DAFINA ZEQIRI

Dafina Zeqiri dhe Mozzik së shpejti me bashkëpunim të ri!

Së shpejti do të publikohet edhe bashkëpunimi i shumëpritur midis Dafina Zeqirit dhe Mozzik. Këtë lajm e bëri me dije një ditë më parë vetë Dafina duke publikuar një TikTok me reperin. Teksa dje ajo nuk zbuloi asgjë më tepër, së fundmi krahas një fotoje me Mozzik ajo ka shkruar...

Për suksesin dhe punën e palodhur, Dafina Zeqiri merr çmimin e rëndësishëm!

Dafina Zeqiri është një nga divat e muzikës shqiptare që padyshim sjell shumë hite e ndër vite ka vazhduar të sjellë projekte shumë të veçanta. Duket se këtë sezon veror Dafina ka ‘hequr dorë’ nga këngët ritmike dhe po publikon vetëm projekte që i dedikohen dashurisë. Kjo verë ka qenë...

Këngët me më shumë ngjitje, ja kush po e konkurron fort Luiz Ejllin!

Ndërkohë që kreu i listës nuk ka pësuar shumë ndryshime nga java e kaluar, shumë këngë të tjera të listës janë votuar më shumë nga publiku shqiptar, duke u ngjitur sa më lart në klasifikim. Froni mbetet i njëjtë për të katërtën javë radhazi, me Luiz Ejllin që triumfon sërish...

Dafina Zeqiri dhe Dj Geek shkëpusin edhe marrëdhënien e tyre në muzikë!

Tashmë është bërë zyrtare edhe nga vetë dyshja, që Dafina Zeqiri dhe Dj Geek nuk janë më bashkë. Dj Geek ka bërë të ditur për të gjithë publikun e tij, se mbrëmja e kaluar ishte koncerti i fundit për të së bashku me këngëtaren e njohur. Ndërkohë që i dhanë...

Elgit Doda reagon për vargjet e njëjta në këngët e Ledrit dhe Dafinës!

Vargjet “t’i kam dhon krejt, ama sot m’ke lon (prapë) vetëm” kanë ngjallur debat dhe kanë nisur një dramë publike mes Dafinës, Sarës dhe Ledrit. Rishtazi, Sara është shprehur se Ledri ka qenë ai që e ka shkruar i pari vargjet dhe për këtë ka reaguar edhe Elgit Doda, i cili ka...

Ja artistët me më shumë këngë paralelisht në “The Top List”!

Këtë javë me hyrjen e disa këngëve të reja në klasifikimin e “The Top List” dhe me daljen e disa të tjerave prej listës, disa nga artistët në renditje, kanë disa këngë paralelisht. Por cilët janë ata dhe me cilat këngë përfaqësohen kaq suksesshëm… Në vend të parë qëndron Ledri...

Ledri Vula tregon pjesën e preferuar tek kënga e Dafinës dhe fansat u çmendën!

Prej disa ditësh rrjeti “vlon” sa i përket projektit të fundit të Dafina Zeqirit me Elgit Dodën. Ishte një varg specifik që bëri hatanë e madhe. Fjala është për pjesën: Se ti kom dhon krejt, mi ke dhon krejtAma sot prapë vetëmTi ke humb njejt’, unë kam humb njejt’Ama ndjenjat...

Kimia e Dafinës dhe Elgitit nuk mund të mos na bëjë përshtypje!

Bashkëpunimet në tregun muzikor shqiptarpër sezonën e verës janë të shumta. Kësaj radhe, forcat i bashkuan Dafina Zeqiri dhe Elgit Doda. Duket se këtë sezon veror Dafina Zeqiri ka ‘hequr dorë’ nga këngët ritmike dhe po publikon vetëm projekte që i dedikohen dashurisë. Kështu është dhe dueti i radhës, i...

Alban Skënderaj dhe Dafina Zeqiri nuk e ndajnë dot kush është ‘e para/i pari’!  

Vera nuk ka aspak pushim për Dafina Zeqirin. Një tjetër bashkëpunim i shtohet repertorit së saj dhe këtë herë bashkon forcat sërish me Alban Skënderaj. Hiti i tyre “Copa Copa”, do të pasohet nga “E para/i pari”. Ata ndanë një video në rrjetet sociale ku zbuluan një pjesë nga kënga....