DHURATA DORA

Si na kish ‘humbur’ kjo perlë e Dhuratës dhe Elvanës?!

Bashkëpunimet e Elvana Gjatës dhe Dhurata Dorës nuk dinë të ndalen. Pasi bënë namin me projektin e tyre të parë, ”Gajde” dhe të gjithë kuptuam sa shumë kimi kishin me njëra-tjetrën, dy artistet kanë sjellë dhe dy bashkëpunime të tjera. Së bashku, ato kanë krijuar shumë hite dhe “Luj” është një...

‘Rotullohu Rotullohu’ – thuajse asgjë e re në Top 5!

Një tjetër javë deri diku e pritshme kjo në klasifikimin e “The Top List”. Prej pak kohësh nuk kemi pasur shumë ndryshime sa i përket klasifikimit në Top 5 të projekteve më të votuara nga publiku. Vendi i parë për të dytën javë radhazi shkon për remix-in e ”Me Ty”...

Ëndrra e saj bëhet realitet, Dhurata Dora në New York Times Square! 

Dhurata Dora është një nga këngëtaret shqiptare më të dashura për publikun, jo vetëm për zërin e mrekullueshëm që ka, por edhe për përformacat interesante që sjell. Bukuroshja nuk është shpesh aktive në rrjete sociale lidhur me përditshmërinë e saj pasi më së shumti poston nga angazhimet profesionale në muzikë,...

Detaji surprizë që mund t’ju ketë shpëtuar në klipin e ri të Elvana Gjatës dhe Dhurata Dorës…

Elvana Gjata është padyshim një nga divat e muzikës shqiptare dhe këngët e saj më të fundit janë pëlqyer shumë nga publiku dhe këtë e tregojnë klikimet e shumta që këngëtarja merr në projektet e saj muzikore. Padyshim që ajo është një ndër këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar...

Dhurata Dora me dy hyrje të reja në Top 100!

Dhurata Dora ka publikuar së fundmi albumin e saj titulluar “Dhurata”. Këngëtarja ka sjellë 16 këngë të reja, ku nga të cilat 2 prej tyre bëhen pjesë e kësaj jave në klasifikimin e ”The Top List”. “Besame” është një ndër projektet më të dëgjuara të këtij albumi, të cilin Dhuarata...

Dhurata Dora me një baladë në gjermanisht, ja si është pritur nga publiku!

Dhurata Dora ka zgjedhur të sjellë një projekt në një gjuhë të huaj, atë gjermane. Kënga e saj e fundit titullohet “Sonne” dhe hyn këtë javë në klasifikimin e “The Top List”. “Sonne” përkthehet në shqip ‘diell’ dhe vërtet që na ka surprizuar. Kjo baladë i shkon shumë për shtat...

Dhurata Dora në bashkëpunim me dy artistet e huaja të famshme!

Dhurata shpesh na ka surprizuar me bashkëpunime me artistë të huaj që jo vetëm pëlqehen nga ndjekësit por kthehen në një sukses të vërtetë. E duket se tregu ndërkombëtar ‘i rri më së miri’ bukuroshes, e cila sapo ka publikuar “Yummy” bashkëpunimin e saj me reperen e njohur Stefflon Don...

Dhurata Dora me një tjetër bashkëpunim ndërkombëtar!

Dhurata Dora shpesh na ka surprizuar me bashkëpunime me artistë të huaj që jo vetëm pëlqehen nga publiku por kthehen në një sukses të vërtetë. Thënë kjo nga hiti “Zemër” në duet me këngëtarin Soolking e duke vazhduar me të tjerë artistë të njohur ndërkombëtar si GIMS, Luciano apo Azet. E duket se tregu ndërkombëtar...

Së shpejti një surprizë nga Dhurata Dora…

Dhurata Dora është një nga këngëtaret më të preferuara të publikut. Artistja shpesh ndan me fansat e saj momente nga angazhimet profesionale në muzikë, si koncertet, xhirimet e klipeve të reja apo sukseset që arrijnë projektet e saj. Tashmë kanë kaluar disa muaj që kur Dhurata ka postuar projektin e...