# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Kida

Kida është një këngëtare shumë e njohur. Kida e cila quhet ne te vertete Orhidea Latifi. Ajo eshte pjesë e OnRecords, është bërë e njohur për publikun në performancën e saj në skenën e koncertit të DMX të mbajtur kohë më parë. Ajo ka debutuar në skenën muzikore me këngën “Murder”, videoklipi i të cilës ka skena pikërisht nga ky koncert. Këngën e kanë realizuar Zzap n’ Chriss, kurse teksti është shkruar nga Soulkid.

Ne Prill 2014, Kida publikoi videoklipin e saj të dytë në bashëkpunim me reperin Mc Kresha, të titulluar “Rikthejm Na”. Edhe kjo këngë u punua nga top producentët, Zzap n’ Chriss, ndersa videoklipi u realizua nga produksioni Imagine Films. Këngëtarja KIDA pati gjithashtu sukses me këngën e re “O N’AJER”, e publikuar në Korrik 2014. Por viti 2014 nuk mund të mbaronte këtu per Kiden. Më 23 Nëntor u publikua edhe klipi i këngës “MKE RREJT”.

Goditja e parë për vitin 2015 vjen në muajin Mars kur publikohet kënga e re “BONI ZO”, një tjetër hit i suksesshëm nga Kida.

Në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Top Music Awards 2016”, Kida u vlerësua me çmimin “Artist to Watch”.

NEWS

Kida dhe Butrinti jashtë, Kida dhe Butrinti brenda!

Pasi ‘vulosën’ himnin e verës së kaluar, Kida dhe Butrinti kanë bashkuar sërish forcat, por këtë herë pa Ledrin. Ashtu siç ata paralajmëruan pak ditë më parë dyshja do të bëhej sërish bashkë dhe sipas tyre ‘kjo verë do të jetë shumë e nxehtë’. Kida dhe Butrinti kanë bashkëpunuar edhe...

Dafina dhe Kida hapin 'lavazh'... Ja klipi i "Luje belin"!

Tanimë që jemi kaq pranë verës, artistët sigurohen që të sjellin këngë verore që do të dëgjohen kudo. E në një ‘garë’ të tillë padyshim që dy janë më mirë se një, këngëtarët bëhen bashkë. Disa prej tyre na kanë paralajmëruar se do të vijnë në bashkëpunim e së fundmi....

Disa nga këngët e verës së kaluar që po rezistojnë ende në "The Top List"!

Vera e kaluar ishte plot me projekte të reja që u kthyen menjëherë në hite të padiskutueshme. Madje vazhdojnë të jenë ende ndër më të preferuarat e publikut edhe sot pasi ende votohen dhe janë në klasifikimin e “The Top List”. Ja cilat janë ato… Butrint Imeri x Kida x...

Ja tre hyrjet e reja të Top 10 për këtë javë!

Disa projekte të reja mjaft të fuqishme këtë javë në klasifikimin e ”The Top List”. Madje që kanë arritur dhe një pozicionim mjaft të mirë duke u renditur në Top 10. Ja për kë bëhet fjalë… “Për dashni” nga Capital T ka arritur të rrëmbejë menjëherë vendin e dytë dhe...

Bashkëpunimi i Ledrit dhe Kidës, më mirë me apo pa Butrintin?

Kida dhe Ledri Vula publikuan së fundmi këngën e tyre më të re të titulluar “Tdu” që është bërë pjesë e “The Top List” këtë javë. Ky projekt ka arritur që ta pozicionojë dyshen menjëherë në vend të 6-të të klasifikimit. Kjo nuk është hera e parë që Kida dhe...

Edhe pak ka mbetur për të zbuluar surprizën e ardhshme të Kidës dhe Ledrit!

Kida është një nga këngëtaret më të talentuara dhe të dashura të momentit. Këngët e saj kanë pasur gjithmonë sukses, duke u kthyer në hite dhe duke numëruar miliona klikime. Jo vetëm për faktin se këngët e saj kanë pasur shumë sukses, por ajo çfarë e bën këngëtaren një ndër...

Ja cilat janë bashkëpunimet më të suksesshme në 320 javë klasifikim!

Duket se bashkëpunimet janë goxha të suksesshme dhe pëlqehen shumë tek publiku. Sidomos nëse hedhim një vështrim në klasifikimin e “The Top List” gjatë këtyre 320 javëve, do të vëmë re se vërtet disa artistë duke bashkuar forcat së bashku, kanë sjellë hite të papërsëritshme. Por cilat kanë qenë disa...

Kida kthehet 'burlesque' alla "What Goes Around...Comes Around" për projektin e ri!

Kida ka publikuar së fundmi projektin e saj më të ri të titulluar “Mo jo” që i është bashkuar klasifikimit të “The Top List” këtë javë. Ky projekt kishte dy të veçanta. E para është publikuar në ditën e ditëlindjes së Kidës dhe pasoi me albumin e saj të parë...

