DAFINA ZEQIRI

Dafina kryeson “The Top List” me “Old RnB”…

Rreth 7 muaj më parë, Dafina Zeqiri bëri debutimin e saj në industrinë muzikore në botë me projektin muzikor të titulluar “Four Season”. Kjo prurje e këngëtares, e cila është zhvendosur përundimisht në Amerikë, është pritur mjaft mirë nga publiku i huaj dhe ai shqiptar. “Four Season” ka qënë një...

Dafina ngjitet me 8 pozicione. Çfarë do të bëjë pas “Four Season” që ka 20 javë në klasifikim?

Dafina Zeqiri është një tjetër artiste shqiptare, e cila ka bërë debutimin e saj në industrinë ndërkombëtare të muzikës. “Four Season” është projekti muzikor, i cili prej 20 javësh është pjesë e klasifikimit të “The Top List”. Në këtë prurje të re të artistes, përvec muzikës dhe stilit të këngëtares,...

Dafina prezanton ambicien e saj per t’ja dalë ne tregun botëror, kënga e saj renditet e 4-ta

“Një ëndërr e bërë realitet”, kështu është shprehur Dafina për publikmin e projektit të parë muzikor në tregun botëror. Pas shumë kohësh punë dhe pritje, Dafina ka mundur të prezantojë më në fund këngën e titulluar “Four Season”, në klipin e së cilës shfaqet reperi amerikan, French Montana. Ndërkohë që...