LUIZ EJLLI

Vijon ‘beteja’ në Top 5 mes Yll Limanit dhe Luiz Ejllit!

Klasifikimi i kësaj jave i “The Top List” nuk ka sjellë shumë ndryshime sa i përket renditjes apo projekteve të reja. Sa i përket këtyre të fundit, këtë javë kemi pasur vetëm dy hyrje të reja, “Zemër e helmuar” nga Xhensila dhe “Ndoshta ti je mirë” nga Sardi. Renditja në...

Ja artistët me më shumë këngë njëkohësisht në listë këtë fillim viti!

Këtë fillim viti të ri, me hyrjen e disa këngëve të reja në klasifikimin e “The Top List” dhe me daljen e disa të tjerave prej listës, disa nga artistët në renditje, kanë disa këngë paralelisht. Por cilët janë ata dhe me cilat këngë përfaqësohen kaq suksesshëm… Yll Limani duket...

Luiz Ejlli në një bashkëpunim me reperin e njohur shqiptar?!

Luiz Ejlli vazhdon të jetë një nga personazhet më të komentuar dhe të ndjekur të showbiz-it. Eksperienca e tij si fitues i edicionit të dytë të “Big Brother VIP” ka sjellë ndryshime për mirë në jetën e tij personale dhe artistike. Pikërisht në këtë të fundit, Luizi ka dhënë një...

Ja cilat janë 5 këngët më të vjetra që importuam nga viti i shkuar!

Klasifikimi i “The Top List” po mbyll dalëngadalë javën e 422. Gjatë kësaj kohe kemi patur qindra e qindra këngë të reja çdo javë, artistë të ndryshëm të vjetër apo të rinj, tema të ndryshme, e po ashtu edhe zhanre të shumëllojshme. Kemi pasur si pjesë të listës shume projekte...

Yll Limani i rrëmben fronin Luizit këtë javë, por ky i fundit vazhdon mban rekordin për më shumë këngë në Top 10!

Pas disa javësh në vend të parë, Luiz Ejlli është ‘rrëzuar’ nga froni. Vendi i parë i “The Top List” këtë javë ka shkuar për Yll Limanin me një nga këngët e albumit të tij, “Tjetër”. Bëhet fjalë pikërisht për këngën “Injoro”. “Ninulla e vetmisë” e Luizit ishte prej dy...

Pak para nisjes së Big Brother VIP 3, Luiz Ejlli ka diçka për t’u thënë banorëve të rinj!

Fituesi i edicionit të dytë të “Big Brother VIP”, Luiz Ejlli, ka postuar pak më parë një video në “Instastory”, ku shprehet se e kanë “kapur emocionet meqenëse fillon Big-u”. Këngëtari i dashur për publikun thotë se i vjen keq që banorët që do të bëhen pjesë e shtëpisë më...

Balada apo ritmike?! Ja cilat këngë të këtyre artistëve pëlqehen më shumë!

Pavarërisht nëse disa artistë karakterizohen vetëm nga një rrymë e caktuar, ka shumë të tjerë që preferojnë të eksperimentojnë në disa rryma. Kjo në fakt, është diçka pozitive sepse tërheq çdo lloj publiku të cilë kanë preferenca të ndryshme. Shumë këngëtarë të tregut tonë muzikor, i kanë qëndruar besnik një...

Luiz Ejlli, Yll Limani dhe Alban Skënderaj – artistët që mbizotërojnë në Top 5!

Klasifikimi i kësaj jave i “The Top List” nuk ka sjellë shumë ndryshime. Viti 2024 në fakt nisi me asnjë hyrje të re, duke qëndruar sërish tek projektet e vjetra në listë. Surpriza, nëse do të mund të quhet e tillë, vjen në renditjen e Top 5. Më saktësisht, Top...

Ja cilat janë 10 këngët e listës që i shkojnë më shumë Janarit!

Viti 2023 që lamë pas ka qenë goxha surprizues dhe shumë i ngjeshur me projekte të reja muzikore. Dhe ja ku tashmë kemi hyrë në vitin e ri dhe përballemi me të tjera surpriza. Janari është konsideruar një muaj pa shumë prurje të reja muzikore dhe ja ku e vërtetojmë edhe...