menu

Fero

#Bio

Fero, i lindur më 8 Korrik 1997, është një këngëtar i njohur në tregun muzikor shqiptar, emri i vërtetë i të cilit është Feronit Shabani. I lindur në Gjilan, Fero nisi të merrej me muzikë që në moshë të vogël dhe arriti të publikonte këngën e tij të parë joprofesionale, kur ishte vetëm 10-vjeç.

Fero, i cili ka mbaruar studimet në gjimnazin “Zenel Hajdini” në Gjilan, është pjesë e labelit të famshëm “ON Records”. Pasi ju bashkua kësaj shtëpie diskografike, Fero publikoi dhe projektin e tij të parë profesional dhe bëhet fjalë për një bashkëpunim me Endrin, “Sdu me ni”. Ndërkohë që ka publikuar disa projekte muzikore, Fero arriti kulmin e suksesit me këngën “A Pe Din Qysh”, e publikuar në Nëntor të vitit 2017-të.

Fero vazhdon të jetë tepër aktiv në tregun muzik shqiptar dhe është shndërruar në një nga reperët ë të preferuar të momentit edhe pse ka pak kohë që është bërë pjesë e industrisë muzikore.