# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Majk

Kastriot Rexha ose siç njihet ndryshe me emrin e artit Majk ka lindur më 27 Nëntor 1990. Majk ka nisur karrierën e tij muzikore në 2005 si anëtar i grupit TDS por pas ndarjes së grupit në 2009, Majk u shkëput për një kohë të gjatë nga muzika.

Ishte vera e vitit 2015, ajo që e riktheu Majkun më të fuqishëm se kurrë, me projektin muzikor në bashkëpunim me Ghetto Geasy, “Sjena Mo”.

NEWS

Majk dhe Gjiko hyjnë në Top 100 me "Kce Kce"!

Tanimë që jemi kaq pranë verës, artistët sigurohen që të sjellin këngë verore që do të dëgjohen kudo. E në një garë të tillë padyshim që dy janë më mirë se një, këngëtarët bëhen bashkë. Disa prej tyre na kanë paralajmëruar se do të vijnë në bashkëpunim e së fundmi...

Disa nga këngët e verës së kaluar që po rezistojnë ende në "The Top List"!

Vera e kaluar ishte plot me projekte të reja që u kthyen menjëherë në hite të padiskutueshme. Madje vazhdojnë të jenë ende ndër më të preferuarat e publikut edhe sot pasi ende votohen dhe janë në klasifikimin e “The Top List”. Ja cilat janë ato… Butrint Imeri x Kida x...

Ja cilat janë bashkëpunimet më të suksesshme në 320 javë klasifikim!

Duket se bashkëpunimet janë goxha të suksesshme dhe pëlqehen shumë tek publiku. Sidomos nëse hedhim një vështrim në klasifikimin e “The Top List” gjatë këtyre 320 javëve, do të vëmë re se vërtet disa artistë duke bashkuar forcat së bashku, kanë sjellë hite të papërsëritshme. Por cilat kanë qenë disa...

Majk dhe Dafina, ja sa është pëlqyer bashkëpunimi i tyre për herë të parë!

Ashtu siç edhe kishin paralajmëruar prej kohësh tashmë, Majk dhe Dafina Zeqiri kanë publikuar bashkëpunimin e tyre të parë së fundmi. “Më fal” mban titullin kënga e re, që vjen si një dedikim për gjithë zemërthyerit. Teksti i këngës është shkruar nga vetë ata, ndërsa kanë patur dhe ndihmën e reperit...

Treshja e mëkateve, Geasy, Majk dhe Xhensila shumë pranë "Top 20" për këtë javë!

“Mëkati jem”, kështu quhet projekti më i ri që solli në bashkëpunim Geasy, Majk dhe Xhensilën. Një bashkëpunim ky i shumëpritur, por njëkohësisht edhe shumë surprizues. Nëse do të na kishin pyetur më parë, nuk do të na e kishte marrë mendja se treshja e artistëve do të arrinin të...

Zbuloni artistët që kanë shijuar më shpesh vendet e para në vjeshtë ndër vite, a do të përsëritet situata?!

A ju kujtohet kënga “Jena Na”? Ky projekt i sjellë nga Ardit Çuni dhe Vesa Smolica arriti që të mbizotëronte në shumicën e javëve të vjeshtës së vitit 2016. Edhe pse me natyrë verore dhe ritmike, kjo këngë theu pritshmëritë e atij viti sepse askujt nuk ja priste mendja që...

Këngët që pretendojnë majën këtë javë

Java e ardhshme në klasifikimit në “Top Awards” duket se do të sjellë ndryshime të mëdha dhe shumë surpriza për publikun. Dukshëm kjo gjë do të ndikojë dhe në “Top 5”. Në krye të klasifikimit për këtë javë ka qenë kënga “Pa ty” nga Cricket, Muma dhe Dafina Zeqiri. Kënga...

Ngjyrat që kanë mbizotëruar nëpër videoklipet e verës deri më tani

Nuk ka asnjë dyshim që këtë verë do ta shijojmë në mënyrën më të mirë të mundshme me projektet e reja muzikore të artistëve më në zë. Nëse ndalemi pak tek videoklipet që janë publikuar së fundmi, do të vëmë re një mbizotërim gati-gati të njëjtë ngjyrash. Kënga që është...

Majk x Ledri, hyrja më e mirë për javën!

Një ndër hyrjet më të reja të javës është bashkëpunimi më i ri i Majk dhe Ledri Vulës, “Marr”, një këngë që ka bërë bashkë për herë të parë dyshen. Një këngë mjaft ritmike është “Marr”, e cila është pritur mjaft mirë nga publiku shqiptar dhe këtë e vërteton më...

A do jete "Para Para" - "Kcejna mbi tavolina 2"?

