MAJK

Ndryshon vendi i parë, Tayna ka dy vendet e tjera të “Top 3”

Surprizues ka ardhur edhe këtë javë klasifikimi i 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare. Tayna, e cila prej dy javësh mbante vendin e pare me “Doruntina”, është përballur me fansat e zjarrtë të dyshes së talentuar Majk dhe Yll Limani, të cilët kanë bërë të pamundurën që...

Këngët e reja të sezonit, kush do ia dalë të bëhet hit?

Pavarësisht se artistët kanë patur një verë të ngarkuar me koncerte dhe projekte muzikore, shumica e tyre nuk kanë hequr dorë së prodhuari muzikë. Ndërkohë që kemi hyrë zyrtarisht në stinën e vjeshtës, shumë këngëtarë kanë publikuar projektet muzikore, të cilat janë pritur mjaft mirë nga publiku shqiptar. Edhe pse...

Majk i afrohet sërish “Top 3” me Yll Limanin

Reperi i dashur i publikut shqiptar, Majk, ka bashkuar fuqitë me Yll Limanin për projektin e ri muzikor. Pas bashkëpunimit të tij me Ghetto Geasy, “Paris Milano”, Majk ka përzgjedhur një tjetër artistë të talentuar dhe bëhet fjalë për Yll Limanin. “Krejt ti Fala” titullohet kjo prurje e re e...

“Pasha jeten” hyn në “Top 3”

Bashkëpunimi i dy reperave e njëkohësisht miqëve, Capital T dhe Majk, ka sjellë një sukses të madh në tregun muzikor shqiptar. Dy artistët, të cilët kanë bashkëpunuar edhe në vitin 2011 për projektin “Asnjoni”, kanë bashkuar sërish fuqitë duke sjellë projektin e ri me titull “Pasha jetën”. Që në javën...

“Pasha jeten” nuk i ndahet katër këngëve të para

Bashkimi i dy reperave, Capital T dhe Majk, ka sjellë një ndër projektet më të preferuara të momentit. E publikuar rreth 7 javë më parë, “Pasha jeten” renditet në këngët më të votuara dhe të dëgjuara të klasifikimit të 100 këngëve më të bukura të momentit. Dyshja e talentuar, e...

Capital T ribashkohet me Majk pas shumë vitesh

Një tjetër bashkëpunim surprizë është publikuar pak ditë më parë. Capital T dhe Majk kanë bashkuar fuqitë dhe kanë sjellë projektin e përbashkët muzikor, i cili menjëherë është shndërruar në një hit. “Pasha jeten” titullohet prurja më e re e dyshes së talentuar, miqësia e të cilëve daton shumë vite...

Majk hyn në grupin e Elvanës dhe Alban Skënderaj, kënga e tij “Kcen”, mbush një vit në klasifikim

Ai ka publikuar edhe 5 projekte të reja muzikore pas “Kcen” por duket se fansat ende vazhdojnë të dëgjojnë dhe votojnë këtë projekt muzikor. Prej 52 javësh “Kcen” është bërë pjesë e klasifikimit zyrtar të “Top Awards”, ku nga java në javë ka mundur ta përballojë konkurrencën e projekteve muzikore,...

Majk i rikthehet suksesit të “Fund”

Majk, një nga reperat më të njohur ne Shqipëri, ka vetëm pak ditë që ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor, i cili ka korrur një sukses të jashtëzakonshëm që në javën e parë. “Tarantino” mban titullin prurja më e re e reperit, e cila është sugjeruar aq...

Majk pjesë e “Top 5”

Majk është një ndër artistët e vetëm me 4 këngë në klasifikimin e “The Top List”. “Stila” është projekti i tij më i fundit muzikor, i cili ka rezultuar tepër i pëlqyer për publikun shqiptar. Prej 5 javësh kjo këngë është pjesë e listës zyrtare, ku nga java në javë...