MAJK

“Top 10” më i larshmishëm i vitit, derimë tani

Viti 2019-të ka qënë tepër aktiv për artistët, të cilët kanë punuar shumë fort për të qënë sa më pranë publikut të tyre. Thuajse çdo javë ka patur hyrje të reja, të cilat kanë rrëmbyer menjëherë vëmendjen e publikut dhe janë pozicionuar mjaft mirë. Kjo javë, e cila shënon javën...

Ndryshon kreu, në vendin e dytë një ngjitje marramendëse

Treshja e “mendjemedhenjve” më në fund ka lëshuar kreun e klasifikimit të “Top Awards”. Pas 5 javësh në vendin e parë, kjo javë ka rezultuar jo aq e suksesshme për Lyrical Son, Ledri Vulën dhe Mc Kresha pasi bashkëpunimi i tyre “Menemadhe” ka humbur dy pozicione nga java e kaluar,...

“Top 3” me një ndryshim të vogël nga një javë më parë

Zona e nxehtë e klasifikimit të “The Top List” vazhdon të jetë thuajse e njëjtë edhe këtë javë. Vendin e parë vazhdon të mbajë treshja e dashur e publikut shqiptar, me këngën “Mendjemadhe”, me të cilën padiskutim kanë goditur në shenjë. Lyrical Son, Ledri Vula dhe Mc Kresha qëndrojnë në...

A është ky debutimi më i mirë i Majk?

Një këngë me një tekst bazuar në histori të vërtetë është prurja më e re e Majk. “Nuk dorezohena” titullohet kjo këngë, për të cilën Majk ka shpjeguar se ka të bëjë me jetën e tij. Përmes një postimi të bërë në rrjetet sociale, Majk shkruan: “Kam kënaqësinë të ndaj...

Majk ft. Ylli Limani kthehen në “Top 5” nga nëntori i vitit të shkuar

Shtatorin e vitit të kaluar, Majk dhe Yll Limani bashkuan fuqitë, duke sjellë një projekt muzikor, i cili u shndërrua menjëherë në një hit muzikor. Dyshja e famshme goditën në shenjë me këtë prurje muzikore pasi që në javët e para të publikimit, ajo mundi të kryesonte klasifikimin e 100...

10 këngët më të bukura të “The Top List” për vitin 2018

Jemi në javën e 157-të të klasifikimit ndërkohë që edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri. Ndërkohë që një tjetër vit po kalon, “The Top List” vazhdon të mbetet një prej klasifikimeve muzikore më të rëndësishmë në vend, ku pjesë e saj janë artistë të njohur...

Majk me “Qikita” “mbyll” listën për këtë javë

Ndërkohë që në projektin e tij të fundit, Majk vendosi të vinte me një bashkëpunim, në këngën e tij të re, reperi i njohur ka zgjedhur të vijë vetëm dhe me një këngë dedikuar vajzave ose siç Mjak i ka quajtur “Qikita”. I shumë komentuar në rrjetet sociale, qoftë për...

Kreu nuk ndryshon, surprizon vendi i dytë dhe i tretë

Një javë e rëndësishme kjo për klasifikimin e “The Top List”, i cili mbush plot 150 javë që nga krijimi i saj. Me surpriza të shumta është përballur kjo javë e klasifikimit, duke sjellë ndryshime në zonën e nxehtë të renditjes. Pavarësisht se kreu nuk ka ndryshuar, vendi i dytë...

“The Top List” rigjenerohet në 4 javët e fundit

Edhe pse sezoni i verës ka përfunduar, pikërisht në periudhën kur artistët janë më aktivë, shumë këngëtarë kanë vazhduar punën e tyre, duke publikuar muzikë të re për fansat e tyre. Futja në listë e këtyre projekteve muzikore ka bërë që të mbeten jashtë saj disa prej këngëve që për...