# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Rina Balaj

Rina Balaj është një nga talentet më të reja të muzikës moderne shqiptare. Edhe pse ka pak kohë që ka dalë në treg, Rina është shndërruar menjëherë në qendrën e vëmendjes.

Ajo bëri debutimin e saj në muzikë në dhjetorin e vitit 2017-të , duke ardhur me një bashkëpunim me Endrin, i cili i përkiste një tjetër zhanri muzikor nga ai që po e shohim së fundmi.

“1 Janari” titullohej kënga e parë e Rinës, një këngë e zhanrit “R&B”, i cili sipas këngëtares ka qënë thjesht një eksperiment. Por Rina vendosi të provonte një tjetër rrymë muzikore, pikërisht “rap”, tek i cili gjeti më shumë veten. Kënga me të cilën Rina arriti një sukses të jashtëzakoshëm, ku bëri dhe debutimin e saj si repere, është bashkëpunimi i saj me Feron, “Ska Konkurenc”

Rina në fakt ka bërë shkollën e muzikës dhe e kënduara e saj ka qënë klasike nëpër kisha dhe koncerte të vogla por bukuroshja tashmë ka ndërruar stil dhe është shndërruar në reperen më të preferuar të publikut shqiptar. Ajo është nën menaxhimin e shtëpisë diskografike “On Records”.

NEWS

Rina & Sin Boy si njëri-tjetri!

Këngëtarja e njohur Rina Balaj, e cila u bë famshme dhe u prezantua në industrinë e muzikës si një repere është e njohur gjithashtu edhe për lidhjen e saj me këngëtarin Sin Boy. Tanimë, ata prej disa vitesh bashkëjetojnë së bashku dhe janë një ndër çiftet më simpatik të showbiz-it....

Cili nga çiftet e këngëtarëve është më i preferuari i publikut?!

Në showbiz-in shqiptar ka shumë çifte që ndajnë të njëjtin profesion, qoftë aktorë, prezantues apo këngëtarë. Ata janë jo vetëm shumë të suksesshëm në profesionet e tyre, por edhe shumë të komentuar në media. Dhe ne do të ndalemi pak tek çiftet e këngëtarëve, aq më tepër tek ata që...

Kush është bashkëpunëtorja më e re e Rinës, Dj Amelia?

Rina sapo ka publikuar këngën e saj më të re, një bashkëpunim me dj me origjinë greke, Dj Amelia. Kënga titullohet “BLUE” dhe klipi i saj është xhiruar në Greqi, ku dhe reperja po qëndron prej disa kohësh dhe mund të themi se është një klip shumë veror. Por kush është Dj...

Cilat janë projektet më të ngritura në pozicionim këtë javë?!

Këtë javë në klasifikimin e “The Top List” kemi pasur disa rritje në renditje të disa prej këngëve. Zbulojini ato më poshtë… “Day Dreaming” nga një artist ende i ri, Elon, ka surprizuar goxha duke u rritur me plot 75 vende nga java e kaluar. “Need You” nga Jonida Maliqi...

Çfarë është "Sativa" e Rinës?

Rina është kthyer sërish në klasifikimin e “The Top List” pas një pauze prej disa javësh. Artistja ka publikuar projektin e saj më të ri të titulluar “Sativa”, që është bërë menjëherë pjesë e klasifikimit të 100 këngëve më të mira shqiptare. “Sativa” është pjesë e albumit të saj të...

Rina sjell një tjetër këngë në Top 100, a do ja dalë ajo që të qëndrojë gjatë?

Rina është padyshim një nga reperet më të dashura për publikun në tregun shqiptar. Këngëtarja kohët e fundit nuk është ndalur me projekte të reja. Së fundmi ajo ka publikuar këngën e saj më të re të titulluar “Mia”, këngë kjo mjaft ritmike. “Mia“, është pjesë e albumit më të ri të...

Rina provon me butë kësaj here dhe nuk gabon!

E kujt ja priste mendja që një nga reperet më në zë shqiptare, të vinte kësaj here më butë dhe më ëmbël në projektin e saj më të ri muzikor. Është fjala për Rina Balaj me këngën e saj më të fundit “Addiction”, e cila është bërë pjesë e “The...

Rina e merr "Zjarrin" me terezi

E kishit menduar ndonjëherë të shihnit një repere duke kënduar baladë?! Ja që cudirat ndodhin dhe Rina na ka surprizuar të gjithëve, duke zbuluar një tjetër talent të sajin, baladat. “Zjarr” titullohet prurja më e re e këngëtares, e cila përmes këtij projekti muzikor ka treguar që zhanri i saj...

Mbaron karantina, shkrin klasifikimi, pas shumë javësh, 5 hyrje të reja

Gjatë periudhës së karantinimit, sipas ekspertëve, muzika ishte një ndër fushat që u prek më shumë por duket se për artistët shqiptarë tashmë puna ka filluar. Ndërkohë që ka qënë një ndër periudhat më të qeta në historinë e Top Awards, që prej përfundimit të karantinës, shumë projekte të reja...

Qershori risjell në klasifikim Rina dhe Sin Boy me "Sari"

Ka qënë pikërisht projekti muzikor, “Gigi”, ai që bëri për herë të parë dyshen bashkë dhe duket se që nga ajo kohë, dyshja nuk u nda më, madje duke shijuar edhe lidhjen e tyre romantike. Pas shkëputjes së Rinës nga “On Records”, kjo e fundit vendosi të bashkohej me të...

"Diss-i" i Rinës për Melindën dhe Tayna-n

Së fundmi konkurrenca mes repereve shqiptare është shndërruar në një “luftë” të vërtetë. Në tregun muzikor shqiptar janë shtuar shumë artiste, të cilat bëjnë muzikë “rap” por duket se ato kanë zgjedhur një mënyrë të veçantë për t’u bërë të famshme, duke i bërë “diss-e” njëra-tjetrës, duke u justifikuar me...

Sa shumë po shtohen repistet femra, kjo jave ka më shumë repiste femra se kurrë në "The Top List"

Derimë tani në tregun muzikor shqiptar kanë mbizotëruar repistët meshkuaj por së fundmi ai është pushtuar nga repistet femra. Kjo javë në “The Top List” numëron më shumë repiste se kurrë më parë në listë. Duket se këto këngëtare kanë preferuar të ndjekin pikërisht muzikën “hip hop”, e cila është...

A është Rina, Cardi B shqiptare?

Edhe pse ka vetëm pak muaj që është bërë e njohur për publikun, ajo është shndërruar në një nga personat më të komentuar të momentit në showbiz-in shqiptar. Ajo bëri debutimin e saj në muzikë rreth 7 muaj më parë, duke ardhur me një bashkëpunim me Endrin. Bëhet fjalë për...

Rina dhe Fero vazhdojnë të ruajnë krahët e ngrohta!

Dyshja më e re e muzikës shqiptare, Rina dhe Fero, vazhdojnë të kenë mbështetjen maksimale të fansave, pasi edhe këtë javë ata vazhdojnë të renditen mjaft mirë në listë. Projekti i tyre, “Ska konkurenc” është votuar nga fansat, duke bërë që kjo këngë të jetë pjesë e tre këngëve më...

Rina dhe Fero bëjnë namin!

Të dy janë shumë të rinj, jo vetëm në moshë por edhe në tregun muzikor por pavarësisht kësaj Rina dhe Fero kanë tërhequr menjëherë vëmendjen e publikut shqiptar. Dyshja e talentuar ka rreth 3 javë që ka publikuar bashkëpunimin e titulluar “Ska konkurenc” dhe është votuar masivisht nga fansat që...