YLL LIMANI

Kush janë artistët me më shumë këngë në klasifikim në fund të 2018-ës?

Viti 2018-të mund të konsiderohet pa frikë një vit që ka patur mjaft prodhimtari muzikore, ku shumë artistë ka sjellë në treg projekte, të cilat janë shndërruar menjëherë në hite. Shumë artistë ka qënë mjaft aktivë vitin e kaluar, duke prodhuar thuajse çdo muaj këngë të re, duke bërë kështu...

Yll Limani debuton në vendin e 20-të me “Vaj-in” e tij

Yll Limani është një artist që njihet më së miri për baladat e tij të suksesshme por ai lundron edhe nëpër rryma të tjera muzikore, duke mos mbetur gjithmonë romantik. Pavarësisht kësaj, duket se ky artist e gjen veten më mirë tek baladat dhe këtë e tregon më së miri...

Kreu nuk ndryshon, surprizon vendi i dytë dhe i tretë

Një javë e rëndësishme kjo për klasifikimin e “The Top List”, i cili mbush plot 150 javë që nga krijimi i saj. Me surpriza të shumta është përballur kjo javë e klasifikimit, duke sjellë ndryshime në zonën e nxehtë të renditjes. Pavarësisht se kreu nuk ka ndryshuar, vendi i dytë...

“The Top List” rigjenerohet në 4 javët e fundit

Edhe pse sezoni i verës ka përfunduar, pikërisht në periudhën kur artistët janë më aktivë, shumë këngëtarë kanë vazhduar punën e tyre, duke publikuar muzikë të re për fansat e tyre. Futja në listë e këtyre projekteve muzikore ka bërë që të mbeten jashtë saj disa prej këngëve që për...

Ndryshon vendi i parë, Tayna ka dy vendet e tjera të “Top 3”

Surprizues ka ardhur edhe këtë javë klasifikimi i 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare. Tayna, e cila prej dy javësh mbante vendin e pare me “Doruntina”, është përballur me fansat e zjarrtë të dyshes së talentuar Majk dhe Yll Limani, të cilët kanë bërë të pamundurën që...

Këngët e reja të sezonit, kush do ia dalë të bëhet hit?

Pavarësisht se artistët kanë patur një verë të ngarkuar me koncerte dhe projekte muzikore, shumica e tyre nuk kanë hequr dorë së prodhuari muzikë. Ndërkohë që kemi hyrë zyrtarisht në stinën e vjeshtës, shumë këngëtarë kanë publikuar projektet muzikore, të cilat janë pritur mjaft mirë nga publiku shqiptar. Edhe pse...

Majk i afrohet sërish “Top 3” me Yll Limanin

Reperi i dashur i publikut shqiptar, Majk, ka bashkuar fuqitë me Yll Limanin për projektin e ri muzikor. Pas bashkëpunimit të tij me Ghetto Geasy, “Paris Milano”, Majk ka përzgjedhur një tjetër artistë të talentuar dhe bëhet fjalë për Yll Limanin. “Krejt ti Fala” titullohet kjo prurje e re e...

Yll Limani magjeps “The Voice” me performancën e tij

Ai është rikthyer në skenën ku nisi famën e tij, duke treguar qartë që talenti triumfon. Bëhet fjalë për Yll Limanin, i cili ka dhënë një performancë magjepsëse në netët “live” të “The Voice Kids Albania”. Dikur konkurrent në edicionin e parë të “The Voice of Albania”, Ylli është rikthyer...

Yll Limani rikthehet në “The Voice Kids” për natën e tretë “live”

E kush më mirë sesa një ish-konkurrent do ta përfaqësonte më mirë skenën e “The Voice Kids”. Yll Limani, i cili u bë i njohur për publikun shqiptar falë pjesëmarrjes së tij në edicionin e parë të “The Voice of Albania”, do të përjetojë sërish emocione sonte. Tashmë Ylli i...