# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Diona Fona

Diona Fona është një tjetër këngëtare e re në tregun muzikor shqiptar, e cila duket se është në rrugën e duhur. E lindur dhe rritur në Londër, Diona që në moshë të re ka filluar shkollën dramës, këndimit dhe vallëzimit. Përveç artit, këngëtarja ka treguar se pasioni i saj është futbolli, me të cilin ia ka dalë të merret dhe ta shijojë këtë lloj sporti.

Diona, e cila ka studiuar në Universitet për Artet Performuese, nisi të merrej me muzikë, duke hedhur “Cover-a” të ndryshëm të artistëve të njohur në vitin 2015-të, të cilat u pritën shumë mirë.

Debutimi i saj i parë muzikor ka qënë në vitin 2017-të me këngën “Havera”. Që prej atij momenti, Diona vazhdon të prodhojë vazhdimisht muzikë.

NEWS

Nga fillimet e karrierës e deri te planet për të luajtur në një film, Diona Fona rrëfehet!

E ftuar në ‘Pardon My French’ në Top Albania Radio ishte këngëtarja e njohur Diona Fona. Këngët e saj kanë rezultuar tepër të pëlqyera nga publiku. Gjatë vitit të kaluar, përveç suksesit si këngëtare, ajo na ka habitur të gjithë duke u bërë imazh i markës ‘Fenty Beauty’, linjës kozmetike...

"Mama" si Diona Fona!

Diona Fona mbetet një nga këngëtaret më të preferuara të tregut muzikor shqiptar dhe jo vetëm. Së fundmi ajo ka publikuar projektin e saj më të ri të titulluar “Mama”. Kjo këngë e saj e re ka hyrë këtë javë në klasifikimin e “The Top List” dhe renditet në vend...

Ja me cilin bashkëpunim të ri mbyllet Top 100!

“Dikur” titullohet një nga projektet më të reja që i bashkohet këtë javë klasifikimit të “The Top List”. Kënga vjen pikërisht nga Cricket dhe Diona Fona. Një bashkëpunim që duhet thënë se qëlloi në shenjë, pasi u prit mjaft mirë nga publiku që në çastet e para të publikimit. “Dikur”...

Diona Fona, të jesh a të mos jesh, kjo është çështja!

Diona Fona, një nga artistet e Top Awards, kohët e fundit është shfaqur shumë aktive në muzikë. Së fundmi Diona ka publikuar projektin e saj më të ri, të titulluar “A jena”, që është bërë menjëherë pjesë e “The Top List”. “A jena” është pritur mjaft mirë nga publiku që...

Ja cilat janë këngët që janë ngritur më shumë në klasifikim!

Këtë javë në klasifikimin e “The Top List” kemi pasur disa rritje në renditje të disa prej këngëve, sidomos të atyre që kanë më pak javë në klasififikim. “Pistole” nga Diona Fona dhe Marin, e cila ka vetëm dy javë në klasifikim, është rritur me plot 92 vende duke u...

Artistet femra me më shumë javë në klasifikim në të gjitha kohërat!

Këtë javë kemi vendosur t’i kushtojmë vëmedje të vecante artisteve femra, të cilat falë suksesit të tyre kanë mundur të qëndrojnë në klasifikimin e “Top Aëards” për shumë javë, duke mposhtur konkurrencën e hyrjeve të reja. “Drunk” e Kidës është një ndër këngët që ende vazhdon të votohet nga publiku...

Ja kush është ngjitur më shumë këtë javë!

Edhe kjo javë ka sjellë ndryshime të mëdha sa i përket pozicionimit të këngëve në listë, nisur që nga kreu i listës. Disa prej projekteve muzikore kanë marrë një mbështetje të madhe nga fansat, votat e të cilëve i kanë ngjitur sa më në majë të listës. Po kush janë...

Tre këngë nga Diona Fona në "Top 100", ja cila është më e reja...

Ka qënë viti 2017-të, kur Diona Fona është bërë pjesë e klasifikimit të “Top Awards” për herë të parë dhe që nga ajo kohë, këngëtarja është shndërruar brenda një periudhe të shkurtër në një ndër artistet e preferuara të muzikës shqiptare. Diona sapo ka publikuar projektin e saj më të...

Diona Fona vetëm në ngjitje këtë javë

Këtë javë ajo është zyrtarisht 21-vjece, e re ne moshë por mjaft e njohur për publikun shqiptar. Po flasim për Diona Fona, e cila gjendet në klasifikimin e “Top Awards” me dy projekte muzikore. Edhe pse nuk ka shumë vite që i është futur rrugës së muzikës, Diona ka arritur...

Viti 2019-të drejt fundit, ja kush kryeson dhe kush ka kryesuar në dhjetoret e kaluara! Kujt do i takojë froni në javën e fundit të vitit?

Ky vit shënon dhjetorin e 5-të të “The Top List”, një klasifikim muzikor, i cili për hir të së vërtetës mbetet një ndër promovuesit më të mirë të muzikës dhe artistëve të rinj. Nga java në javë, listës i shtohen projekte të reja dhe artistë të rinj, duke pasuruar sa...

E fortë kjo Diona…

Pavarësisht se nuk ka shumë vite në skenën muzikore, Diona Fona është shndërruar shumë shpejt një prej këngëtarëve më të pëlqyera të momentit. Projekti i saj më i fundit muzikor në bashkëpunim me EAZ ka rrëmbyer zemrat e publikut shqiptar, i cili përmes votave, e ka shpallur “Ti je” për...

Nuk ndryshon kreu!

Fillimi i këtij muaji nuk ka ardhur me ndryshime të mëdha sa i përket klasifikimit të “Top Awards”. Gjatë një javë të shoqëruar me lajme të hidhura, duket se publiku ka zgjedhur t’i shpëtojë këtij mankthi, duke dëgjuar muzikë të bukur. Klasifikimi i kësaj javë ka ardhur i qetë sa...

Diona Fona, artistja me më shumë ngjitje këtë javë

Vetëm pak ditë më parë, këngëtarja e njohur tashmë për publikun, Diona Fona, ka publikuar projektin e saj më të ri muzikor, i cili është një bashkëpunim. “Ti je” mban titullin kjo prurje e re muzikore, të cilën këngëtarja e ka sjellë së bashku me EAZ, një reper i cili...

Diona Fona vjen më ritmike se kurrë këtë verë

Diona Fona është një tjetër artiste që ka ardhur mjaft energjike këtë verë. “Bella Vita” mban titullin prurja muzikore më e re e artstës, e cila është pritur mjaft mirë nga publiku shqiptar. Edhe pse dallohet për natyrën e saj të brishtë, Diona Fona në projektin e radhës ka ardhur...