# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Ermal Fejzullahu

Ermal Fejzullahu është djali i këngëtarit të mirënjohur Sabri Fejzullahut. Ai ka lindur dhe jeton në Prishtinë me familjen e tij. I lindur nga një familje artdashëse dhe e rritur me muzikën si një djalosh shumë i suksesshëm dhe i dashur për publikun.

I dashuruar me vajzën e ëndrrave të tij, Arianën, Ermali vendosi ti jepte fund beqarisë duke u martuar në vitin 2008 me një dasëm të madhë që zgjati 3 ditë. Me siguri i do shumë fëmijët pasi shumë shpejt u bë baba i një djali të bukur që e pagëzuan Art dhe më vonë edhe të një princeshe që e quajtën Buna. Por dashuria për fëmijët  nuk përfundon këtu. Në vitin 2013 Ermali u bë baba për herën e tretë dhe sërish një një princeshe të vogël që e mbanë emrin Era.

Fillimsht në muzikën për fëmijë ku edhe ishte pjesë e disa festivaleve që në moshën 6 vjeçare. Është e njohur sidomos kënga e Ermalit së bashku me motrën e tij Bulzën, “Trashe“ që ishte shumë e pëlqyer nga publiku. Pas përfundimit të luftës në Kosovë Ermal Fejzullahu u rikthye në skenë me muzikë për të rritur dhe gjithashtu në një stil të veçantë gjë që edhe e kishte cilësuar nga shumë anketa dhe gazeta si këngëtarin më të mirë. Që nga momenti kur doli në skenë Ermal Fejzullahu nuk ndali së krijuari këngë dhe hite si “solo” ashtu edhe në bashkëpunime me këngëtarët e tjerë.

NEWS

Romeo Veshaj dhe Ermal Fejzullahu festojnë një tjetër sukses!

Përpos aktrimit dhe moderimit vëllezërit Veshaj prej pak kohësh kanë nisur karrierën e tyre dhe në muzikë, ku kanë arritur të kenë shumë sukses. Binjakët i kemi parë të bashkëpunojnë në projektet muzikore me këngëtarin dhe producentin e njohur, Elgit Dodën, me të cilin kanë lançuar mjaft këngë të suksesshme...

Romeo fut këngën e tij të tretë në "The Top List"!

Përpos aktrimit dhe moderimit vëllezërit Veshaj, Romeo dhe Donald, prej pak kohësh kanë nisur karrierën e tyre dhe në muzikë, ku kanë arritur të kenë shumë sukses. Deri më tani binjakët i kemi parë të bashkëpunojnë në projektet muzikore vetëm me këngëtarin dhe producentin e njohur, Elgit Dodën. Tashmë Romeo...

Ja cilat janë bashkëpunimet më të suksesshme në 320 javë klasifikim!

Duket se bashkëpunimet janë goxha të suksesshme dhe pëlqehen shumë tek publiku. Sidomos nëse hedhim një vështrim në klasifikimin e “The Top List” gjatë këtyre 320 javëve, do të vëmë re se vërtet disa artistë duke bashkuar forcat së bashku, kanë sjellë hite të papërsëritshme. Por cilat kanë qenë disa...

A do jete "Para Para" - "Kcejna mbi tavolina 2"?

Ghetto Geasy, Majk Veli dhe Ermal Fejzullahu kanë bashkuar fuqitë për një projekt muzukor, i cili pritet të jetë një ndër këngët që do na fiksojë këtë verë. “Para Para” mban titullin kënga e treshes së talentuar dhe mjaft të famshme, një këngë që sigurisht është pritur mjaft mirë nga...

Ja cilat janë këngët më "të vjetra" të klasifikimit!

Pavarësisht se nga java në java klasifikimit të “Top Awards”, i shtohet projekte të reja muzikore, disa këngë ia kanë dalë ta përballojnë konkurrencën, duke qëndruar për një kohë të gjatë në listë. Po cilat janë këngët më “jetëgjatë” në klasifikimin e “The Top List”? Kënga që mban titullin si...

"The Top List" është pastruar këtë periudhë, ja këngët e “vjetra” të ngelura në klasifikim

Me publikimin e këngëve të reja, një pjesë e mirë e projekteve të “The Top List” kanë mbetur jashtë saj, duke mos e përballuar konkurrencën e prurjeve të reja muzikore. Pavarësisht kësaj ka disa projekte që ia kanë dalë të qëndrojnë në listë, pavarësisht hyrjeve të reja. Ja kush janë...

Nuk ndryshon kreu por "Top 10" është plot ndryshime. Ruajuni nga "ka ka ka katastrofa" e Mozzik-ut!

Temperaturat e larta kanë vënë në lëvizje artistët, të cilët pavarësisht se koncertet e tyre ende nuk  janë rikthyer në gjenjden normale, ata vazhdojnë të prodhojnë muzikë të re. Me prodhimin e muzikës së re, janë vënë re shumë ndryshime në “Top 10” për këtë javë. Sa i përket vendit...

Ja si mbyllet Maji në "The Top List"!

Muaji Maj ringjalli më në fund projektet e reja muzikore, të cilat gjatë muajve të kaluar ishin në një pauzë. Shumë artistë vendosën të nxirrnin në treg publikimet e tyre të reja, që sigurisht ka sjellë ndryshime sa i përket klasifikimit të “Top Awards”. Po si u mbyll muaji Maj...

