# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Elhaida Dani

Elhaida Dani ka lindur më 17 Shkurt të vitit 1993 në Shkodër. Ka studiuar piano që në moshën 6-vjecare në shkollën ‘Prenkë Jakova’ në qytetin e ssaj të lindjes. Ajo ka marrë pjesë në talent–show “Star Academy”, ku është shpallur fituese në vitin 2009. Më pas ka marrë pjesë në festivale ndërkombëtare si në Rumani, Bullgari etj. dhe në të gjitha është shpallur fituese e çmimit të madh.

Në vitin 2008, Elhaida Dani merr pjesë në “Ethet E Së Premtes 4”. Në po të njëjtin vit ajo merr pjesë në “Kënga Magjike” me këngën “Fjala e Fundit”. Vitit 2011 ishte shumë i suksesshëm për të. Në gusht të këtij viti, ajo ishte një nga konkurrentët e “Suncane Skale”, ku fitoi çmimin për artisten e re më te mirë. Ne muajin shtator ajo ishte pjesë e Festivalit Zlaten Kesten në Petriç, Bullgari ku u zgjodh “Këngëtarja më e mirë”. Në dhjetor 2011, Elhaida Dani merr pjesë në Festivalin e 50-të në RTSH me këngën “Mijëra Vjet” dhe u nderua me çmimin “Melodia më e mirë”.

Në Maj të vitit 2012, Elhaida Dani merr pjesë në “Top Fest 9” me këngën “S’je Më”, ku u shpall fituese e çmimit të madh. Në vitin 2013, Elhaida Dani merr pjesë në ”The Voice Of Italy” dhe këngëtarja me zërin potent bëri një audicion të jashtëzakonshëm duke çuar në këmbë publikun dhe 4 tranjerët, Riccardo Cocciante, Raffaella Carrà, Piero Pelù dhe Noemi. Ajo kishte zgjedhur këngën “Mama Knows Best” të këngëtares Jessie J, të shkruar nga Jessica Cornish dhe Ashton Thomas. Kënga kërkonte një zë të forte dhe me ekstension vokal dhe performanca e Elhaidës mori komplimenta nga të gjithë tranjerët. Elhaida vendosi të shkojë në skuadrën e këngëtarit Riccardo Cocciante, ku u shpall dhe fituese e “The Voice Of Italy” me mbi 71% të votave dhe fitoi një kontratë me Universal.

Në Dhjetor të vitit 2014, Elhaida Dani merr pjesë në Festivalin e 53-të në RTSH me këngën “Diell”, ku fitoi çmimin e parë dhe të drejtën për të përfaqesuar Shqipërinë në Eurovision 2015 dhe ku u kualifikua për në natën finale. Vetëm pak ditë më parë, ajo publikoi albumin e saj “ZanIN” i cili përmban 5 këngë, “Zanin”, “Jam Betu”, “Hajmali”, “Kënga Jonë”, “Amore” dhe të pesta këto këngë u votuan nga publiku për të qenë pjesë e klasifikimit të “The Top List”.

NEWS

Elhaida Dani rrëfen eksperiencën e saj në ‘DWTS’ dhe projektet e reja!

E ftuara e parë në ‘Më lër të flas’ në Top Channel për këtë episod është artistja e njohur Elhaida Dani. Këngëtarja e cila aktualisht është konkurrente në ‘DWTS’ rrëfeu më shumë mbi këtë eksperiencë dhe gjëra të tjera që nuk dinim rreth saj. Elhaida fillimisht na rrëfeu eksperiencën e...

Elhaida Dani gjatë xhirimeve të "A Live Night"!

Teksa, intervistat e saj janë shumë të rralla, përpos sukseseve të saj që të gjithë tanimë i dimë, ndjekësit nuk e njohin artisten pak më shumë. Pas kaq shumë sukseseve, Elhaida na rrëfen momentin që vendosi ‘të zbulojë veten’ dhe ku gjithçka ndryshoi për të. Përpos një interviste ndryshe ekskluzive për Top...

Ndër intervistat e saj të rralla, Elhaida Dani hap zemrën në ”A Live Night”!

Elhaida Dani mbetet një nga artistet më të talentuara dhe të dashura për publikun shqiptar dhe jo vetëm, që dita-ditës na bën edhe më shumë krenarë me arritjet e saj. Teksa, intervistat e saj janë shumë të rralla, përpos sukseseve të saj që të gjithë tanimë i dimë, ndjekësit nuk e...

Ju zbulojmë disa nga hitet që Elhaida Dani do të performojë në "A Live Night"!

Elhaida Dani është një nga artistet më të talentuara dhe të dashura për publikun shqiptar dhe jo vetëm, që dita-ditës na bën edhe më shumë krenarë me arritjet e saj. Sukseset e saj tashmë janë kthyer në ndërkombëtare dhe Elhaida po vazhdon të ngjitet me hapa galopantë në karrierën e...

Elhaida Dani, artistja që do të ndjekim këtë javë në "A Live Night"!

Elhaida Dani mbetet një nga artistet më të talentuara dhe të dashura për publikun shqiptar dhe jo vetëm, që dita-ditës na bën edhe më shumë krenarë me arritjet e saj. Sukseset e saj tashmë janë kthyer në ndërkombëtare dhe Elhaida po vazhdon të ngjitet me hapa galopantë në karrierën e...

Ja si (nuk) ka ndryshuar Top 5 këtë javë!

Çuditërisht këtë javë nuk jemi hasur me shumë ndryshime në klasifikim, të paktën për sa i përket renditjes në Top 5. Më saktësisht ja se me cilat ndryshime kemi të bëjmë… Kreu i kësaj jave mbetet përsëri i njëjti. Është dyshja e fuqishme, Capital T dhe Alban Skënderaj, të cilët...

