ELVANA GJATA

Ja cila ishte kënga që u pozicionua më lart në Top 100 Songs of Top Albania Radio!

Programi traditë i ditës së fundit të vitit u rikthye edhe këtë herë në Top Albania Radio dhe ndoshta ky është një nga momentet më të shumëpritura për të gjithë ju. E si mund të mbyllej ndryshe viti, përveç se nën tingujt e muzikës më të mirë të 2022. Surprizat nga...

Ja kush e ka mbajtur kreun më shumë në muajin e fundit të vitit që nga fillimi! 

Vitit 2022 sapo po i vjen fundi, edhe pse le ta pranojmë se ka ikur ‘sa hap e mbyll sytë’. Fundja, e si mund të ndodhte ndryshe kur e kemi shoqëruar çdo ditë të vitit nën tingujt e këngëve më të mira shqiptare. Teksa vëmendja mbetet ende tek projektet muzikore,...

Elvana ruan kreun pas suksesit të jashtëzakonshëm në “Dancing With The Stars”!

Elvana Gjata është padyshim një nga divat e muzikës shqiptare dhe këngët e saj më të fundit janë pëlqyer shumë nga publiku dhe këtë e tregon dhe impakti i madh tek publiku që këngëtarja merr në projektet e saj muzikore. Padyshim që ajo është një ndër këngëtaret më të dashura...

Elvana Gjata ‘elektrizon’ skenën e “Dancing With The Stars”!

“Dancing With The Stars” është momentalisht një ndër programet më popullore, që ka ardhur pranë zemrës së shumë shqiptarëve dhe duke i zbukuruar ekranet e tyre çdo të premteje në mbrëmje. Si çdo javë trupa e mrekullueshme e baletit çiftëzohet me konkurrentët VIP duke u kombinuar plot profesionalizëm dhe duke...

Një natë me Elvana Gjatën në “Dancing With The Stars”! 

“Dancing with the Stars”, është programi më popullor i kërcimit që bën bashkë personazhet më të dashur, që si kurrë më parë i shihni duke kërcyer në një shumëllojshmëri disiplinash. Së bashku me balerinët profesionistë, javë pas jave, VIP-at sfidojnë veten, në kërkim të pikëve të jurisë dhe votave të...

Elvana mban kreun, por kësaj here me “Clap Clap”!

Elvana Gjata është padyshim një nga divat e muzikës shqiptare dhe këngët e saj më të fundit janë pëlqyer shumë nga audienca. Padyshim që ajo është një ndër këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar dhe jo vetëm, si dhe ndër më të talentuarat. Një nga projektet më të suksesshme...

“Clap Clap” për Elvana Gjatën, vazhdon ngjitja!

Elvana Gjata është një ndër këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar dhe jo vetëm, si dhe ndër më të talentuarat. Projektet e saj krijojnë gjithmonë zhurmë dhe arrijnë të kenë një impakt goxha të madh. Elvana vazhdon të korrë sukses jo vetëm në Shqipëri, por duke hedhur hapa të...

Cilat ishin hyrjet e bujshme të nëntorit 2021 dhe çfarë presim nga ky nëntor…

Viti që shkoi na solli një ‘boom’ projektesh në Top Awards. Artistët më në zë u siguruan që të sillnin vetëm hite, qofshin bashkëpunime apo projekte solo. Dhe nëntori spikati me këngë të reja. Ja cilat ishin disa nga hyrjet më të bujshme të nëntorit që lamë pas… Capital T...

Ndryshon kreu, e rimarrin Dhurata dhe Elvana!

Vera që shkoi solli shumë bashkëpunime mes artistëve më në zë. E sigurisht impakti ka qenë edhe më i gjerë tek publiku. Një ndër bashkëpunimet më të suksesshme dhe më të pëlqyerat e publikut, rezultoi të ishte dhe “Gajde” e Dhurata Dorës dhe Elvana Gjatës. Edhe pse ka kaluar kohë...