# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Gjon’s tears

Gjon’s tears është një tjetër talent shqiptar, qëllimi i të cilit është që zëri i tij të dëgjohet jo vetëm në Shqipëri por edhe jashtë saj. I lindur në Zvicër, Gjon Muharremaj është më origjinë shqiptare, babi nga Kosova ndërsa nëna nga Tirana. Pavarësisht se ka lindur në Zvicër, Gjon flet një shqipe tepër të pastër, duke ndërthurur dialektin e Kosovës me atë të Tiranës.

Emrin Gjon’s tears ose lotët e Gjonit, atij i ka ardhur  si ide për shkak të gjyshit të tij, i cili ishte mahnitur dhe kishte lotuar kur e kishte parë për herë të parë Gjonin teksa këndonte.

Edhe pse mund t’ju duket një emër i ri në fushën e muzikës, në fakt me talentin e Gjon jemi njohur vite më parë, kur ai ishte një djalë 12-vjeçar, në konkursin e “Albanian’s Got Talent” në Top Channel, ku Gjoni arriti deri në finale.

Duke qënë se gjyshi ishte personi i cili u bë shkak që Gjoni iu fut muzikës, në “Albania’s Got Talent”, ai ka qënë i shoqëruar nga gjyshi i tij, i cili kishte ardhur posaçërisht nga Kanadaja.

Gjoni ka debutuar në tregun muzikor me këngën “Babi”.

NEWS

Gjon's Tears në "A Live Night"!

Gjon’s Tears, një artist shumë i dashur dhe i talentuar ishte i ftuar në episodin e kaluar të “A Live Night”. Gjon’s Tears erdhi me një intervistë shumë speciale dhe të vërtetë padiskutim. Teksa rrëfeu hapat e tij në muzikë, artisti gjithashtu këndoi disa nga hitet e tij muzikore, por...

Gjon’s Tears zbulon për ”A Live Night” një anë të tijën të panjohur më parë!

I ftuar në këtë episod të “A Live Night” ishte Gjon’s Tears. Një artist me kuptimin e plotë të fjalës, që ka arritur një sukses të madh jo vetëm me talentin, por edhe me punën e tij të palodhur, Gjon’s Tears, rrëfehët për fëmijërinë në “A Live Night”. Fëmijëria ime...

Ju zbulojmë disa nga këngët që Gjon's Tears do të performojë në "A Live Night"!

Gjon’s Tears ka qenë vetëm 12-vjeç kur u shfaq për herë në një skenë shqiptare, përkatësisht në “Albanian’s Got Talent”. Këngëtari shumë i talentuar prej shumë vitesh jeton në Zvicër por herë pas here rikthehet në vendin e tij për të vizituar familjarët.  Gjoni është padyshim ndër artistët më të...

Gjon’s Tears, artisti që do të kemi kënaqësinë ta ndjekim këtë javë në “A Live Night”!

Gjon’s Tears është padyshim ndër artistët më të talentuar që gjithnjë na bën krenarë me arritjet, suksesin dhe projektet e tij. Me një zë të mrekullueshëm, ai arrin të të rrënqethi. Artisti i njohur që na ka bërë krenarë me arritjet e tij, u quajt “Zëri i një engjëlli” nga Eurovizion....

Gjon's Tears shumë pranë Top 5!

Në vitin 2019, publiku i Top Awards u njoh me një këngëtar të ri në muzikë dhe bëhej fjalë për Gjon’s Tears. Ishte pikërisht projekti “Babi”, ai që e bëri këngëtarin për herë të parë pjesë të klasifikimit të 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare, e cila trajton...

Gjon’s Tears mbyll Top 5 për këtë javë!

Gjon’s Tears është padyshim ndër artistët më të talentuar që gjithnjë na bën krenarë me arritjet, suksesin dhe projektet e tij. Me një zë të mrekullueshëm, ai arrin të të rrënqethi. Projekti i fundit i realizuar prej tij është “Silhouette”, një këngë shumë e realizuar përsa i përket tekstit, mesazhit,...

"Silhouette" në javën e 20-të në klasifikimin e "The Top List"!

Gjon’s Tears është një ndër artistët më të talentuar që kemi në Top Awards. Edhe pse nuk është shumë aktiv duke sjellë shpesh projekte të reja, Gjon sigurohet që çdo këngë e tij të vijë me një mesazh dhe duke përcjellë vlera. Projekti i fundit i realizuar prej tij është...

Gjon’s Tears vazhdon suksesin me "Silhouette"!

Gjon’s Tears është padyshim ndër artistët më të talentuar që gjithnjë na bën krenarë me arritjet, suksesin dhe projektet e tij. Një artist padyshim shumë i talentuar dhe i suksesshëm në MTV Europe Music Awards 2021, Gjon ka fituar çmimin “Performuesi më i mirë zviceran”, lajm i cili padyshim na...

Gjon’s Tears fillon regjistrimin e albumit të tij të ri!

