YLL LIMANI

Kreu thuajse nuk ndryshon, Yll Limani sërish në tre këngët më të mira të javës

Jemi në javën e 118-të klasifikimit të “The Top List” dhe fansat kanë bërë përzgjedhjen e tyre për këngën më të mirë të javës. Fansat e Kidës janë ata që janë angazhuar më shumë përmes votave, duke bërë që projekti më i ri i këngëtares së tyre të preferuar, “Ti”,...

Nuk ndryshon vendi i parë dhe i dytë, por Yll Limani zë vendin e tretë

Kjo javë nuk ka lejuar që dy vendet e para të ndryshojnë pozicion nga java e kaluar mirëpo nuk ka ndodhur e njëjta gjë me pozicionin e tretë. Projekti i Elvana Gjatës, “Me Fal”, i cili është bërë pjesë e klasifikimit javën e kaluar, nuk është mposhtur as këtë javë,...

A do e kapë Yll Limani dhe 2po2 “Top 3” javën e ardhshme

Bashkëpunimi i Yll Limanit dhe 2po2, “Dritat”, vazhdon ende të ketë një interes të madh tek publiku shqiptar. Prej 14 javësh këtë projekt muzikor e kemi patur në disa pozicione të rëndësishme dhe po ashtu vazhdon të jetë këtë javë. E frymëzuar nga artistët botëror që kultivojnë zhanrin “RnB”, “Dritat”,...

Yll Limani flet për suksesin e këngës “Dritat”

Falë projekteve më të fundit muzikore, Yll Limani është shndërruar në një nga këngëtarët më të suksesshëm të momentit. Një sukses të madh, artisti po korr me bashkëpunimin e tij me 2PO2, “Dritat”. Kjo këngë, e cila është bërë pjesë e klasifikimit të “The Top List” rreth 11 javë më...

Dj Dags & Yll Limani rikthehen në “Top 5”

Yll Limani bashkoi fuqitë me dyshen e talentuar, duke sjellë projektin muzikor të titulluar “Besom”. Ai surprizoi me publikimin e tij më të ri në bashkëpunim me Dj Dags dhe PM. Që në javën e parë të publikimit, kjo këngë u rendit në vendin e dytë të “The Top List”,...

Hiti me i ri nga Yll Limani hyn direkt në vendin e dytë

Harrojeni Yll Limanin romantik, kësaj radhe artisti ka vendosur të vijë ritmik. Pas suksesit që korri me baladën “Ke pi sonte shumë”, e cila prej 14 javësh është pjesë e klasifikimit të “The Top List”, Limani ka prezantuar projektin e radhës. Për këngën e re, artisti ka vendosur të bashkëpunojë...

Yll Limani prezanton një tjetër këngë të çuditshme

“Si shiu” ishte projekti muzikor i Yll Limanit, i cili e solli artistin tepër romantik. Por duket se këngëtari nuk ka hequr dorë nga baladat pasi vetëm pak ditë më parë ai ka publikuar punën e tij më të re, e cila i përket po këtij zhanri muzikor. “Ke pi...

Ylli Limani “fotokopjon” Ed Sheeran “Photograph”

Ylli Limani është rikthyer pas 7 muajsh në tregun muzikor me një projekt të ri muzikor, në të cilin ka ardhur tejet romanik. “Shiu” titullohet prurja më e re e artistit, i cili duket se ka “fotokopjuar” këngëtarin britanik, Ed Sheeran me “Photograph”. Edhe pse kënga teknikisht nuk mund të...

Yll Limani sjell një tjetër superhit por ai zbulon surpriza të reja për Top Awards

Talenti i tij u spikat në sezonin e parë të “The Voice of Albania” dhe që nga ajo kohë, Yll Limani vazhdon të shkëlqejë me prurjet tij muzikore. “Najher” e publikuar në muajin shkurt, rezultoi tepër e pëlqyer nga publiku shqiptar por pas disa muajsh, Yll Limani ka sjellë një...