KIDA

2023 merr me vete disa nga këngët më të bukura të tij! 

Prej disa javësh nga klasifikimi i “Top Awards” po largohen shumë projekte, të cilat prej kohësh kanë qënë në listë, madje të ashtëquajtura si këngët më jetëgjatë në “The Top List”. Fakti i daljeve të këtyre këngëve tregon se publiku është gati për të mirëpritur muzikë të re. E në fakt...

Kida bashkon forcat me Butën për të sjellë “Mesazh”!

Kida dhe Buta kanë bashkuar forcat së fundmi në një projekt të ri muzikor. “Mesazh” titullohet ky duet i tyre, të cilin e kanë realizuar në qytetin e bukur të Parisit. Pas mbarimit të sezonit veror, Kida nuk publikoi për disa kohë asnjë projekt muzikor ama pritjes duket se i...

Për kë “Vajton” Kida?!

Këngëtarja e njohur, Kida po punon vazhdimisht për projekte të bukura. Pas përmbylljes së një sezoni të suksesshëm me shumë koncerte e mbrëmje muzikore, artistja tashmë ka zbuluar se ka finalizuar disa këngë të reja. Pas mbarimit të sezonit veror, Kida nuk ka publikuar deri më tani asnjë projekt muzikor...

Kënga e re?! Ja çfarë na ka paralajmëruar Kida me postimin e fundit!

Kida është një nga këngëtaret më të talentuara dhe të dashura të momentit. Këngët e saj kanë pasur gjithmonë sukses, duke u kthyer në hite dhe duke numëruar miliona klikime. Tashmë pushimet për artistët kanë përfunduar dhe si shumë të tjerë edhe Kida ka nisur nga puna për projektet e...

Kida godet në shenjë me ‘specat’!

Kida është një nga këngëtaret më të talentuara dhe të dashura të momentit. Këngët e saj kanë pasur gjithmonë sukses, duke u kthyer në hite dhe duke numëruar miliona klikime. E hitet e kësaj vere duket se nuk kanë fund. Më në fund është lançuar bashkëpunimi i shumëpritur. Kida, Lyrical...

Kida rikthehet pas shumë kohësh në listë!

Ka kaluar një periudhë relativisht e gjatë që kur Kida ishte në klasifikimin e “The Top List”. Por ja që tani pritjes i erdhi fundi. Kida ka sjellë më në fund projektin e saj “Uru”, që e ka risjellë në klasifikimin e 100 këngëve më të mira shqiptare të javës....

Kida sjell këngën e re… por jo me shumë ndryshime!

Kida është një nga këngëtaret më të talentuara dhe të dashura të momentit. Ajo ka arritur që të bëjë për vete një audiencë goxha të madhe, si brenda ashtu edhe jashtë vendit. Kida është shpesh aktive me projekte të reja muzikore por gjithashtu dhe me koncerte të shumta duke qenë gjithnjë...

Njihuni me hitet që janë rritur me më shumë pozicione këtë javë!

Pavarësisht se në përgjithësi klasifikimi i kësaj jave ka qënë i qetë pa ndryshime të mëdha në renditje, ka patur edhe disa ngjitje të bujshme. Edhe pse janari është konsideruar një muaj pa shumë prurje të reja muzikore, fansat sërish iu kanë qëndruar besnikë artistëve të tyre të preferuar, duke...

Kida dhe Dafina mbyllin listën këtë javë të parë të janarit!

Bashkëpunimet gjithmonë janë të suksesshme dhe asnjëherë nuk zhgënjejnë. Këtu me shumë siguri bëhet fjalë edhe për bashkëpunimin më të ri midis Kidës dhe Dafina Zeqirit, ku dy artistet kanë bashkuar forcat për të sjellë një projekt mjaft ritmik, pak ditë përpara se të mbarojë viti 2022. Dhe mesa duket...