MAJK

A do jete “Para Para” – “Kcejna mbi tavolina 2”?

Ghetto Geasy, Majk Veli dhe Ermal Fejzullahu kanë bashkuar fuqitë për një projekt muzukor, i cili pritet të jetë një ndër këngët që do na fiksojë këtë verë. “Para Para” mban titullin kënga e treshes së talentuar dhe mjaft të famshme, një këngë që sigurisht është pritur mjaft mirë nga...

“The Top List” është pastruar këtë periudhë, ja këngët e “vjetra” të ngelura në klasifikim

Me publikimin e këngëve të reja, një pjesë e mirë e projekteve të “The Top List” kanë mbetur jashtë saj, duke mos e përballuar konkurrencën e prurjeve të reja muzikore. Pavarësisht kësaj ka disa projekte që ia kanë dalë të qëndrojnë në listë, pavarësisht hyrjeve të reja. Ja kush janë...

Kida dhe Majk, dy artistët me këngët më jetëgjatë në klasifikim

Pavarësisht se cdo javë dalin projekte të reja muzikore, kjo nuk do të thotë aspak që muzika e publikuar vite më parë nuk dëgjohet. Këtë e vërteton më së mirë fakti që në klasifikimin e “Top Awards” ende vazhdojnë të votohen këngë të cilat kanë kohë që janë publikuar. Tre...

Ghetto Geasy dhe Majk “zhyten” thellë në klasifikim

Publiku shqiptar nuk ndihet aspak i lodhur me bashkëpunimet e dyshes së suksesshme, Ghetto Geasy dhe Majk, dhe është pikërisht kjo arsyeja se pse reperët kanë bashkuar sërish fuqitë për projektin radhës. Që në momentet e para të publikimit, kjo këngë tërhoqi vëmendje. Përvec faktit se u pëlqye për muzikën...

Dafina, Majk, Kida dhe Mozzik i bashkohen listës se artistëve me më shumë këngë njëherazi në listë

Me ardhjen e sezonit të verës, artistët janë vënë në lëvizje për të prodhuar muzikë të re, për të qëndruar sa më pranë fansave të tyre. Ndërkohë që publikohen këngë të reja, shume hite të artistëve të publikuara kohë më parë vazhdojnë ende të kenë vëmendjen e publikut dhe të...

Mbaron karantina, shkrin klasifikimi, pas shumë javësh, 5 hyrje të reja

Gjatë periudhës së karantinimit, sipas ekspertëve, muzika ishte një ndër fushat që u prek më shumë por duket se për artistët shqiptarë tashmë puna ka filluar. Ndërkohë që ka qënë një ndër periudhat më të qeta në historinë e Top Awards, që prej përfundimit të karantinës, shumë projekte të reja...

“Serenata” e Majk nuk debuton më lart se vendi i 78-të, a do të ketë fatin e Capital T që u ngjit 80+ pozicione në një javë?

Ndërkohë që me ardhjen e sezoni të verës priten të publikohen projekte ritmike, Majk ka thyer rregullat dha ka vendosur që të vijë mjaft romantik. “Serenate” mban titullin kjo prurje e re e reperit, e cila ka ardhur e pa shoqëruar me një videoklip dhe kjo mesa duket për shkak...

Ja cilat janë tre këngët që janë afër mbushjes së 100 javëve në klasifikim

Nëse disa javë më përpara do numëronin shumë projekte muzikore që i përkisnin këngëve më jetëgjtë në klasifikim, tashmë ky numër ka ka ndryshuar. Eshtë vëtëm një këngë që ka më shumë se 100 javë në klasifikim dhe bëhet fjalë për “Bileta” e Kidës, i cila numëron plot 106 javë...

“Going Up”, ja kush është ngjitur më shumë këtë javë

Votat e publikut kanë bërë që kjo javë të mos jetë edhe aq e qetë sa i përket pozicionimit të këngëve në listë. Janë rreth 10 këngë në klasifikim që janë futur në grupin e këngëve që janë ngjitur me më shumë pozicione në “The Top List”. Projekti muzikor që...