DONALD VESHAJ

Ja cilat janë këngët që i rezistuan më shumë vitit 2023!

Kjo javë që po mbyllet shënon javën e 419 të klasifikimit të 100 këngëve më të mira moderne shqiptare në “The Top List”, Top Awards dhe fundin e vitit 2023. Kemi pasur si pjesë të listës shume projekte të mira që votat tuaja kanë vendosur se sa gjatë do qëndronin...

Jo vetëm Donaldi heq dorë nga muzika! Ja disa artistë që kanë eksperimentuar me muzikën dhe e kanë lënë!

Përpara premierës absolute të “5 Herë Jo” më 12 dhjetor në Tiranë, Donald Veshaj dhe Bora Zemani, kanë mbajtur një konferencë për shtyp. Ata kanë zbuluar detaje rreth këtij filmi, çfarë do të ketë, si kanë shkuar xhirimet e gjithçka tjetër. Veç kësaj, Donaldi ka folur për kolonën zanore të...

Surprizë! Donald Veshaj i propozon për martesë Bora Zemanit në premierën absolute të filmit “5 Herë Jo”!

Ashtu siç tanimë është mësuar nga të gjithë, sot është premiera e madhe e “5 herë JO”. Ky film aq i shumëpritur nga publiku dhe aq i komentuar përgjatë muajve të fundit, do të shfaqet sot për herë të parë në Cineplexx TEG. Mesa duket Donaldi paska pasur të tjera...

Donald Veshaj merr vendimin drastik: “Kam hequr dorë nga muzika…”

Një ditë para premierës absolute të filmit “5 Herë Jo”, protagonistët dhe stafi realizues dolën në një konferencë për mediat. Donald Veshaj dhe Bora Zemani, përkatësisht Jora dhe Gjergji, të cilët do të përballen më një sërë të papriturash në botën kinamesë, artit dhe televizionit, ndanë emocionet e rolit. Ata kanë zbuluar detaje rreth...

Si thoni për një bashkëpunim mes Elait dhe Donald Veshaj?!

Elai nuk ndalet këtë vit me publikimin e këngëve, të cilat janë kthyer menjëherë në një hit, edhe falë platformave të ndryshme sociale. Projekti i tij më i ri titullohet “Mu nda” dhe u bë dy javë më parë pjesë e “The Top List”. Elai është kthyer shumë shpejt në një...

4 artistët e “Habibi Lele” mbyllin listën për këtë javë me bashkëpunimin e tyre!

Që kur u paralajmërua që Romeo Veshaj, Donald Veshaj dhe Elgit Doda do të vinin me një bashkëpunim me artistin Claydee, kurioziteti ka qenë mjaft i madh. E në fakt nisur dhe vetëm nga titulli, ”Habibi Lele”, parashikohej të ishte një këngë ritmike, tipike për këtë sezon. Elgit Doda duket...

400 javë klasifikim “The Top List”, ja cilët janë top 10 artistët me më shumë vende të para!

Kjo javë shënon plot 400 javë klasifikim i “The Top List” në Top Awards. Për 400 javë kemi ndjekur 100 këngët më të mira moderne shqiptare, hitet më të fundit dhe artistët më në zë. Në gjithë këto javë, sigurisht që të shumtë kanë qenë ata artistë që kanë arritur...

Top 10, rrotullohu rotullohu…

Një tjetër javë pa shumë surpriza në ”The Top List”. Jo shumë ndryshime nga java e kaluar sa i përket renditjes në Top 10. Teksa Luiz Ejlli nuk i ndahet vendit të parë të listës, po ashtu dhe Top 5 nuk ka pësuar asnjë ndryshim. Vendi i dytë shkon sërish...

E imagjinon veten dhëndër?! Romeo dhe Donaldi të emocionuar për mikun e tyre Elgitin!

Në datën 4 qershor, Klea Huta dhe Elgit Doda kurorëzuan dashurinë e tyre disa vjeçare në martesë, e cila ishte edhe ditëlindja e djalit të tyre, Krid. Të dy i dhanë betimin njëri-tjetrit në altar, por nuk ishin vetëm, me ta ishte dhe djali i tyre. Në dasmë ishin të...