# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Young Zerka

Young Zerka, emri i vërtetë i të cilit është Donald Najtellari, ka lindur më 1 maj në qytetin e Korçës.

Young Zerka ka nisur të merret me muzikë që në fëmijëri kur ka emigruar drejt Anglisë. Fillimisht ka nisur të merret me futboll por më pas kuptoi që talenti i tij i vërtetë ishte në muzikë.

Vendimtare për formimin e profilit të tij si artist, ka qënë bashkëjetesa me një familje xhamajkane në kohën e qëndrimit të Angli.

Sa i përket ndikimit në muzikën e tij, ai tregon se kanë qënë këngëtarët e rrymës reggae si Bob Marley, Peter Tosh, UB 40 por edhe mbreti i pop-it, Michael Jackson.

NEWS

Këto janë 5 këngët që janë ngjitur me më shumë pozicione këtë javë!

Edhe kjo javë ka sjellë ndryshime të mëdha sa i përket pozicionimit të këngëve në listë, nisur që nga kreu i listës. Disa prej projekteve muzikore kanë marrë një mbështetje të madhe nga fansat, votat e të cilëve i kanë ngjitur sa më në majë të listës. Bashkëpunimi mjaft i...

Young Zerka, dy janë më mirë se një!

Një surprizë e bukur ka ardhur për të gjithë fansat e Young Zerka. Ashtu siç kishte paralajmëruar, artisti solli jo një por dy projekte të reja të publikuara të dyja brenda ditës. Bëhet fjalë pikërisht për “Tirane London”, të cilën Young Zerka e solli në bashkëpunim me OG Merks, një...

Ja cilët artistë nisin vitin e ri në “The Top List”!

Një javë e ngarkuar erdhi me fillimin e vitit 2022. Plot nëntë hyrje të reja në klasifikimin e “The Top List” për këtë javë. Si fillim Young Zerka na ka prezantuar dy projekte të reja, “Tik Tak” dhe “Tirane London” në bashkëpunim me OG Merks, një artist i ri për...

Publiku vendosi, çunat e "The Top List" ngjajnë më mirë në këtë model flokësh...

Që ne kemi artistët më me stil kjo gjë dihet tashmë. Por nëse ju kishte dalë nga mendja, çunat tanë kanë eksperimentuar disa herë me stilin e tyre të flokëve, nga flokë të gjatë në ato të shkurtër. Nisur nga votimet tuaja në InstaStory, ju keni vendosur se ata ngjajnë...

Young Zerka vjen më ndryshe se kurrë!

Young Zerka ka publikuar së fundmi këngën e tij më të re, të titulluar “Desire” që është bërë menjëherë pjesë e klasifikimit të “The Top List”. Kjo këngë e ka sjellë artistin në një frymë të re dhe më ndryshe nga sa jemi mësuar që ta shohim atë. Young Zerka...

Kënga më e "zhveshur" e Young Zerkas. Artisti tregon zërin e tij me një këngë që ka premisa të bëhet hit

Nëse derimë tani Young Zerkën e kemi parë të bëjë muzikë “Reggae”, projekti më i ri është një ndër këngët më të “zhveshura” të Young Zerkës, i cili tregon më shumë së kurrë zërin e tij. Me një teskt të pastër dhe një muzikë të bukur, “Konflikt” është një këngë...

Mes Fifit dhe Young Zerkës ekziston një kimi dhe këtë e vërteton "PaGajle"

“PaGajle” është një nga prurjet më të reja që i është shtuar tregut muzikor shqiptar, e cila është sjellë me një stil shumë të vecantë nga Fifi dhe Young Zerka. Në këtë projekt muzikor Young Zerka ka ardhur paksa ndryshe krahasuar me këngët e mëparëshme, duke u përshtatur aq mirë...

Eri Dee del nga hijet me këngën e re të Zerkës, ja kush është menaxheri, Dj dhe producenti i suksesshëm

Pavarësisht se emri i tij nuk është i panjohur për publikun shqiptar, duket se projekti i tij më i fundit muzikor ka tërhequr vëmendjen, duke u bërë akoma më i njohur për publikun. Bëhet fajlë për Eri Dee, i cili ka ardhur me një bashkëpunim të ri dhe kësaj radhe...

Ja disa këngë që nuk duan të largohen nga klasifikimi dhe këngët që po afrohen për të hyrë në klubin e tyre

Pavarësisht se kemi prurje të reja muzikore nga java në javë, duket se disa këngë nuk duan të largohen nga klasifikimi, duke u shndërruar në këngët më jetëgjatë në Top Awards. “Lejla” e Elvana Gjatës, Capital T dhe 2po2 vazhdon të mbajë kurorën si kënga që ka qëndruar më gjatë në...

