DAFINA ZEQIRI

“Top 5 ” nuk gjen karar, shumë ndryshime edhe këtë javë

“Lufta” për të qënë sa më në majë të klasifikimit vazhdon edhe këtë javë në “The Top List”. “Top 5” është përballur me ndryshime të mëdha përveç vendit të parë që mbetet i njëjtë me javën e kaluar. Ronela vazhdon të mbetet kënga më e preferuar dhe e votuar nga...

“Top 5”, me një mbretëreshë të re dhe një rikthim që ju kish munguar

Të jesh në 5-shen e këngëve më të dëgjuara dhe të votuara të javës në “The Top List” është një arritje shumë e madhe për artistët shqiptar. Por kush ka mundur të futet në “Top 5” këtë javë? Gjatë kësaj jave, një mbretëreshë e re i është shtuar “Top 5”...

Dafina kthehet sërish old-school

Një kapitull “Comeback” e ka quajtur Dafina rikthimin e saj të fuqishëm në tregun muzikor shqiptar. Artistja, e cila punoi fort për tregun ndërkombëtar, këtë vit vendosi të rikthehej në vendin e saj të lindjes, duke sjellë këngë “solo” dhe bashkëpunime, të cilat kanë lënë shenjë këtë sezon veror. E...

“Lule lule” kënga me më shumë pozicione të ngjitura këtë javë

“Lule Lule” është një tjetër këngë e vjetër, e cila është sjellë në versionin modern nga dyshja e talentuar, Dafina Zeqiri dhe Lumi B. “Lule lule” është një ripërpunim i këngës së vjetër “Oj lum e lum” të Liliana Qavollit. Pavarësisht se është publikuar në fillim të muajit korrik, ky...

Ndryshon kreu por jo artistja!

Fillimi i shtatorit ka sjellë ndryshime sa i përket kreut të klasifikimit zyrtar të “Top Awards”. Pavarësisht se kemi një këngë ndryshe nga java e kaluar, artistja mbetet e njëjtë pasi është pikërisht një tjetër projekt i Tayna-s që kryeson “The Top List”. Bashkëpunimi i Tayna dhe Dafina Zeqirit, “Bye...

“Dafina, guri i rëndë në vend të vet”

Dafina Zeqiri është një tjetër artiste shqiptare, e cila vendosi që karrierën e saj muzikore ta zhvillojë edhe jashtë kufijve shqiptarë, duke zgjedhur pikërisht Amerikën. E lindur në Suedi, Dafina u kthye në Kosovë, ku nisi karrierën e saj si një këngëtare profesioniste por ishte pikërisht viti 2017-të, kur artistja...

“Nentori” i Alban Skënderaj. Kush ka kryesuar në dy nëntoret e kaluara në klasifikim?

Projekti më i ri i Alban Skënderaj u prit mjaft mirë nga publiku shqiptar, i cili përmes votave të tij, e ka shpallur “Nentori, 26” këngën më të preferuara të javës, duke kryesuar “The Top List”. Në një komunikim me “Top Awards” pak ditë më parë, Albani falenderoi të gjithë...

Dafina si Elvana, lë Amerikën për Kosovën?

Dafina Zeqiri është një tjetër artiste, e cila punoi shumë fort dhe arriti të deportonte në tregun muzikor ndërkombëtar. “Four Season” ishte projekti i saj i parë, i cili u prit mjaft mirë nga publiku shqiptar dhe ai i huaj. Synimi i këngëtares për t’u prezantuar në industrinë ndërkombëtare nuk...

Duffy’e në top 3 me “Ti e din”

Ka vetëm pak ditë që është publikuar projekti më i ri në gjuhën shqipe, “Ti e din” dhe menjëherë zuri vend në treshen më të nxehtë të “The Top List”. Duffy’e prej kohësh i ka munguar tregut muzikor me një prurje në gjuhën shqipe edhe pse dy hitet e saj...