MAJK

Ja artistët me më shumë këngë njëkohësisht në listë!

Këtë javë, me hyrjen e disa këngëve të reja në klasifikimin e “The Top List” dhe me daljen e disa të tjerave prej listës, disa nga artistët në renditje, kanë disa këngë paralelisht. Por cilët janë ata dhe me cilat këngë përfaqësohen kaq suksesshëm? Këtë listë duket se e kryeson...

Mc Kresha, Lyrical Son dhe Majk me një tjetër hit për zemërthyerit!

Një tjetër këngë e re i është shtuar tregut muzikor dhe bëhet fjalë për projektin “Zemra e saj” që vjen nga reperët Mc Kresha, Lyrical Son dhe Majk. Ky projekt ka hyrë menjëherë në klasifikimin e javës të “The Top List”. Edhe pse jemi në javën e dashurisë, nuk është...

Majk dhe Capital T ndërrojnë tonin e këngëve të tyre, dënojnë jetën sipërfaqësore dhe vijnë me këngë motivuese!

Përveç këngëve komerciale, të cilat i kemi me shumicë në tregun muzikor shqiptar, për fat të mirë kemi dhe disa projekte që bëjnë diferencën. Këtu po flasim për projekte me tekste më të thella dhe domethënëse. Dhe këtë javë në “The Top List” kemi si hyrje të reja, dy projekte...

Majk sjell në “The Top List” Donna Dafin!

Për festat e fundvitit, këngëtarja Donna Dafi, e cila jeton në Gjermani, dhe reperi Majk kanë publikuar klipin e ri, “My Baby Go”. Kënga këndohet në dy gjuhë, shqip dhe anglisht ndërsa klipi është i realizuar në Prishtinë dhe New York. Rrëfimi i tekstit mbështetet në jetën e një çifti,...

Dimri që frymëzoi Majk në projektet muzikore…

Artisti i njohur Majk, ka prezantuar së fundmi projektin e ri muzikor. “Lamtumirë” mban titullin kënga, të cilën e ka kompletuar edhe nga ana vizuale. Projekti i ri i Majk e ka risjellë atë sërish në klasifikimin e javës të “The Top List” pas disa muajsh. “Lamtumirë” vjen pas bashkëpunimit...

Capital T, Ledri dhe Majk – sa qejf me i pa bashkë!

Bashkëpunimet muzikore të verës duket se do të jenë edhe më ‘flakë’ këtë vit. Një projekt i tillë ka bërë bashkë Majk, Ledri Vulën dhe Capital T. Ata cilësohen si tre reperët më të mirë në industrinë tonë muzikore dhe së fundmi kanë bashkuar forcat për të sjellë një super...

Projekti surprizë i kësaj vere, Xhensila dhe Majk bashkojnë forcat!

Xhensila Myrtezaj është një këngëtare shumë e pëlqyer nga publiku dhe këngët e saj numërojnë miliona klikime vetëm pak ditë pas publikimit. Pas projektit të saj më të fundit, “Yjet” në bashkëpunim me Klajdi Harunin, këngë e cila u prezantua në finalen e madhe të edicionit të dytë të “BBV”, artistja...

Kënga e re e Young Zerka dhe Majk është komplet për treg orienti!

Nëse do na thonin më parë se Young Zerka dhe Majk do të vinin me një projekt së bashku, ndoshta nuk do ta besonim. Por, ja ku jemi këtë javë me “Ku je bre”. Nuk kishte si të ndodhte më mirë sesa kombinimi perfekt i zërave të dy artistëve më...

Majk vazhdon ‘lëngon’…

Ka kaluar vetëm një muaj që kur Majk ka publikuar këngën e tij të re, një bashkëpunim i dytë muzikor me Bardhin, i cili titullohet “Përgjithmonë” që menjëherë pati një impakt të madh tek publiku. E mesa duket Majk nuk është mjaftuar me kaq. Në vetëm kaq pak kohë Majk...