MAJK

“Going Up”, kush janë këngët që janë ngjitur me më shumë pozicione këtë javë?

Pavarësisht se është konsideruar si një javë e qetë, në të cilën nuk kanë ndodhur ndryshime të mëdha në renditje, ka nga ato këngë që kanë arritur të ngjiten me më shumë se 10 pozicione. Po kush janë këngët që janë votuar më shumë këtë javë? “Krejt t’i fala”, bashkëpunimi...

Ja cilat janë hitet e “The Top List” që kërkohen më shumë në “My Melody”

Melody Tv është stacioni më i ri televiziv muzikor, i cili është pjesë e të gjitha platformave satelitore dhe tokësore të Digitalb. Atë mund ta ndiqni në kanalin e 112-të. Duke qënë se është një ndër kanalet më të ndjekura muzikore, sigurisht që një pjesë e mirë e këngëve që...

Nuk ndryshon kreu!

Fillimi i këtij muaji nuk ka ardhur me ndryshime të mëdha sa i përket klasifikimit të “Top Awards”. Gjatë një javë të shoqëruar me lajme të hidhura, duket se publiku ka zgjedhur t’i shpëtojë këtij mankthi, duke dëgjuar muzikë të bukur. Klasifikimi i kësaj javë ka ardhur i qetë sa...

Tayna dhe Majk, dy kryesuesit e “Top 5”, mos duhet të kemi një bashkëpunim mes tyre?

Tayna dhe Majk janë dy artistët që kryesojnë “Top 5” për këtë javë me përktësisht tre dhe dy këngë secili. “Sicko”, “Bye Bye” dhe “Pasite” janë tre projektet muzikore me të cilat reperja më e preferuar e momentit renditet në 5-shen më të votuar të javës, përkatësisht në vendin e...

Ndryshon kreu dhe shumica e “Top 5”

Artistët shqiptar kanë nisur sezonin e tyre dimëror të punës, duke lënë pas atë veror. Shumë këngëtarë, nuk kanë humbur kohë, dhe menjëherë i janë bashkuar dëshirës së fansave të tyre, duke i kënaqur me produksione të reja muzikore. Java e kaluar solli 8 projekte të reja në listë, duke...

Majk dhe Capital T, kush është më e mirë, “Pasha jeten” apo “Hala”?

Dy reperat e suksesshëm, Majk dhe Capital T, kanë vendosur të vijnë me një tjetër bashkëpunim, duke treguar qartë se projektet e bëra së bashku, kanë super sukses. Po të kthehemi pas në kohë, kujtojmë që Capital T dhe Majk, surprizuan publikun shqiptar kur në mars të 2018-ës, sollën “Pasha...

Kreu i gjithi i ri!

Kjo javë ka ardhur surpizuese dhe këtë e vërteton më së miri kreu i klasifikimit të “The Top List”. Ndërkohë që kishim rënë në qetësi, këngëtarët janë “zgjuar” dhe kanë vendosur të vijnë fuqishëm në muzikë. Vendi i parë i takon Numen, i cili në një periudhë shumë të shkurtër...

Babastars rregullojnë imazhin pas “sherreve të brendshme”

Disa muaj më parë mediat u pushtuan me lajmin se Babastars nuk ishin më bashkë dhe disa prej ish-anëtarëve nisën të sulmonin njëri-tjetrin përmes videove të publikuara në rrjetet sociale. Ndërkohë që të gjithë u larguan, treshja e suksesshme, Geasy, Majk dhe Onat vazhduan miqësinë e tyre pavarësisht se grupi...

“Top 10” më i larshmishëm i vitit, derimë tani

Viti 2019-të ka qënë tepër aktiv për artistët, të cilët kanë punuar shumë fort për të qënë sa më pranë publikut të tyre. Thuajse çdo javë ka patur hyrje të reja, të cilat kanë rrëmbyer menjëherë vëmendjen e publikut dhe janë pozicionuar mjaft mirë. Kjo javë, e cila shënon javën...