GJON’S TEARS

Ja cilat janë 5 këngët më të vjetra që importuam nga viti i shkuar!

Klasifikimi i “The Top List” po mbyll dalëngadalë javën e 422. Gjatë kësaj kohe kemi patur qindra e qindra këngë të reja çdo javë, artistë të ndryshëm të vjetër apo të rinj, tema të ndryshme, e po ashtu edhe zhanre të shumëllojshme. Kemi pasur si pjesë të listës shume projekte...

2023 merr me vete disa nga këngët më të bukura të tij! 

Prej disa javësh nga klasifikimi i “Top Awards” po largohen shumë projekte, të cilat prej kohësh kanë qënë në listë, madje të ashtëquajtura si këngët më jetëgjatë në “The Top List”. Fakti i daljeve të këtyre këngëve tregon se publiku është gati për të mirëpritur muzikë të re. E në fakt...

Ja cilat janë këngët që i rezistuan më shumë vitit 2023!

Kjo javë që po mbyllet shënon javën e 419 të klasifikimit të 100 këngëve më të mira moderne shqiptare në “The Top List”, Top Awards dhe fundin e vitit 2023. Kemi pasur si pjesë të listës shume projekte të mira që votat tuaja kanë vendosur se sa gjatë do qëndronin...

Gjon’s Tears shpallet artisti më i mirë zvicerian! Së shpejti një tur koncertesh në Shqipëri?!

I ftuar ditën e sotme në emision ‘Wake up’ ishte këngëtari i njohur shqiptar Gjon’s Tears për të folur rreth suksesit të shpalljes ‘Artisti më i mirë zvicerian’ për të dytën herë. Ai nisi intervistën duke treguar sesi e ka pritur këtë arritje: Ndihem shumë i lumtur dhe krenar për...

Gjon’s Tears vlerësohet me çmimin e rëndësishëm në “MTV EMA 2023”!

Gjon’s Tears është një nga talentet shqiptare, qëllimi i të cilit është që zëri i tij të dëgjohet jo vetëm në Shqipëri por edhe jashtë saj. I lindur në Zvicër, Gjon Muharremaj është më origjinë shqiptare, babai nga Kosova ndërsa nëna nga Tirana. Pavarësisht se ka lindur në Zvicër, Gjon flet...

Top 5 nuk ndryshon, por ja kush është ngjitur më shumë këtë javë!

Një javë e vakët me asnjë hyrje të re në klasifikimin e “The Top List”, kjo në të cilën jemi. Po ashtu një fakt i çuditshëm ka qenë dhe se renditja në Top 5 është e njëjtë me atë të javës së kaluar. Pavarësisht se në përgjithësi klasifikimi i kësaj...

Gjon’s Tears publikon albumin e tij të ri këtë javë – ja ku mund ta dëgjoni!

Gjon’s Tears po përgatitet të hedhë një hap më ten në karrierën e tij. Duket se artisti do arrijë suksesin e radhës me publikimin e albumit të tij shumë shpejt. Albumi i tij debutues mban titullin ”The Game” dhe do të lançohet në 28 prill. Edhe pak ditë na ndajnë...

Gjon’s Tears nuk rresht së na mahnituri!

Gjon’s Tears vazhdon të na bëjë krenarë dhe të na lërë pa fjalë me arritjet dhe me zërin e tij unik. Këngëtari shqiptar që ka mahnitur gjithë botën me zërin e tij ëngjëllor, sapo ka publikuar këngën e tij më të re “Midnight in Paris”. Projekti që u realizua në...

Një këngë optimiste mbi jetën, Gjon’s Tears rrëfen mbi projektin e tij të fundit!

Gjon’s Tears ishte i ftuar ditën e sotme në “Wake Up” për të folur për këngën e tij “Pure” dhe jo vetëm. Një artist me kuptimin e plotë të fjalës, ja si u shpreh këngëtari për këtë projekt muzikor. Ideja e projektit ishte të kem një këngë më optimiste, të...