DAFINA ZEQIRI

Dafina Zeqiri “frymëzohet” nga artisti i njohur Harry Styles për klipin e saj të ri?!

Dafina Zeqiri vërtet që nuk po di të ndalet këtë periudhë me projekte të reja muzikore. Artistja sapo ka publikuar një tjetër këngë që mban titullin “A të ka mungu”. Kujtojmë se vetëm pak javë më parë, Dafina solli bashkëpunimin e tretë me Yll Limanin, “Jom ka du me t’pa”,...

Ja cilët janë artistët me më shumë këngë këtë fillim vere në “The Top List”!

Këtë javë, me hyrjen e disa këngëve të reja në klasifikimin e “The Top List” dhe me daljen e disa të tjerave prej listës, disa nga artistët në renditje, kanë disa këngë paralelisht. Por cilët janë ata dhe me cilat këngë përfaqësohen kaq suksesshëm? Këtë listë duket se e kryeson...

Dafina Zeqiri dhe Yll Limani vijnë me videon më kreative deri më tani të 2024!

Dyshja e suksesshme dhe shumë e dashur për publikun, Dafina Zeqiri dhe Ylli Limani, janë bërë përsëri bashkë për një duet të radhës. Dyshimet u ngritën para pak kohësh teksa të dy artistët publikuan në llogaritë personale të Instagram-it, dy foto të ndryshme me mbishkrimin “Jom ka du me t’pa”....

Të kapur për dore, çfarë po paralajmërojnë Dafina Zeqiri dhe Yll Limani?!

Dyshja e suksesshme dhe shumë e dashur për publikun, Dafina Zeqiri dhe Yll Limani, siç duket do të bëhen përsëri bashkë për një duet të radhës. Dyshimet janë ngritur para pak kohësh teksa të dy artistët publikuan në llogaritë personale të Instagramit, dy foto të ndryshme me mbishkrimin “Jom ka...

Dafina Zeqiri mbyll listën e Top 100 për këtë javë!

Një nga divat e muzikës shqiptare, Dafina Zeqiri ka publikuar projektin e saj më të ri titulluar “Go Go Go”. Projekt ky i cili ka hyrë menjëherë në klasifikimin e javës të “The Top List”. Sikurse në projektin e saj “Duro”, kënga e saj e fundit gjithashtu ka për qëllim...

Ajo tha ‘Po’/Dafina Zeqiri merr propozimin e veçantë për martesë në ditëlindjen e saj!

Diva e skenave të muzikës Shqiptare,  e cila numëron miliona klikime në hitet e saj dhe një numër të madh fansash, ka mbushur sot plot 35 vjeç. E lindur më 14 Prill të vitit 1989, Dafina Zeqiri numëron vitet, plot suksese dhe arritje. Padyshim ajo është një nga këngëtaret më të talentuara...

Ja artistët me më shumë këngë njëkohësisht në listë!

Këtë javë, me hyrjen e disa këngëve të reja në klasifikimin e “The Top List” dhe me daljen e disa të tjerave prej listës, disa nga artistët në renditje, kanë disa këngë paralelisht. Por cilët janë ata dhe me cilat këngë përfaqësohen kaq suksesshëm? Këtë listë duket se e kryeson...

“Luj”, kënga më e luajtur e javës dhe me më shumë pozicione të ngritura në Top 5!

Çdo këngë e publikuar nga Dafina Zeqiri këto muajt e fundit është kthyer padyshim në një superhit. Artistja tashmë ka lançuar të gjitha këngët e albumit të saj të ri, “The Absolute Vol.1”. Në mesin e bashkëpunimeve që ajo ka sjellë, Dafina ka realizuar një edhe me reperin MC Kresha....

Dafina Zeqiri dhe Mc Kresha mbyllin Top 100 për këtë javë!

Kur bëhet fjalë për bashkim të fuqive Dafina Zeqiri dhe Mc Kresha janë të parët që na vijnë ndër mendje. Me disa këngë të realizuara së bashku, “Luj” është e radhës mes tyre. Ky projekt në fakt arriti të bëhej viral nëpër rrjete social që para se të publikohej zyrtarisht....