Ghetto Geasy, Majk Veli dhe Ermal Fejzullahu kanë bashkuar fuqitë për një projekt muzukor, i cili pritet të jetë një ndër këngët që do na fiksojë këtë verë. “Para Para” mban titullin kënga e treshes së talentuar dhe mjaft të famshme, një këngë që sigurisht është pritur mjaft mirë nga...

"The Top List" është pastruar këtë periudhë, ja këngët e “vjetra” të ngelura në klasifikim

Me publikimin e këngëve të reja, një pjesë e mirë e projekteve të “The Top List” kanë mbetur jashtë saj, duke mos e përballuar konkurrencën e prurjeve të reja muzikore. Pavarësisht kësaj ka disa projekte që ia kanë dalë të qëndrojnë në listë, pavarësisht hyrjeve të reja. Ja kush janë...

Kida dhe Majk, dy artistët me këngët më jetëgjatë në klasifikim

Pavarësisht se cdo javë dalin projekte të reja muzikore, kjo nuk do të thotë aspak që muzika e publikuar vite më parë nuk dëgjohet. Këtë e vërteton më së mirë fakti që në klasifikimin e “Top Awards” ende vazhdojnë të votohen këngë të cilat kanë kohë që janë publikuar. Tre...

Ghetto Geasy dhe Majk “zhyten” thellë në klasifikim

Publiku shqiptar nuk ndihet aspak i lodhur me bashkëpunimet e dyshes së suksesshme, Ghetto Geasy dhe Majk, dhe është pikërisht kjo arsyeja se pse reperët kanë bashkuar sërish fuqitë për projektin radhës. Që në momentet e para të publikimit, kjo këngë tërhoqi vëmendje. Përvec faktit se u pëlqye për muzikën...

Dafina, Majk, Kida dhe Mozzik i bashkohen listës se artistëve me më shumë këngë njëherazi në listë

Me ardhjen e sezonit të verës, artistët janë vënë në lëvizje për të prodhuar muzikë të re, për të qëndruar sa më pranë fansave të tyre. Ndërkohë që publikohen këngë të reja, shume hite të artistëve të publikuara kohë më parë vazhdojnë ende të kenë vëmendjen e publikut dhe të...

Mbaron karantina, shkrin klasifikimi, pas shumë javësh, 5 hyrje të reja

Gjatë periudhës së karantinimit, sipas ekspertëve, muzika ishte një ndër fushat që u prek më shumë por duket se për artistët shqiptarë tashmë puna ka filluar. Ndërkohë që ka qënë një ndër periudhat më të qeta në historinë e Top Awards, që prej përfundimit të karantinës, shumë projekte të reja...

"Serenata" e Majk nuk debuton më lart se vendi i 78-të, a do të ketë fatin e Capital T që u ngjit 80+ pozicione në një javë?

Ndërkohë që me ardhjen e sezoni të verës priten të publikohen projekte ritmike, Majk ka thyer rregullat dha ka vendosur që të vijë mjaft romantik. “Serenate” mban titullin kjo prurje e re e reperit, e cila ka ardhur e pa shoqëruar me një videoklip dhe kjo mesa duket për shkak...

Ja cilat janë tre këngët që janë afër mbushjes së 100 javëve në klasifikim

Nëse disa javë më përpara do numëronin shumë projekte muzikore që i përkisnin këngëve më jetëgjtë në klasifikim, tashmë ky numër ka ka ndryshuar. Eshtë vëtëm një këngë që ka më shumë se 100 javë në klasifikim dhe bëhet fjalë për “Bileta” e Kidës, i cila numëron plot 106 javë...

"Going Up", ja kush është ngjitur më shumë këtë javë

Votat e publikut kanë bërë që kjo javë të mos jetë edhe aq e qetë sa i përket pozicionimit të këngëve në listë. Janë rreth 10 këngë në klasifikim që janë futur në grupin e këngëve që janë ngjitur me më shumë pozicione në “The Top List”. Projekti muzikor që...

"Going Up", kush janë këngët që janë ngjitur me më shumë pozicione këtë javë?

Pavarësisht se është konsideruar si një javë e qetë, në të cilën nuk kanë ndodhur ndryshime të mëdha në renditje, ka nga ato këngë që kanë arritur të ngjiten me më shumë se 10 pozicione. Po kush janë këngët që janë votuar më shumë këtë javë? “Krejt t’i fala”, bashkëpunimi...

Ja cilat janë hitet e "The Top List" që kërkohen më shumë në "My Melody"

Melody Tv është stacioni më i ri televiziv muzikor, i cili është pjesë e të gjitha platformave satelitore dhe tokësore të Digitalb. Atë mund ta ndiqni në kanalin e 112-të. Duke qënë se është një ndër kanalet më të ndjekura muzikore, sigurisht që një pjesë e mirë e këngëve që...