YOUNG ZERKA

Kënga e re e Young Zerka dhe Majk është komplet për treg orienti!

Nëse do na thonin më parë se Young Zerka dhe Majk do të vinin me një projekt së bashku, ndoshta nuk do ta besonim. Por, ja ku jemi këtë javë me “Ku je bre”. Nuk kishte si të ndodhte më mirë sesa kombinimi perfekt i zërave të dy artistëve më...

Rrokadë e vendit të parë, Top 5 nuk ndryshon fare!

Një tjetër javë surprizuese kjo në “The Top List”. Për habinë e të gjithëve, kjo javë nuk pati asnjë ndryshim në klasifikimin e Top 5. Teksa kjo javë pati vetëm një hyrje të re në klasifikim, sytë na shkojnë tek 5 projektet më të votuara të listës nga publiku. E...

“Nafija” vjen me përforcime dhe futet direkt e dyta!

Ndoshta vlerësohet si bashkëpunimi më i mirë i artistave më të mëdhenj shqiptarë në 10 vjeçarin e fundit. Dhe është pikërisht ai midis Dj Geek, Young Zerka, Dafina Zeqiri dhe Mc Kresha, të cilët risollën këngën e Young Zerkës të publikuar rreth dy muaj më parë “Nafije”. Ata kanë bërë...

Alandy dhe Young Zerka na zbulojnë çelësin e suksesit të tyre!

Të ftuar ditën e sotme në emisionin “Live From Tirana” kanë qenë Alandy dhe Young Zerka. Dyshja ka shumë vite që bashkëpunojnë me njëri-tjetrin, duke sjellë projekte të ndryshme muzikore. Të pyetur rreth këtij sekreti dhe suksesit të tyre, që të dy kanë kontribuar për ta arritur, ata janë shprehur:...

Dafina, Dj Geek dhe Mc Kresha ripunojnë “Nafijen” e Young Zerkës!

Nëse ju ka pëlqyer kënga “Nafije” e Young Zerka, nuk keni dëgjuar ende asgjë. Këtë version remix, jemi të sigurtë që thjesht do ta adhuroni. DJ Geek, Young Zerka, Dafina Zeqiri dhe MC Kresha kanë prezantuar së fundmi projektin e ri muzikor. Ata kanë bërë një remix të “Nafije”, ku...

Young Zerka dhe Alandy tregojnë projektet e tyre të radhës!

Të ftuar sot në “Wake Up” ishin këngëtari Young Zerka dhe producenti Alandy. Alandy është rumun me nënshtetësi shqiptare dhe tekstshkrues që ka bërë bashkëpunime mjaft të suksesshme me Dhurata Dorën dhe artistë të tjerë kosovarë. Kjo është dalja e tyre e parë bashkë, ku ata na treguan më shumë...

Young Zerka vjen me një bombë muzikore që do t’ju hyjë shpejt në zemër!

Young Zerka është ndër ata artistë që ka sjellë diferencën në tregun muzikor shqiptar. Dhe këtë na e ka përcjellë edhe tek projekti i tij i fundit. Artisti ka publikuar këngën e tij më të re që mban titullin ”Nafije”. Ky projekt e ka pozicionuar këngëtarin në vend të 10-të...

Një tjetër bashkëpunim premtues mes Alandy dhe Young Zerka!

Vera nuk ka mbaruar ende! Kjo jo vetëm për shkak të temperaturave të larta, por gjithashtu edhe me këngët e reja ritmike të publikuara. E radhës që premton të ‘nxehi’ situatën është bashkëpunimi më i fundit i Alandy dhe Young Zerka. Këta dy artistë na kishin munguar prej disa muajsh...

Këto janë 5 këngët që janë ngjitur me më shumë pozicione këtë javë!

Edhe kjo javë ka sjellë ndryshime të mëdha sa i përket pozicionimit të këngëve në listë, nisur që nga kreu i listës. Disa prej projekteve muzikore kanë marrë një mbështetje të madhe nga fansat, votat e të cilëve i kanë ngjitur sa më në majë të listës. Bashkëpunimi mjaft i...