DJ BENITO

Zbuloni surprizën e veçantë të DJ Benito të rikrijuar brenda shtëpisë së BBV për një nga banorët…

I ftuar sonte në emisionin “Pardon My French” në Top Albania Radio ka qenë DJ Benito, i cili foli më shumë rreth jetës së tij personale, karrierës dhe projekteve të reja që priten të vijnë së shpejti. Si nisi e gjihtë krijmtaria e tij muzikore, ku kryesisht ai zgjedh këngë...

Ja cilat janë 5 këngët më të vjetra që importuam nga viti i shkuar!

Klasifikimi i “The Top List” po mbyll dalëngadalë javën e 422. Gjatë kësaj kohe kemi patur qindra e qindra këngë të reja çdo javë, artistë të ndryshëm të vjetër apo të rinj, tema të ndryshme, e po ashtu edhe zhanre të shumëllojshme. Kemi pasur si pjesë të listës shume projekte...

Ja cilat janë këngët që i rezistuan më shumë vitit 2023!

Kjo javë që po mbyllet shënon javën e 419 të klasifikimit të 100 këngëve më të mira moderne shqiptare në “The Top List”, Top Awards dhe fundin e vitit 2023. Kemi pasur si pjesë të listës shume projekte të mira që votat tuaja kanë vendosur se sa gjatë do qëndronin...

DJ Benito pjesë e “Big Brother VIP 3”? Ja çfarë zbuloi ai!

DJ Benito është shndërruar padiskutim në një ndër personazhet më të komentuar në rrjetet sociale. Mbrëmjen e kaluar, DJ i njohur ka bërë një bisedë virtuale me ndjekësit e tij në profilin të Instagramit, ku përveç komenteve pozitive që ka marrë lidhur me personalitetin e tij, shumë persona e kanë...

“Përjetësisht” nga Luiz Ejlli vjen plot ritëm në versionin remix realizuar nga Top Albania Radio dhe Dj Benito!

Para disa muajsh, këngëtari Luiz Ejlli përfundoi eksperiencën e tij në Big Brother ku edhe fitoi çmimin e madh. Pjesëmarrja e tij bëri që ai t’i kthehej skenës dhe të punojë për projekte të reja. Ndërkohë, para disa javësh, fituesi i ‘BBV 2’ solli për ndjekësit e tij një tjetër...

Top 10, rrotullohu rotullohu…

Një tjetër javë pa shumë surpriza në ”The Top List”. Jo shumë ndryshime nga java e kaluar sa i përket renditjes në Top 10. Teksa Luiz Ejlli nuk i ndahet vendit të parë të listës, po ashtu dhe Top 5 nuk ka pësuar asnjë ndryshim. Vendi i dytë shkon sërish...

Si është të bashkëpunosh me Luiz Ejllin, DJ Benito na tregon ndjesitë e tij!

Sot në emisionin “Live from Tirana” në Top Albania Radio ishte i ftuar DJ Benito. Pak kohë më parë Benito vendosi të realizojë versionin remix të këngës “Me Ty” të Luiz Ejllit, duke na sjellë më pranë sezonit veror dhe ritmit energjik që na duhet për tu përgatitur për verën. Si...

‘Rotullohu Rotullohu’ – thuajse asgjë e re në Top 5!

Një tjetër javë deri diku e pritshme kjo në klasifikimin e “The Top List”. Prej pak kohësh nuk kemi pasur shumë ndryshime sa i përket klasifikimit në Top 5 të projekteve më të votuara nga publiku. Vendi i parë për të dytën javë radhazi shkon për remix-in e ”Me Ty”...

A do të ketë remixi i “Me ty” të njëjtin fat si origjinali?!

Brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri, gjatë muajit të dashurisë, fituesi i këtij edicioni të dytë të “Big Brother VIP”, Luiz Ejlli vendosi t’i dedikojë një këngë moderatores Kiara Tito, tashmë bashkëshortja e tij. Ai e realizoi atë në kohë rekord brenda Dhomës së Rrëfimit dhe menjëherë pas publikimit...