Kush janë këngët me më shumë “vera” në "The Top List"?

Kjo verë ka ngritur në këmbë artistët, duke i bërë mjaft aktiv dhe të pranishëm pranë publikut me projektet e tyre muzikore. Pavarësisht punës së tyre të fuqishme, publiku vazhdon të preferojë disa prej këngëve që janë publikuar shumë kohë më parë por që ende shijojnë ritmet e tyre. Po...

"Going down" këtë javë

Si çdo javë edhe java e 189-të është përballur me surpriza sa i përket renditjes së këngëve në klasifikimin zyrtar të “Top Awards”. Ndërkohë që kemi patur vetëm një hyrje të re, ndryshime të mëdha janë vënë re në zbritjen e disa këngëve në renditje. Tre këngët me më shumë...

Ja kush konfirmohet për koncertin e Digitalb më 15 korrik në Sheshin Skënderbej

15 korriku nuk do të jetë një ditë normale në kryeqytet. Nuk mund të jetë e njëjta pasi platforma televizive që mbledh gjithë shqiptarët shënon plot 15 vjet që nga koha e krijimit të saj. Një koncert madhështor pritet të organizohet në Sheshin Skënderbej, ku emra të njohur të muzikës...

"Top 10" rrotullohet rreth vetes

Ndërkohë që vendi i parë ka ardhur një surprizë këtë javë, “Top 10” nuk është hasur me ndryshime të mëdha. Në 10-shen e këngëve më të dëgjuara kemi vetëm dy hyrje të reja ndërsa pjesa tjetër e këngëve mbetet e njëjtë, duke humbur nga një ose dy pozicione. Në vendin...

"Top 10" më i larshmishëm i vitit, derimë tani

Viti 2019-të ka qënë tepër aktiv për artistët, të cilët kanë punuar shumë fort për të qënë sa më pranë publikut të tyre. Thuajse çdo javë ka patur hyrje të reja, të cilat kanë rrëmbyer menjëherë vëmendjen e publikut dhe janë pozicionuar mjaft mirë. Kjo javë, e cila shënon javën...

Young Zerka del e hyn!

Young Zerka ka qënë tepër aktiv kohët e fundit në tregun muzikor shqiptar. Pas dy bashkëpunimesh të suksesshme, këngëtari ka ardhur me një projekt “solo”, i cili ka tërhequr menjëherë vëmendjen e publikut. “Yalla” mban titullin prurja më e re muzikore e Zerkës,me moledinë dhe tekstit e të cilës është...

Po afron vera dhe "Nona" e Ledrit dhe Young Zerkës është ngjitur me 54 vende këtë javë

Ndërkohë që po mbush plot 75 javë në klasifkim, bashkëpunimi i Ledri Vulës dhe Young Zerkës, “Nona”, vazhdon të pëlqehet pafud nga publiku shqiptar dhe këtë e vërteton më së miri renditja në klasifikimin e “The Top List”. I publikuar rreth dy vite më parë, ky projekt muzikor ka patur...

Young Zerka me dy këngë në "Top 15"

Dy bashkëpunimet e fundit e kanë shndrruar Young Zerkën në qendrën e vëmendjes. Këngëtari i njohur shqiptar, i cili dallohet për stilin e tijt ë veçantë muzikor, ka ditur si të surprizojë fansat e tij, duke sjellë dy bashkëpunime me artistë të huaj. “Lule Bore” është kënga e që e...

Çmendet "Top 10", tre këngët që janë ngjitur me më shumë pozicione këtë javë

Kjo javë ka ardhur me shumë ndryshime sa i përket pozicionimit të këngëve por kryesisht “Top 10” është ajo që është “çmendur”. Tre janë këngët që kanë korrur një super sukses këtë javë, duke u futur menjëherë në 10-shen e këngëve më të dëgjuara të javës. Kënga e parë që...

Young Zerka flet për projektin e ri dhe këngën surprizë që pritet të dalë së shpejti

Young Zerka ka ardhur me një tjetër bashkëpunim dhe kësaj radhe zëri i tij i ka kaluar kufijtë shqiptar. “Lule Bore” mban titullin kënga më e re e Young Zerkës, e cila është një bashkëpunim me dj dhe producentin gjerman Jumpa. Duket se Young Zerka ka bërë zgjedhjen e duhur...

Çfarë tregon kënga dhe videoklipi i Keepman dhe Young Zerkës, "Smile"?

Keepman, emri i vërtetë i të cilit është Rakip Ramadani, ka bashkuar fuqitë me këngëtarin e njohur Young Zerka për projektin e ri muzikor, të titulluar “Smile”. Po kush është Keepman? I lindur në Shkup, Keepman është zhvendosur për të jetuar në Belgjikë, ku edhe u njoh me kulturën e...