ELVANA GJATA

Si na kish ‘humbur’ kjo perlë e Dhuratës dhe Elvanës?!

Bashkëpunimet e Elvana Gjatës dhe Dhurata Dorës nuk dinë të ndalen. Pasi bënë namin me projektin e tyre të parë, ”Gajde” dhe të gjithë kuptuam sa shumë kimi kishin me njëra-tjetrën, dy artistet kanë sjellë dhe dy bashkëpunime të tjera. Së bashku, ato kanë krijuar shumë hite dhe “Luj” është një...

Ja sa artistë kanë mbajtur më shumë se një këngë në Top 5 njëkohësisht!

Këtë javë Luiz Ejlli ka arritur që të zaptojë Top 5 me projektet e tij. Patjetër një tjetër sukses i tij. Por në fakt Luizi nuk ka qenë i vetmi me këtë arritje. Edhe artistë të tjerë ka ndodhur që të kenë më shumë se një këngë në renditjen e...

Edhe pak ka mbetur nga koncerti madhështor i Elvana Gjatës…

Elvana Gjata, e cilësuar si diva e muzikës bashkëkohore shqiptare, ka lajmëruar koncertin e saj madhështor më 22 qershor në stadiumin Air Albania. Menjëherë interesi ka qenë i dukshëm, njëlloj si për çdo këngë të saj, që pas publikimit ka miliona shikime. Elvana Gjata duket se ka prekur telat e...

Elvana Gjata bëhet virale me “Si na”!

“Si na” kënga më e re e Elvanës është kthyer tashmë në një hit të padiskutueshëm. Një këngë kaq romatike dhe e ndjerë nga një artiste si ajo, nuk kishte si t’i mungonte klasifikimit të “The Top List”. Javën e kaluar ishte finalja e madhe e edicionit të dytë të...

“Si Na” merr kreun, kënga e dasmës së Luizit!

Javën e kaluar ishte finalja e madhe e edicionit të dytë të “Big Brother VIP”. Para se të shpallej fituesi në mesnatë, Luizi dhe Kiara, çifti më i dashur i publikut që u krijua brenda shtëpisë më të famshme, kurorëzoi dashurinë në martesë. E ftuar speciale e kësaj nate ishte edhe...

‘Rotullohu Rotullohu’ – thuajse asgjë e re në Top 5!

Një tjetër javë deri diku e pritshme kjo në klasifikimin e “The Top List”. Prej pak kohësh nuk kemi pasur shumë ndryshime sa i përket klasifikimit në Top 5 të projekteve më të votuara nga publiku. Vendi i parë për të dytën javë radhazi shkon për remix-in e ”Me Ty”...

Zbulohen disa detaje ekskluzive nga koncerti madhështor i Elvana Gjatës!

Elvana Gjata do të zhvillojë në stadiumin Air Albania një koncert madhështor. 22 qershori nuk është thjesht një datë, nuk është thjesht një ditë por është një moment kyç i një udhëtimi muzikor në dy dekada. Një show në 360 gradë kështu që nuk na mbetet gjë tjetër vetëm se...

Vetëm një hyrje e re këtë javë, Noizy dhe Elvana!

Elvana Gjata dhe Noizy kanë sjellë për dëgjuesit bashkëpunimin e tyre të parë. Kur reperi njoftoi se albumi i ri, “Alpha”, do të publikohet më 7 prill, të gjithë ishin të emocionuar, por më shumë për faktin se mes shumë artistësh të njohur do të ishte edhe emri i Elvanës....

“Si Na” një krijim i veçantë, shkruar për albumin e Elvana Gjatës dhe përshtatur me historinë e dashurisë Kiara-Luiz! 

Elvana Gjata është padyshim një nga divat e muzikës shqiptare dhe këngët e saj janë mjaft të suksesshme sepse që në ditët e para arrijnë të numërojnë me miliona klikime. Një ikonë e muzikës sonë padyshim. Një këngëtare mjaft e dashur për të gjithë publikun shqiptar dhe jo vetëm. Talenti...