YLL LIMANI

Çfarë nuk po i kalon këtë verë Ylli Limanit?

Yll Limani ka ardhur edhe këtë verë me një tjetër baladë, e cila sikurse edhe projektet e mëparëshme, ka një tekst tepër ndjerë dhe duket sikur ai po vuan. Po çfarë nuk po kalon për Yll Limanin? Pavarësisht se është një ndër artistët që nuk është folur asnjëherë për jetën...

Ja kush konfirmohet për koncertin e Digitalb më 15 korrik në Sheshin Skënderbej

15 korriku nuk do të jetë një ditë normale në kryeqytet. Nuk mund të jetë e njëjta pasi platforma televizive që mbledh gjithë shqiptarët shënon plot 15 vjet që nga koha e krijimit të saj. Një koncert madhështor pritet të organizohet në Sheshin Skënderbej, ku emra të njohur të muzikës...

“Top 10” rrotullohet rreth vetes

Ndërkohë që vendi i parë ka ardhur një surprizë këtë javë, “Top 10” nuk është hasur me ndryshime të mëdha. Në 10-shen e këngëve më të dëgjuara kemi vetëm dy hyrje të reja ndërsa pjesa tjetër e këngëve mbetet e njëjtë, duke humbur nga një ose dy pozicione. Në vendin...

“Top 10” më i larshmishëm i vitit, derimë tani

Viti 2019-të ka qënë tepër aktiv për artistët, të cilët kanë punuar shumë fort për të qënë sa më pranë publikut të tyre. Thuajse çdo javë ka patur hyrje të reja, të cilat kanë rrëmbyer menjëherë vëmendjen e publikut dhe janë pozicionuar mjaft mirë. Kjo javë, e cila shënon javën...

Majk ft. Ylli Limani kthehen në “Top 5” nga nëntori i vitit të shkuar

Shtatorin e vitit të kaluar, Majk dhe Yll Limani bashkuan fuqitë, duke sjellë një projekt muzikor, i cili u shndërrua menjëherë në një hit muzikor. Dyshja e famshme goditën në shenjë me këtë prurje muzikore pasi që në javët e para të publikimit, ajo mundi të kryesonte klasifikimin e 100...

Kush ka më shumë javë në klasifikim?

Klasifikimi i “Top Awards” është shndërruar në një nga përzgjedhësit më të mirë të muzikës moderne shqiptare. Nga java në javë kësaj liste i shtohen projekte të reja, duke lënë jashtë saj disa këngë të tjera, të cilat nuk mund të marrin votat e mjaftueshme për të qëndruar në klasifikim....

Yll Limani hyn fuqishëm në “Top 20”

Yll Limani është shndërruar në një nga këngëtarët më të kërkuar të momentit, i cili ka tërhequr pas vetes shumë admirues. Artisti, i cili është gjithashtu edhe një tekstshkrues mjaft i talentuar, lundron në rryma të ndryshme muzikore por duket se ajo që i shkon më së miri atij, janë...

Publikimet e reja, çfarë do të ndodhë javën e ardhshme?!

Jemi në fillim të muajit shkurt dhe duket se artistët janë vënë në lëvizje, ndryshe nga muaji janar, i cili u konsiderua si një “muaj i fjetur” sa i përket publikimeve të reja. Gjatë këtyre ditëve janë publikuar disa projekte të reja muzikore, por çfarë do të ndodhë me to,...

Ngjitjet më të bujshme më javës

Pavarësisht se në përgjithësi klasifikimi i kësaj jave ka qënë “i qetë” pa ndryshime të mëdha në renditje, ka patur edhe disa ngjitje të bujshme. Edhe pse janari është konsideruar një muaj pa shumë prurje të reja muzikore, fansat sërish iu kanë qëndruar besnikë artistëve të tyre të preferuar, duke...