"Top 3" nuk ndryshon ndërsa "Top 5" ka dy hyrje të reja

Me qetësimin paksa të gjendjes në Shqipëri, duket se kjo ringjallje ka ndikuar edhe në muzikë, pasi pas 4 javësh qetësi, për herë të parë këtë javë kemi hyrje të reja në klasifikimin e “Top Awards”. Sa i përket kreut të klasifikimin, Stresi vazhdon të mos njohë konkurrencë por të...

Stresi mban vendin e parë dhe të dytë, Butrinti dhe Ermali rikthehen në të tretin

Duket se këto janë padiskutim ditët e Stresit. Reperi është shndërruar tashmë për disa javë rresht në artistin më të votuar të klasifikimit të “Top Awards”. Kjo është java e 5-të që Stresi nuk njeh konkurrencë, duke mbajtur vendin e parë me “Loco”. Por fansat e reperit nuk janë mjaftuar...

I vetmi ndryshim në "Top 5" është hyrja e "Pendimi", kënga me më shumë ngjitje këtë javë

Kjo javë ka ardhur kryesisht e qetë sa i përket pozicionimit të këngëve por ka edhe nga ata fansa që me fanatizëm vazhdojnë të mbështesin artistët e tyre të preferuar. “Top 5” ka mbetur thuajse i njëjtë me javën e kaluar, i vetmi ndryshim është hyrja e bashkëpunimit të Enxhi...

Publiku zgjedh "The Top List Quarantine Song"

Karantinimi pa shoqërinë e muzikës do ishte akoma më e vështirë. Duke qënë se muzika është ilaci i shpirtit edhe në këtë rast, ajo na qetëson nga situatat e ndryshme në të cilat na përball vetëizolimit. Pavarësisht se projektet e reja të publikuara janë të pakëta, publiku vazhdon të shijojë...

27 këngët e reja që solli Shkurti në 29 ditë

Muaji Shkurt i këtij viti përveçse i vecantë se përbëhej nga 29 ditë, ai është konsideruar gjithashtu  special për publikimet e shumta muzikore që ka patur. Duket se fakti që është muaji i dashurisë, artistët vihen në lëvizje duke publikuar projekte muzikore, të cilat i dedikohet dashurisë por edhe tradhëtarëve....

Hiti që prezantoi Ermal Fejzullahun me publikun në "Top Fest", nuk e ka humbur freskinë akoma

Ishte viti 2005, ekzaktësisht “Top Fest 2”, koha kur Ermal Fejzullahu jo vetëm u bë i njohur për publikun shqiptar por edhe arriti të fitonte zemrën e shumë fansave. Edhe pse kishte marrë pjesë ne “Top Fest 1”, Ermali rezultoi mjaft i pëlqyer me këngën “Per nje dashuri”, një baladë...

"Top 5", me një mbretëreshë të re dhe një rikthim që ju kish munguar

Të jesh në 5-shen e këngëve më të dëgjuara dhe të votuara të javës në “The Top List” është një arritje shumë e madhe për artistët shqiptar. Por kush ka mundur të futet në “Top 5” këtë javë? Gjatë kësaj jave, një mbretëreshë e re i është shtuar “Top 5”...

Dy hyrje të reja në "Top 5"

Kjo javë ka sjellë katër hyrje të reja në klasifikimin e “The Top List” dhe ndërkohë që janë pozicionuar mjaft mirë, dy prej tyre kanë arritur të futën ne 5-shen e këngëve më të dëgjuara dhe votuara të javës. Elvana Gjata – A m’don Ajo nuk di të zhgënjejë kurrë...

Kreu rrotullohet rreth vetes

Ndryshe nga java e kaluar, vendi i parë nuk i përket më Yll Limanit. Edhe pse javën e kaluar mbante vendin e tretë, “Tela” e Kidës dhe Ermal Fejzullahut është rikthyer sërish në krye të klasifikimit pas katër javësh mungesë. Pavarësisht se ka qënë gjithmonë pjesë e zonës së nxehtë,...

Ky është hiti i verës derimë tani

Ndërkohë që jemi në mes të sezonit të verës, artistët nuk ndalen së prodhuari muzikë të re, duke qëndruar sa më pranë fansave të tyre. Eshtë një nga periudhat e vitit, kur këngëtarët punojnë më shumë, duke marrë pjesë nëpër koncerte të ndryshme si brenda dhe jashtë vendit. Po kush...

Kida, Butrinti dhe Tayna ngjiten më shumë se askush këtë javë

Kjo javë shënoi klasifikimin e 184-t të “The Top List”, një listë muzikore që sa vjen dhe bëhet më interesante. Artistët shqiptar vazhdojnë të ngrejnë temperaturat me projektet e tyre ritmike, duke marrë vëmendjen e publikut shqiptar. “The Top List” ka ardhur me disa ndryshime këtë javë sa i përket...

"Tela" zë vendin e parë ndërsa vendi i dytë dhe i tretë mbeten të njëjtë

Dy projektet e fundit të publikuara nga Kida duket se janë në konkurrencë me njëri-tjetrin dhe këtë e vërteton më së miri renditja në klasifikimin zyrtar të “Top Awards”. Kjo javë ka ardhur me ndryshime sa i përket vendit të parë ndërsa vendi i dytë dhe vendi i tretë vazhdojnë...