Në vitin 2019, publiku i Top Awards u njoh me një këngëtar të ri në muzikë dhe bëhej fjalë për Gjon’s Tears. Ishte pikërisht projekti “Babi”, ai që e bëri këngëtarin për herë të parë pjesë të klasifikimit të 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare, e cila trajton...

Gjon’s Tears shkon në Torino, artisti do të jetë komentatori i Eurovizion për ‘Swiss TV’!

Gjon’s Tears është padyshim ndër artistët më të talentuar që gjithnjë na bën krenarë me arritjet, suksesin dhe projektet e tij. Me një zë të mrekullueshëm, ai arrin të të rrënqethi. Artisti i njohur që na ka bërë krenarë me arritjet e tij, u quajt “Zëri i një engjëlli” nga...

Gjon’s Tears në Tiranë, ç'të presim nga artisti?!

Gjon’s Tears, artisti i njohur që na ka bërë krenarë me arritjet e tij, u quajt “Zëri i një engjëlli” nga Eurovision. Një artist padyshim shumë i talentuar dhe i suksesshëm në MTV Europe Music Awards 2021, Gjon ka fituar çmimin “Performuesi më i mirë zviceran”, lajm i cili padyshim...

Të mësosh frengjisht me këngët e Gjon’s Tears!

Gjon’s Tears është padyshim ndër artistët më të talentuar që gjithnjë na bën krenarë me arritjet, suksesin dhe projektet e tij. Me një zë të mrekullueshëm dhe që arrin të të rrënqethi, ai konsiderohet gjithashtu dhe si zëri i një ëngjëlli dhe kjo jo më kot. Së fundmi mësojmë se...

Artistët me rritjen më të madhe të javës...

Një sërë surprizash solli kjo javë në klasifikimin e “The Top List”. Disa nga projektet e artistëve më në zë janë rritur me shumë pozicione brenda një jave të vetme. Por kush janë ato? Arilena Ara me këngën e saj “E gjallë” është rritur me 69 vende nga java e...

Ja cilët janë artistët e Top 10 të kësaj jave!

Me çfarë surprizash jemi hasur në klasifikimin e “The Top List” këtë javë? Zbuloni artistët që janë pozicionuar në Top 10 të listës së 100 këngëve më të mira shqiptare për javën në të cilën ndodhemi… Vendi i parë për këtë javë shkoi për Yll Limanin me “Lshoja zanin”. Një...

Gjon’s Tears publikon projektin “Silhouette”, një këngë që thotë shumë për të!

Gjon’s Tears, artisti i njohur që na ka bërë krenarë me arritjet e tij, u quajt “Zëri i një engjëlli” nga Eurovision. Së fundmi artisti ka publikuar projektin “Silhouette”, një këngë që thotë shumë për të. Gjon ka rrëfyer për “Wake Up” më shumë lidhur me këtë projekt por jo...

Rikthehet vetëm në "The Top List" Gjon’s Tears!

Në shkurt të vitit 2019, publiku i Top Awards u njoh me një këngëtar të ri në muzikë dhe bëhej fjalë për Gjon’s Tears. Ishte pikërisht projekti “Babi”, ai që e bëri këngëtarin për herë të parë pjesë të klasifikimit të 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare, e...

Këto janë hyrjet e reja më lart në javën e parë të janarit!

Një javë e ngarkuar erdhi me fillimin e vitit 2022. Plot nëntë hyrje të reja në klasifikimin e “The Top List” për këtë javë. Disa prej tyre u renditën më lart në klasifikim e disa të tjera më poshtë, duke u lënë kohë që të ‘përmirësohen’ dhe të rriten edhe...

Më në fund një video për bashkëpunimin e Arilena dhe Gjon’s tears!

Këngëtarja e njohur dhe shumë e dashur për publikun shqiptar dhe jo vetëm, Arilena Ara konfirmoi në fillim të korrikut se ka gati albumin e parë në karrierën e saj muzikore. Ai mbante titullin “POP ART” dhe pjesë e albumit ishin gjithashtu duetet me këngëtarë të njohur shqiptarë. Ndër këngëtarët...

Ja cilët artistë nisin vitin e ri në “The Top List”!

Një javë e ngarkuar erdhi me fillimin e vitit 2022. Plot nëntë hyrje të reja në klasifikimin e “The Top List” për këtë javë. Si fillim Young Zerka na ka prezantuar dy projekte të reja, “Tik Tak” dhe “Tirane London” në bashkëpunim me OG Merks, një artist i ri për...

Këto janë këngët që kanë zënë vendin e parë në "The Top List" vetëm një herë

“One-hit wonder” është një këngë që ka arritur majën e klasifikimin në një listë rej shumë këngësh, të paktën një një herë. Që prej fillimit të rrugëtimit të tij, “Top Awards” ka qënë një ndër mbështetësit kryesor të promovimit të muzikës së artistëve shqiptar por një përkrahje të madhe ajo...