ART ABAZI

Çuna si Art Abazi – seksi, i talentuar dhe romantik…

Për fatin tonë të mirë, kohët e fundit kemi pasur disa rikthime të disa prej artistëve tanë të preferuar. E këtu padyshim po flasim dhe për Art Abazin. Artisti është rikthyer tashmë me një tjetër projekt të ndjerë. Kishte kaluar pak kohë që kur Arti na kishte dhuruar një këngë...

Dedikim për dikë që e ka dashur shumë, mos e humbisni këngën e re të Art Abazit!

Nëse ka ndonjë artist që gjithmonë ka arritur të prekë zemrat e të gjithë dëgjuesve pa përjashtim, ai është Art Abazi. Zëri i tij dhe emocionet që ai tejçon nëpërmjet projekteve që sjell, janë të paevitueshme. Së fundmi ai ka publikuar ndoshta projektin më të veçantë, por padyshim atë më...

5 këngët më romantike për t’ia dedikuar dashurisë suaj!

Po, e dimë që Shën Valentini ka kaluar, por kjo nuk do të thotë se gjestet e bukura për partnerin apo partneren duhet të fillojnë dhe mbarojnë po atë ditë. Gjeni momentin për të surprizuar gjithmonë dashurinë tuaj, jo vetëm për Shën Valentin. E teksa dashuria ndodhet ende në ajër,...

Ja 5 këngë nga Top 100 që i shkojnë ditëve me shi! 

Teksa jemi duke përjetuar disa ditë të zymta e me shi, është normale që të ndihet paksa melankolia. E nëse edhe ju i përkisni këtij grupi, ky është artikulli i duhur për ju. Dihet tashmë që koha me shi dhe e vrenjtur ’shijohet’ më mirë teksa qëndroni në shtëpi, me...

Art Abazi vjen me një premtim për të gjithë publikun…

Art Abazi është një nga artistët më të talentuar të tregut muzikor shqiptar. Së fundmi ai ka qenë mjaft aktiv me projekte të reja dhe së fundmi ka publikuar këngën “Harrom”. I ftuar në një lidhje telefonike për “Live From Tirana” në Top Albania Radio, Arti na ka folur më...

Cilat ishin hyrjet e bujshme të nëntorit 2021 dhe çfarë presim nga ky nëntor…

Viti që shkoi na solli një ‘boom’ projektesh në Top Awards. Artistët më në zë u siguruan që të sillnin vetëm hite, qofshin bashkëpunime apo projekte solo. Dhe nëntori spikati me këngë të reja. Ja cilat ishin disa nga hyrjet më të bujshme të nëntorit që lamë pas… Capital T...

Me kë e ka Art Abazi në këngën e tij të re?!

Ah, sa na kishte marrë malli… E për kë tjetër mund ta kishim përveç se për Art Abazin! Së fundmi këngëtari ka publikuar projektin e tij më të ri me titullin “Jeta”. Ky projekt është bërë menjëherë pjesë e klasifikimit të “The Top List” këtë javë dhe na kujtoi edhe...

Art Abazi na sjell pak ëmbëlsi që i shkon verës!

Ai është një ndër artistët më modest të industrisë muzikore shqiptare. Po flasim për Art Abazin, artisti i cili prodhon muzikë të bukur, të thjeshtë dhe plot dashuri.  Arti është një artist, që prodhon muzikë të vërtetë, duke mos iu kushtuar shumë rëndësi videoklipeve apo mënyrave të ndryshme të promovimit....

Pse artistë si Enca, Luana apo Art Abazi nuk bënë koncerte këtë vit?!

Siç mund ta keni vënë re edhe ju, projektet e reja muzikore që janë publikuar këtë sezon veror kanë qenë të shumta, por mbajtja e koncerteve jo dhe aq. Disa artistë i kanë munguar skenës këto kohë për arsye të panjohura. Disa nga artistët që kohët e kaluara kanë qenë...