Ja kush është 'new entry' tjetër direkt në top 10 për këtë javë!

Një tjetër javë e re, të tjera surpriza të reja. Këtu e kemi fjalën për këngët të cilat janë hyrje të reja në listë të cilat na kanë habitur me pozicionimin e tyre. E thënë kjo, një nga hyrjet e reja të kësaj jave është pikërisht edhe projekti “Mo jo”...

Kida feston ditëlindjen, por surprizën më të madhe e morëm ne!

Kida është një prej këngëtareve më të dashura të showbiz-it shqiptar. Një muaj pasi ka lançuar këngën e saj më të fundit “Ike” , duket se bukuroshja po na tregon se nuk ka të ndalur. Para pak ditësh, bukuroshja na zbuloi cover-in e albumit që ajo kishte paralajmëruar prej kohësh...

Këto janë këngët e publikuara nga Kida brenda 1 viti...

Kida padyshim që është një ndër artistet më të preferuara të publikut shqiptar. Më poshtë po ju prezantojmë me këngët e saj të cilat janë futur në klasifikimin e “The Top List” brenda një viti. Ike Që me publikimin e projektit “Ike” publiku e ka pritur mjaft mirë, qoftë si...

Ky është rrugëtimi i Kidës ndër vite në Top Awards...

Kida është padyshim një nga artistet më të dashura dhe më të pëlqyera të publikut shqiptar. Rrugëtimi i sajnë Top Awards nisi me “Premtimet”, një bashkëpunim me Mozzik dhe sot është në klasifikim me “Ike”. Po ju sjellim në kujtesë disa nga këngët e saj më të mira ndër vite...

Ja si vjen Kida në këngën e saj të re…

Kida kishte paralajmëruar prej kohësh që me këngën e saj të re do të na rrënqethte që të gjithëve dhe vërtet kështu ndodhi. Që me publikimin e projektit “Ike” publiku e ka pritur mjaft mirë, qoftë si këngë, po ashtu edhe stilin me të cilën ajo erdhi. Pas hitit “Dinero”,...

Killua në majë, ndryshon i gjithë Top 5!

Vazhdojnë surprizat edhe për këtë javë për sa i përket klasifikimit të “The Top List”. Kreu i listës së kësaj jave ka shkuar për Killuan me këngën e tij të suksesshme “Bagëti e bujqësi”. Kjo këngë është rritur me 1 pozicion nga klasifikimi i kaluar dhe na mbetet të shohim...

Këto janë artistet me më shumë këngë në klasifikimin e "The Top List" ndër vite!

Padyshim që të gjitha artistet e “The Top List” janë shumë të suksesshme dhe të talentuara. Megjithatë disa prej tyre kanë pasur disa këngë më shumë se të tjerët në klasifikimin e “The Top List”. Por cilat janë ato? 1.Elvana Gjata është një nga artistet më të vjetra në klasifikimin...

Ja “ndryshimet” e Top 5 këtë javë!

Përsëri shumë pak ndryshime edhe këtë javë në klasifikimin e “The Top List”. Disa projekte nuk kanë ndryshuar pozicionim e disa të tjera janë rritur ndjeshëm në renditje. Ajo që bie më së shumti në sy është pozicionimi i këngëve në “Top 5”. Edhe këtë javë froni ka shkuar për...

Kida hyn në Top 10 me Lek…

Jo, Kida nuk ka paguar që të hyjë në Top 10-shen e klasifikimit. Që të jemi të qartë. E, fundja ajo nuk ka nevojë. Kida ka publikuar këngën e saj më të re të titulluar “Dinero”, e cila përkthehet “lek”. “Dinero” është kënga e re solo e Kidës e cila është...

300 Javët e (para) klasifikimit muzikor më të rëndësishëm në shqiptari!

Në 2014 kanalet muzikore Top Media morrën një nga vendimet më të vështira e më të diskutuara brenda tyre po pse jo edhe jashtë, një vendim që do të ndikonte jo pak në perceptimin për muzikën shqiptare dhe qasjen e publikut ndaj saj. Pas 12 vitesh suksesi të jashtëzakonshëm Festivali...

5 debutimet më të dobëta në 299 javë "The Top List"!

Çdo javë vëmendja orientohet drejt projekteve më të reja të publikuara nga artistët shqiptarë, të cilat hyjnë në klasifikimn e “The Top List”. Qofshin ata artistë të rinj, apo më të vjetër dhe më të dëgjuar. Sidoqoftë, janë disa projekte, të cilat kanë debutuar më dobët në këto javë klasifikimi...

Kreu nuk ndryshon por vendi i dytë dhe i tretë janë “kërcënues”!

Edhe këtë javë kreu vazhdon të qëndrojë i njëjti. Është përsëri “Dale” nga Butrint Imeri, Kida dhe Ledri Vula që rimerr frerët e “The Top List”, duke u cilësuar si kënga më e suksesshme e kësaj vere, më e votuara dhe që ka qëndruar më shumë javë në vend të...