# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Art Abazi

Art Abazi është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Art Abazi, i cili zakonisht këndon “pop” është vëllai i këngëtarit të njohur Dren Abazi dhe e shoqëron vëllain me kitarë në shumë koncerte dhe evente të ndryshme.

Pavarësisht se ka publikuar disa projekte muzikore, për publikun shqiptar emri i Art Abazit nuk është shumë i familjarizuar. Ai është një tjetër artist, që prodhon muzikë të vërtetë, duke mos iu kushtuar shumë rëndësi videoklipeve apo mënyrave të ndryshme të promovimit.

Në Maj 2013, Art Abazi merr pjesë në Top Fest 10 me këngën “Nje Sekond Pa Ty”, e cila është shkruar dhe kompozuar nga këngëtari Alban Skenderaj.

NEWS

Art Abazi na sjell pak ëmbëlsi që i shkon verës!

Ai është një ndër artistët më modest të industrisë muzikore shqiptare. Po flasim për Art Abazin, artisti i cili prodhon muzikë të bukur, të thjeshtë dhe plot dashuri.  Arti është një artist, që prodhon muzikë të vërtetë, duke mos iu kushtuar shumë rëndësi videoklipeve apo mënyrave të ndryshme të promovimit....

Pse artistë si Enca, Luana apo Art Abazi nuk bënë koncerte këtë vit?!

Siç mund ta keni vënë re edhe ju, projektet e reja muzikore që janë publikuar këtë sezon veror kanë qenë të shumta, por mbajtja e koncerteve jo dhe aq. Disa artistë i kanë munguar skenës këto kohë për arsye të panjohura. Disa nga artistët që kohët e kaluara kanë qenë...

Çfarë ka ndodhur me Art Abazin?

Ai është një artist që së fundmi e kemi parë të “luajë” me stile të ndryshme muzikore por duket se kënga e tij më e re e ka sjellë paksa më komercial Art Abazin. “S’me doje” mban titullin prurja më e re e artistit, kënga e fundit e albumit “Enigme”,...

Ja ngjitjet më të bujshme të javës...

Klasifikimi i “Top Awards” vijon të sjellë ndryshime nga java në javë, pavarësisht se për tre javë rresht kreu mbetet i njëjtë. Capital T nuk është mposhtur as edhe këtë javë pasi falë mbështetjes së publikut, “Diego” mban kreun e 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare. Ndërkohë...

Ja cilat janë këngët që janë ngjitur më shumë këtë javë

Ndërkohë që kreu i listës nuk ka pësuar shumë ndryshime, shumë këngë të tjera të listës janë votuar më shumë nga publiku shqiptar, duke u ngjitur sa më në majë të listës. Kënga që është votuar më shumë këtë javë është bashkëpunimi i Boocky Dj dhe Art Abazi, “Ndoshta ke...

Kush është ngjitur më shumë këtë javë?

Kjo javë është hasur me ndryshime të mëdha sa i përket pozicionimit të këngëve. Publiku ka vijuar të mbështesë me shumë fanatizëm artistët e tyre të preferuar, duke i ngritur sa me më shumë pozicione në listë. Projekti që është votuar më shumë për këtë javë është bashkëpunimi i Stresi...

Kreu ndryshon shumë pak!

Muaji janar është mbyllur i qetë sa i përket ndryshimeve në pozicionim të këngëve të “The Top List”. Vendi i parë dhe i dytë vijon të mbetet i njëjtë si edhe javën e kaluar duke mos pësuar asnjë ndryshim ndër në vendin e tretë ka arritur të futet Sardi me...

Ndryshon kreu, ja çfarë gjeni në "Top 5" këtë javë

Klasifikimi i “Top Awards” ka ardhur me ndryshime të mëdha këtë javë sa i përket kreut por jo vetëm. Ndryshe nga një javë më parë, kur vendin e parë e mbante “Phantom” e Butrint Imerit, këtë javë është “remake” i Elio Deejay i këngës “Nale”, kënduar nga Adriano, kënga që...

Në pritje të albumit të Art Abazit...

Ai është një ndër artistët më modest të industrisë muzikore shqiptare. Po flasim për Art Abazin, artisti i cili prodhon muzikë të bukur, të thjeshtë dhe plot dashuri. Pavarësisht se nuk është renditur ndonjëherë në pozicionet më të rëndësishmë të klasifikimeve muzikore, muzika e tij duket se dëgjohet në heshtje,...

Këngët që janë ngjitur me më shumë pozicione këtë javë...

Jemi në javën e 199-të të klasifikimit dhe interesi i publikut për të zgjedhur këngën më të bukur të javës ende vazhdon përmes votave të tyre. Përveç vendin të parë që ka mbetur i njëjtë me javën e kaluar, një pjesë e mirë e projekteve muzikore kanë ndyshuar pozicionim, ku...

Një dyshe e pazakontë, Art Abazi dhe Mc Kresha

Bashkëpunimet janë shndërruar në projektet më të preferuara së fundmi dhe MC Kresha mund të quhet pa frikë mbreti i tyre. Kësaj radhe një dyshe e pazakontë ka bashkuar fuqitë dhe bëhet fjalë për Art Abazin dhe Mc Kreshën, të cilët kanë surprizuar publikun me prurjen e tyre më të...