YLL LIMANI

Yll Limani prezanton pak nga projekti i tij i ri!

Këngëtari i njohur Yll Limani po punon vazhdimisht për projekte të reja. Teksa është në përgatitje të një bashkëpunimi ndërkombëtar, artisti ka paralajmëruar një tjetër projekt. Kënga mban titullin “Për kon je zbukuru” dhe tashmë Ylli ka ndarë një pjesë të shkurtër të saj nëpërmjet llogarisë në Instagram. Këngëtari postoi së...

Yll Limani paralajmëron bashkëpunimin me artistët ndërkombëtarë!

Yll Limani është padyshim një ndër këngëtarët më të pëlqyer dhe me më shumë fansa në showbizin shqiptar. E kjo jo më kot. Çdo këngë e tij arrin të marrë gjithë vëmendjen e duhur dhe të rrëmbejë menjëherë zemrat e të gjithë publikut. Ylli, me zërin dhe këngët e tij...

Ja tre këngët me më shumë javë aktualisht në “The Top List”!

Klasifikimi i Top Awards është shndërruar në një nga përzgjedhësit më të mirë të muzikës moderne shqiptare. Nga java në javë kësaj liste i shtohen projekte të reja, duke lënë jashtë saj disa këngë të tjera, të cilat nuk mund të marrin votat e mjaftueshme për të qëndruar në klasifikim....

Parashikohet se do të jetë një hit, Yll Limani zbulon pak nga kënga e tij e re!

Nëse mendoni se keni dëgjuar hitin e kësaj vere, mund t’ju themi me bindje se jo, pasi Yll Limani nuk ndalet së na surprizuari. Mbrëmjen e kaluar, artisti i talentuar, përmes një postimi në Instagram, ka zbuluar një sekuencë nga kënga e tij e re dhe që duket shumë ritmike....

400 javë klasifikim “The Top List”, ja cilët janë top 10 artistët me më shumë vende të para!

Kjo javë shënon plot 400 javë klasifikim i “The Top List” në Top Awards. Për 400 javë kemi ndjekur 100 këngët më të mira moderne shqiptare, hitet më të fundit dhe artistët më në zë. Në gjithë këto javë, sigurisht që të shumtë kanë qenë ata artistë që kanë arritur...

Kënga e re e Yll Limanit na preku zemrat ende pa u publikuar!

Ashtu siç kishte paralajmëruar, kjo verë do të jetë ’zjarr’ për Yll Limanin. Artisti po sigurohet që të sjellë herë pas here projekte të reja për publikun, e vërtet që nuk paska të ndalur. Kanë kaluar vetëm 2 javë që nga publikimi i këngës së tij të fundit, që është...

“Mos shko” apo ”Kaje”, cilin projekt nga Ylli dhe Dafina ka pëlqyer më shumë publiku?!

Dy artistët e njohur, Yll Limani dhe Dafina Zeqiri, janë bërë bashkë edhe një herë tjetër për një duet të ri muzikor. Projekti i tyre më i ri mban titullin ”Kaje” dhe ka hyrë javën e kaluar në klasifikimin e ”The Top List”. Ky është bashkëpunimi i tyre i dytë....

Frymëzuar nga Babylon, video e re e Yll Limanit dhe Dafina Zeqirit është tejet argëtuese!

Të dy janë tejet të suksesshëm dhe të dashur për publikun, teksa këngët e tyre kthehen në hite. Po flasim për Dafina Zeqirin dhe Yll Limanin. Dy artistët e njohur janë bërë bashkë edhe një herë tjetër për një duet të ri muzikor. Projekti i tyre më i ri mban...

Jeni gati për projektin e ri nga Noizy dhe Yll Limani?!

Yll Limani është padyshim një ndër këngëtarët më të pëlqyer dhe me më shumë fansa në showbizin shqiptar. Çdo këngë e tij arrin të marrë gjithë vëmendjen e duhur dhe të rrëmbejë menjëherë zemrat e të gjithë publikut. Teksa vetëm pak ditë më parë, ai solli bashkëpunimin e tij me...