Elhaida Dani mbyll Top 5 me "Amore"!

Elhaida Dani mbetet një nga artistet më të talentuara dhe të dashura për publikun shqiptar dhe jo vetëm. Puna e saj flet vetë për të, duke hasur në suksesshme të njëpasnjëshme edhe në skenat e huaja. Vitin e kaluar Elhaida korri një super sukses dhe me albumin e saj “ZanIN”...

Elhaida Dani shumë pranë Top 5!

Një prej artisteve më në zë të momentit është padyshim Elhaida Dani. Këngëtarja e njohur dhe shumë e talentuar ka bërë një super bujë me albumin e saj më të ri “ZanIN” të cilin e lançoi vitin e kaluar. Kujtojmë se albumi, i cili është i përbërë nga 5 këngë, nuk...

Elhaida Dani mbyll Top 10 për këtë javë!

Elhaida Dani është një ndër artistet më të talentuara të tregut tonë muzikor dhe që dita-ditës na bën edhe më shumë krenarë me arritjet e saj. Sukseset e saj tashmë janë kthyer në ndërkombëtare dhe Elhaida po vazhdon të ngjitet me hapa galopantë në karrierën e saj. Prej disa kohësh...

Disa nga hitet që po bëjnë vitin në "The Top List"!

Jeni ju ata të cilët i keni votuar si të preferuarit tuaj për të hyrë në klasifikimin e 100 këngëve më të mira shqiptare në Top Awards dhe po ju ata që me votat tuaja po i mbani ende në klasifikim. Këto janë disa prej hiteve më të mira që...

Elhaida Dani mbyll me sukses një tjetër shfaqje nga turi i "Notre Dame de Paris"!

Elhaida Dani me “Zanin” e saj arriti të korrte suksesin e dëshiruar brenda një periudhe shumë të shkurtër. Në muajin shtator të vitit të kaluar, Elhaida pulikoi albumin e saj të titulluar “ZanIN”, me të cilin ajo kishte kohë që punonte. Albumi, i cili është i përbërë nga 5 këngë,...

Artistët me rritjen më të madhe të javës...

Një sërë surprizash solli kjo javë në klasifikimin e “The Top List”. Disa nga projektet e artistëve më në zë janë rritur me shumë pozicione brenda një jave të vetme. Por kush janë ato? Arilena Ara me këngën e saj “E gjallë” është rritur me 69 vende nga java e...

Edhe sa do të na duhet të presim për projekte të reja nga Elhaida Dani?

Elhaida Dani me “Zanin” e saj arriti të korrte suksesin e dëshiruar brenda një periudhe shumë të shkurtër. Në muajin shtator të vitit të kaluar, Elhaida pulikoi albumin e saj të titulluar “ZanIN”, me të cilin ajo kishte kohë që punonte. Albumi, i cili është i përbërë nga 5 këngë,...

Ja se cilat janë ngjitjet më të bujshme të javës!

Këtë javë në klasifikimin e “The Top List” kemi pasur disa rritje në renditje të disa prej këngëve. Zbulojini ato më poshtë… “Like Jackson”,  projekti i Tan Bramës që i është bashkuar së fundmi klasifikimit, është rritur me plot 76 vende. Duket se pjesëmarrja e tij në “Big Brother VIP”...

Viti 2021 për Elhaida Danin ishte kështu...

Elhaida Dani me “Zanin” e saj arriti të korrte suksesin e dëshiruar brenda një periudhe shumë të shkurtër. Në muajin shtator të këtij viti, Elhaida pulikoi albumin e saj të titulluar “ZanIN”, me të cilin ajo kishte kohë që punonte. Albumi, i cili është i përbërë nga 5 këngë, nuk...

Këto janë artistet me më shumë këngë në klasifikimin e "The Top List" ndër vite!

Padyshim që të gjitha artistet e “The Top List” janë shumë të suksesshme dhe të talentuara. Megjithatë disa prej tyre kanë pasur disa këngë më shumë se të tjerët në klasifikimin e “The Top List”. Por cilat janë ato? 1.Elvana Gjata është një nga artistet më të vjetra në klasifikimin...

Çfarë jave, ndryshon çdo gjë në krye!

Këtë javë jemi përballur me surpriza të mëdha për sa i përket klasifikimit në “The Top List”. Kreu i kësaj jave shkoi për baladën e ndjerë të Arilena Arës, të titulluar “Ke me mungu”, e cila bëri debutimin në listën e 100 këngëve më të mira shqiptare vetëm javën që...

"Lufta" vazhdon ende, Elhaida mund sërish Capital T!

Duket se ‘lufta’ e ashpër për të marrë fronin e “The Top List” vazhdon ende mes Elhaida Danit dhe Capital T. Thënë kjo Elhaida e ka mundur sërish Kapon me “Zanin” këtë javë. Javën e kaluar froni i takonte Capital T me “Valle” që në fakt e rrëmbeu kreun në...

Capital T dhe Elhaida Dani në një 'betejë' të fortë mes tyre!

Klasifikimi i “The Top List” solli ndryshime të rëndësishme për sa i përket renditjes në Top 5. Kreu për këtë javë ka shkuar për Capital T me projektin e tij të fundit, “Valle”. Ndërkohë që dy javët e kaluara vendi i parë i takoi Elhaida Danit me “Zanin”, e cila...

Këta janë artistët me më shumë këngë njëkohësisht në klasifikim!

Këtë javë me hyrjen e disa këngëve të reja në klasifikimin e “The Top List” dhe me daljen e disa të tjerave prej listës, disa nga artistët në renditje, kanë disa këngë paralelisht. Por cilët janë ata dhe me cilat këngë përfaqësohen kaq suksesshëm… Elvana Gjata kryeson në këtë listë...