MAJK

Majk vazhdon ‘lëngon’…

Ka kaluar vetëm një muaj që kur Majk ka publikuar këngën e tij të re, një bashkëpunim i dytë muzikor me Bardhin, i cili titullohet “Përgjithmonë” që menjëherë pati një impakt të madh tek publiku. E mesa duket Majk nuk është mjaftuar me kaq. Në vetëm kaq pak kohë Majk...

Majk dhe Bardhi me një lirikë ‘dashnie’ në vendin e 72-të!

Majk padyshim që është një nga reperët më të klikuar dhe sidomos refrenet e tij dhe theksi shumë i veçantë e bën reperin të jetë vërtet unik. Pas një bashkëpunimi shumë të suksesshëm verës që shkoi, Majk ka bashkuar sërish forcat me Bardhin. “Përgjithmonë” mban titullin projekti i tyre më...

Ja versionet e reja të këngëve të traditës që u kthyen në hite brenda ditës…

Duket se tani është bërë e modës që këngët e vjetra të ripunohen e të sillen në një version më modern. E tillë ishte dhe ”Kjani trima” e publikuar nga Eneda Tarifa, ripërpunim i një kënge të vjetër arbëreshe, që hyri këtë javë në klasifikimin e ”The Top List”. Nisur...

Majk së shpejti me një projekt të ri për ‘zemrat e thyera’!

Majk padyshim që është një nga artistët më të klikuar nga publiku dhe sidomos refrenet e tij dhe theksi shumë i veçantë e bën reperin të jetë vërtet unik. E në një fragment shumë të shkurtër kohor, artisti publikoi plot katër bashkëpunime shumë të suksesshme. Edhe pse ka qenë mjaft...

Anxhelo Koçi dhe Majk risjellin motivet e vjetra arbëreshe!

Këtë verë, artistët janë siguruar që të sjellin këngë që do të dëgjohen kudo. E duket se rezultati më i mirë është bashkimi i forcave. Thënë kjo, një tjetër bashkëpunim është lançuar së fundmi dhe që është votuar për të hyrë në klasifikimin e kësaj jave në “The Top List”....

Majk dhe Gjiko hyjnë në Top 100 me “Kce Kce”!

Tanimë që jemi kaq pranë verës, artistët sigurohen që të sjellin këngë verore që do të dëgjohen kudo. E në një garë të tillë padyshim që dy janë më mirë se një, këngëtarët bëhen bashkë. Disa prej tyre na kanë paralajmëruar se do të vijnë në bashkëpunim e së fundmi...

Disa nga këngët e verës së kaluar që po rezistojnë ende në “The Top List”!

Vera e kaluar ishte plot me projekte të reja që u kthyen menjëherë në hite të padiskutueshme. Madje vazhdojnë të jenë ende ndër më të preferuarat e publikut edhe sot pasi ende votohen dhe janë në klasifikimin e “The Top List”. Ja cilat janë ato… Butrint Imeri x Kida x...

Ja cilat janë bashkëpunimet më të suksesshme në 320 javë klasifikim!

Duket se bashkëpunimet janë goxha të suksesshme dhe pëlqehen shumë tek publiku. Sidomos nëse hedhim një vështrim në klasifikimin e “The Top List” gjatë këtyre 320 javëve, do të vëmë re se vërtet disa artistë duke bashkuar forcat së bashku, kanë sjellë hite të papërsëritshme. Por cilat kanë qenë disa...

Majk dhe Dafina, ja sa është pëlqyer bashkëpunimi i tyre për herë të parë!

Ashtu siç edhe kishin paralajmëruar prej kohësh tashmë, Majk dhe Dafina Zeqiri kanë publikuar bashkëpunimin e tyre të parë së fundmi. “Më fal” mban titullin kënga e re, që vjen si një dedikim për gjithë zemërthyerit. Teksti i këngës është shkruar nga vetë ata, ndërsa kanë patur dhe ndihmën e reperit...