DONALD VESHAJ

4 artistët e “Habibi Lele” mbyllin listën për këtë javë me bashkëpunimin e tyre!

Që kur u paralajmërua që Romeo Veshaj, Donald Veshaj dhe Elgit Doda do të vinin me një bashkëpunim me artistin Claydee, kurioziteti ka qenë mjaft i madh. E në fakt nisur dhe vetëm nga titulli, ”Habibi Lele”, parashikohej të ishte një këngë ritmike, tipike për këtë sezon. Elgit Doda duket...

400 javë klasifikim “The Top List”, ja cilët janë top 10 artistët me më shumë vende të para!

Kjo javë shënon plot 400 javë klasifikim i “The Top List” në Top Awards. Për 400 javë kemi ndjekur 100 këngët më të mira moderne shqiptare, hitet më të fundit dhe artistët më në zë. Në gjithë këto javë, sigurisht që të shumtë kanë qenë ata artistë që kanë arritur...

Top 10, rrotullohu rotullohu…

Një tjetër javë pa shumë surpriza në ”The Top List”. Jo shumë ndryshime nga java e kaluar sa i përket renditjes në Top 10. Teksa Luiz Ejlli nuk i ndahet vendit të parë të listës, po ashtu dhe Top 5 nuk ka pësuar asnjë ndryshim. Vendi i dytë shkon sërish...

E imagjinon veten dhëndër?! Romeo dhe Donaldi të emocionuar për mikun e tyre Elgitin!

Në datën 4 qershor, Klea Huta dhe Elgit Doda kurorëzuan dashurinë e tyre disa vjeçare në martesë, e cila ishte edhe ditëlindja e djalit të tyre, Krid. Të dy i dhanë betimin njëri-tjetrit në altar, por nuk ishin vetëm, me ta ishte dhe djali i tyre. Në dasmë ishin të...

Ja sa artistë kanë mbajtur më shumë se një këngë në Top 5 njëkohësisht!

Këtë javë Luiz Ejlli ka arritur që të zaptojë Top 5 me projektet e tij. Patjetër një tjetër sukses i tij. Por në fakt Luizi nuk ka qenë i vetmi me këtë arritje. Edhe artistë të tjerë ka ndodhur që të kenë më shumë se një këngë në renditjen e...

Publikohet bashkëpunimi i Luiz Ejllit dhe Donaldit, ”2 shotsa”!

Fenomeni i momentit Luiz Ejlli ka publikuar këngën e parë, pa bërë ende një javë që nga shpallja e tij fitues i “Big Brother VIP Albania 2”. Kënga është në bashkëpunim, po me ish-banorin e këtij formati Donald Veshaj dhe titullohet “2 shotsa”. Kënga flet për dhimbjen nga ndarja, ndërsa...

Jeni gati të pijmë “2 shotsa” me Luizin dhe Donaldin?!

Pas suksesit brenda shtëpisë se BBV, Luizin e prisnin një sërë bashkëpunimesh, të përgatitura paraprakisht dhe të finalizuara më pas me praninë e tij. Por nuk e dinim se surpriza e tij për fansat do të vinte kaq shpejt. Tashmë dy personazhet e preferuar të këtyre dy edicioneve të “Big...

Çfarë kanë të përbashkët Luizi dhe Donaldi?!

Luiz Ejlli dhe Donald Veshaj janë ndoshta personazhet më të komentuar në publik. Duke menduar për këtë, ne gjetëm një të përbashkët mes dy artistëve… Shumë i përfolur nga banorët e tjerë të shtëpisë më të famshme në Shqipëri, Luiz Ejlli ka spikatur disa herë dhe ka arritur të rrëmbejë...

Donaldi dhe Romeo ‘all attack’! Djemtë rikthehen lart në listë!

Donald dhe Romeo Veshaj janë dy nga vëllezërit më të famshëm dhe më të komentuar të momentit. Krahas moderimit dhe aktrimit, ata janë të angazhuar edhe në muzikë. Dy vëllezërit e shumëpërfolur, Romeo dhe Donald Veshaj e nisën karrierën e tyre si aktorë humori dhe ju prezantuan publikut si Montana...