DAFINA ZEQIRI

Sërish ndryshime në “Top 3”, Stresi kryeson “The Top List”

Stresi ja ka dalë të shpallet artisti më i dëgjuar dhe më i votuar i javës me këngën e tij “Loco”. Mbështetja e fansave ka bërë që artisti nga pozicioni i 100-të që gjendej para tre javëshm, të pozicionohej i pari në listën e 100 këngëve më të bukura të...

“Going Up”, ja kush është ngjitur më shumë këtë javë

Votat e publikut kanë bërë që kjo javë të mos jetë edhe aq e qetë sa i përket pozicionimit të këngëve në listë. Janë rreth 10 këngë në klasifikim që janë futur në grupin e këngëve që janë ngjitur me më shumë pozicione në “The Top List”. Projekti muzikor që...

27 këngët e reja që solli Shkurti në 29 ditë

Muaji Shkurt i këtij viti përveçse i vecantë se përbëhej nga 29 ditë, ai është konsideruar gjithashtu  special për publikimet e shumta muzikore që ka patur. Duket se fakti që është muaji i dashurisë, artistët vihen në lëvizje duke publikuar projekte muzikore, të cilat i dedikohet dashurisë por edhe tradhëtarëve....

Dafina Zeqiri merr mjaft komplimenta për videon e “Merri Krejt” nga portalet por nuk votohet më shumë se vendi i 82-të…

Eshtë një artiste që gjithmonë vjen ndryshe, duke mos qënë e përsëritshme me projektet e saj. Dafina Ziqiri, e cila së fundmi ka qënë tepër aktive në tregun muzikor shqiptar, ka vetëm pak ditë që ka publikuar prurjen e saj më të re, të titulluar “Merri Krejt”. E shumë komentuar...

Tre hyrje të reja në “Top 20”

Vetëm pak ditë na ndajnë nga ndërrimi i vitit kështu që artistët vazhdojnë të punojnë fort këtë periudhë festash, duke publikuar prurje të reja muzikore që menjëherë shndërrohen në të preferuarat e publikut shqiptar. Ndërkohë që në total ka patur 5 prurje të reja në “The Top List”, tre prej...

Ndryshon kreu dhe shumica e “Top 5”

Artistët shqiptar kanë nisur sezonin e tyre dimëror të punës, duke lënë pas atë veror. Shumë këngëtarë, nuk kanë humbur kohë, dhe menjëherë i janë bashkuar dëshirës së fansave të tyre, duke i kënaqur me produksione të reja muzikore. Java e kaluar solli 8 projekte të reja në listë, duke...

Varrosi rikthehet fuqishëm!

Pavarësisht se është një reper mjaft aktiv në tregun muzikor, Varrosi nuk ka qënë i pranishëm në “The Top List” por ai ka bërë një rikthim të fuqishëm. Reperi është bërë pjesë e “The Top List”, falë bashkëpunimit të tij me Dafina Zeqirin, pas shumë kohësh mungesë. Nëse do të...

Kreu i gjithi i ri!

Kjo javë ka ardhur surpizuese dhe këtë e vërteton më së miri kreu i klasifikimit të “The Top List”. Ndërkohë që kishim rënë në qetësi, këngëtarët janë “zgjuar” dhe kanë vendosur të vijnë fuqishëm në muzikë. Vendi i parë i takon Numen, i cili në një periudhë shumë të shkurtër...

Kreu nuk ndryshon, po aq edhe “Top 5”

Vin Veli dhe Lorè ia kanë dalë të jenë edhe këtë javë të preferuarit e publikut shqiptar me projektin e tyre muzikor, “Tonight”. Java e kaluar ishte vërtet një surprizë për dyshen e talentuar, e cila u ngjit me 75 pozicione dhe u rendit në kreun e listës. Fansat janë...