YLL LIMANI

Vijon ‘beteja’ në Top 5 mes Yll Limanit dhe Luiz Ejllit!

Klasifikimi i kësaj jave i “The Top List” nuk ka sjellë shumë ndryshime sa i përket renditjes apo projekteve të reja. Sa i përket këtyre të fundit, këtë javë kemi pasur vetëm dy hyrje të reja, “Zemër e helmuar” nga Xhensila dhe “Ndoshta ti je mirë” nga Sardi. Renditja në...

Ja artistët me më shumë këngë njëkohësisht në listë këtë fillim viti!

Këtë fillim viti të ri, me hyrjen e disa këngëve të reja në klasifikimin e “The Top List” dhe me daljen e disa të tjerave prej listës, disa nga artistët në renditje, kanë disa këngë paralelisht. Por cilët janë ata dhe me cilat këngë përfaqësohen kaq suksesshëm… Yll Limani duket...

Yll Limani i rrëmben fronin Luizit këtë javë, por ky i fundit vazhdon mban rekordin për më shumë këngë në Top 10!

Pas disa javësh në vend të parë, Luiz Ejlli është ‘rrëzuar’ nga froni. Vendi i parë i “The Top List” këtë javë ka shkuar për Yll Limanin me një nga këngët e albumit të tij, “Tjetër”. Bëhet fjalë pikërisht për këngën “Injoro”. “Ninulla e vetmisë” e Luizit ishte prej dy...

Balada apo ritmike?! Ja cilat këngë të këtyre artistëve pëlqehen më shumë!

Pavarërisht nëse disa artistë karakterizohen vetëm nga një rrymë e caktuar, ka shumë të tjerë që preferojnë të eksperimentojnë në disa rryma. Kjo në fakt, është diçka pozitive sepse tërheq çdo lloj publiku të cilë kanë preferenca të ndryshme. Shumë këngëtarë të tregut tonë muzikor, i kanë qëndruar besnik një...

Luiz Ejlli, Yll Limani dhe Alban Skënderaj – artistët që mbizotërojnë në Top 5!

Klasifikimi i kësaj jave i “The Top List” nuk ka sjellë shumë ndryshime. Viti 2024 në fakt nisi me asnjë hyrje të re, duke qëndruar sërish tek projektet e vjetra në listë. Surpriza, nëse do të mund të quhet e tillë, vjen në renditjen e Top 5. Më saktësisht, Top...

Ja cilat janë 10 këngët e listës që i shkojnë më shumë Janarit!

Viti 2023 që lamë pas ka qenë goxha surprizues dhe shumë i ngjeshur me projekte të reja muzikore. Dhe ja ku tashmë kemi hyrë në vitin e ri dhe përballemi me të tjera surpriza. Janari është konsideruar një muaj pa shumë prurje të reja muzikore dhe ja ku e vërtetojmë edhe...

Beteja këtë javë mes Yll Limanit dhe Luiz Ejllit, ja sa këngë ka secili në Top 100!

Yll Limani ka qenë ndoshta kryefjala e kësaj jave në “The Top List”. Ai ka publikuar albimin e tij të ri që mban titullin “Tjetër”, i cili përbëhet nga plot 12 këngë. Të gjitha këto projekte arritën që të tërhiqnin zemrat e fansave të tij, të cilët me votat e...

“Tuat” në vend të 98-të të listës për këtë javë, ja si renditen këngët e albumit të Yll Limanit!

Yll Limani është padyshim një ndër këngëtarët më të pëlqyer dhe me më shumë fansa në tregun shqiptar. Së fundmi, artisti ka publikuar albumin e tij më të ri, i cili titullohet “Tjetër” dhe duket se është pëlqyer shumë nga publiku. Këngëtari Yll Limani promovoi albumin e tij të titulluar...

Performanca të jashtëzakonshme! Yll Limani këndon hitet e albumit “Tjetër” në Dancing With The Stars!

Këngëtari Yll Limani promovoi albumin e tij të titulluar “Tjetër” gjatë finales së madhe të “Dancing With The Stars”. Artisti performoi këngët “Ndjenjë”, “Tuat”, “Mos prit”, “Kanë me tu kujtu”, etj., nën shoqërinë e trupës profesioniste të baletit. Nën dritat shumëngjyrëshe dhe koreografisë spektakolare, Yll Limani dhuroi momente shumë të...