FERO

Reperi Fero heq dorë përfundimisht nga muzika!

Lidhja e reperit të njohur Fero me modelen e njohur, Arbenita Ismajlin, të cilët kanë dhe një vajzë të vogël, prej vitesh është në qendër të mediave. E së fundmi, Fero është akuzuar për dhunë në familje, sulm fizik dhe kanosje ndaj gruas së tij. Para disa ditësh Fero është liruar...

Pas kaq kohe mungesë, Fero vjen me një ‘freestyle’!

Fero është një nga reperët që ka spikatur në tregun muzikor dhe ka pasur një sukses që prej fillimeve të karrierës, për shkak të origjinalitetit dhe teksteve të këngëve të tij. Projektet e tij janë pëlqyer goxha nga publiku dhe shumë prej tyre janë kthyer në hite. Së fundmi reperi...

Shkurt “i gjatë” me hyrje të reja!

Edhe pse muaji shkurt është me më pak ditë krahasuar me muajt e tjerë, publikimet e reja muzikore kanë krijuar përshtypjen se ky muaj është i gjatë dhe kjo për shkak të punës së madhe që artistët janë duke bërë këtë periudhë. Gjatë dy javëve të para të muajit shkurt,...

Fero dhe Shaolin Gang bashkojnë forcat për “Qysh Tek”

Mund t’ju duket një bashkëpunim i cuditshëm por Fero dhe Shaolin Gang kanë vendosur të bashkojnë fuqitë për herë të parë. “Qysh Tek” mban titullin bashkëpunimi i Fero dhe Shaolin Gang, i publikuar vetëm pak ditë më parë. Kjo këngë është pritur mjaft mirë nga publiku shqiptar, i cili komenton...

Lista e vitit 2019-të u mbyll me Feron por si do të jetë viti 2020 për reperin?

Viti 2019-të nuk ka qënë aq i qetë për reperin e njohur Fero. Ai ka qënë disa herë në qendër të vëmendjes për ngjarje të ndryshme si në jetën personale ashtu edhe në atë profesionale. Ndërkohë që publikimet muzikore po ecnin mjaft mirë, krejt papritmas Fero lajmëroi shkëputjen nga shtëpia...

Daljet e atyre me 2-3 javë në klasifikim. Çfarë ndodhi?

Çdo javë “The Top List” bën klasifikimin e këngëve më të dëgjuara dhe të votuara, projekte muzikore të cilat arrijnë ta përballojnë këtë treg kaq konkurrrues. Ndërkohë që disa prej këngëve kanë “zënë rrënjë”, duke u shpalluar si projektet muzikore më jetëgjatë në klasifikim, ka edhe nga ato këngë të...

Fero-s nuk ia ndjen për Mozzik dhe Getinjo por për Rinën?

Shumë ndryshimë kanë ndodhur në jetën personale dhe profesionale të Fero por ai është i vendosur të jetë pranë publikut të tij, duke nxjerrë prurjen e tij më të re muzikore, “Jom rrit”. Në muajin gusht, Fero bëri publik lajmin se i kishte dhënë fund kontratës me shtëpinë diskografike “On...

Fero me një “A pe din qysh”, pjesa dytë

Më shumë se një vit më parë, shprehja “A pe din qysh” u shndërrua në një nga frazat më të përdorura dhe kjo për shkak të këngës së publikuar nga Fero, me të cilën u bë tepër i njohur për publikun shqiptar. Fero, i cili momentalisht po korr një super...

Ja kush është ngjitur më shumë këtë javë…

Sa i përket kreut të “The Top List” , ai nuk ka ndryshuar krahasuar me javën e kaluar. Gjithashtu këngët që renditen deri në vendin e 7-të, nuk kanë pësuar asnjë ulje apo ngritje nga java e kaluar por pjesa tjetër e klasifikimit është përballuar me ndryshime edhe pse jo...