LUIZ EJLLI

Pas “Amanet”, Luiz Ejlli sjell një ‘cover’ nga Elvis Presley!

Fituesi i edicionit të dytë të “Big Brother VIP Albania”, Luiz Ejlli po vazhdon të jetë aktiv me projekte të reja. Pasi mbylli me sukses një sezon të ngarkuar me koncerte dhe shumë projekte, artisti nuk po planifikon të ndalet. Këtë herë ai ka realizuar ‘cover’-in për një nga këngët më ikonike...

Ja cilat janë “këngët e Big Brother” që i kanë rezistuar muajve në “The Top List”!

Fenomenit të papërsëritshëm të “Big Brother VIP” nuk kishte si t’i shpëtonte dhe klasifikimi i “The Top List”, Top Awards. Në këtë garë të fortë për çmimin e madh, kishim dhe disa këngëtarë mes artistëve të tjerë të çdo fushe. Disa prej tyre madje krijuan edhe këngë menjëherë pas daljes...

Luiz Ejlli debuton me këngën e tij të pestë në majë!

Luiz Ejlli sa vjen e po bëhet edhe më aktiv me karrierën e tij pas daljes nga ”Big Brother VIP”. Të gjitha këngët që ai ka publikuar pas daljes nga shtëpia më e famshme në Shqipëri kanë rezultuar mjaft të suksesshme. Pas përfundimit të spektaklit televiziv, Luizi ka filluar të...

Ndryshime në Top 10, por vendi i parë mbetet i njëjtë!

Sa ndryshime, po aq dhe të njëjta projekte në vendet e para në klasifikimin e kësaj jave të “The Top List”. Por ajo që na intereson të gjithëve, është kënga e vendit të parë. Edhe për këtë javë, Luiz Ejlli ka rrëmbyer fronin për të gjashtën javë radhazi me “Dedikim”....

“Amanet”, Luiz Ejlli publikon këngën e tretë solo pas daljes nga BBV!

Luiz Ejlli sa vjen e po bëhet edhe më aktiv me karrierën e tij pas daljes nga ”Big Brother VIP”. Të gjitha këngët që ai ka publikuar pas daljes nga shtëpia më e famshme në Shqipëri kanë rezultuar mjaft të suksesshme. Luizi përpos xhirimeve në filmin “Në kuadër të dashurisë”...

Luiz Ejlli pjesë e edicionit të dytë të “Dancing with the Stars”?!

Prej kohësh në median online përflitet se përgatitjet për sezonin e ri të “Dancing with the Stars” kanë filluar dhe duket se Luiz Ejlli na i ka vërtetuar më së miri fjalët që qarkullojnë. Këngëtari i njohur ka bërë një postim në profilin e tij të Instagram-it, ku shihet në zyrat e...

Luiz Ejlli së shpejti me një këngë të re!

Fituesi i edicionit të dytë të “Big Brother VIP Albania”, Luiz Ejlli, vijon të mbetet një nga personazhet më të komentuar në botën e showbiz-it shqiptar. Çdo veprim i këngëtarit të njohur komentohet shpejt si dhe bëhet menjëherë virale në rrjetet sociale. Gjithashtu thuhet se shuma që ai merr për...

Luiz Ejlli paralajmëron bashkëpunim me Threedots?!

Luiz Ejlli, fituesi i edicionit të dytë të Big Brother Vip 2 është kthyer tashmë në një ndër emrat më të lakuar të momentit. Këngëtari i cili në shtëpi spikaste për humorin e tij shkodran dhe historinë e dashurisë me Kiara Titon duket se ka filluar t’i dedikohet plotësisht muzikës....

Këngët me më shumë ngjitje, ja kush po e konkurron fort Luiz Ejllin!

Ndërkohë që kreu i listës nuk ka pësuar shumë ndryshime nga java e kaluar, shumë këngë të tjera të listës janë votuar më shumë nga publiku shqiptar, duke u ngjitur sa më lart në klasifikim. Froni mbetet i njëjtë për të katërtën javë radhazi, me Luiz Ejllin që triumfon sërish...