo javë që po mbyllet shënon javën e 419 të klasifikimit të 100 këngëve më të mira moderne shqiptare në “The Top List”, Top Awards dhe fundin e vitit 2023. Kemi pasur si pjesë të listës shume projekte të mira që votat tuaja kanë vendosur se sa gjatë do qëndronin...