ALBAN SKëNDERAJ

Ja se cilat janë projektet që janë rritur më shumë gjatë javës!

Këtë javë në klasifikimin e “The Top List” kemi pasur disa rritje në renditje të disa prej këngëve. Zbulojini ato më poshtë… “Falje vetes” e Sardit është padyshim një nga projektet më të pëlqyera nga publiku. Kjo këngë është rritur me plot 56 vende nga java e kaluar. Një projekt...

Video nga New York-u, ja se cilët janë artistët që e kanë zgjedhur këtë!

Disa nga ne e kanë ëndërruar të vizitojnë New York-un të paktën njëherë, ndërsa disa të tjerë e kanë zgjedhur këtë vend jo vetëm për argëtim, por edhe për punë. Nuk po na kuptoni? Epo, duket se New York qenka një destinacion mjaft i pëlqyer nga artistët shqiptarë për të...

Ja cilat janë bashkëpunimet më të suksesshme në 320 javë klasifikim!

Duket se bashkëpunimet janë goxha të suksesshme dhe pëlqehen shumë tek publiku. Sidomos nëse hedhim një vështrim në klasifikimin e “The Top List” gjatë këtyre 320 javëve, do të vëmë re se vërtet disa artistë duke bashkuar forcat së bashku, kanë sjellë hite të papërsëritshme. Por cilat kanë qenë disa...

Java e dytë rradhazi për Alban Skënderaj në krye të klasifikimit!

Një kohë e suksesshme kjo për Alban Skënderaj. Duket se projekti i tij “Spektatore” është një ogur i mirë dhe fatsjellës për këngëtarin dhe ka rezultuar ndër më të preferuarit e publikut. “Spektatore” padyshim që ka tërhequr mjaft zemrat e publikut që me çastet e para të publikimit. Fillimisht edhe...

Alban Skënderaj më në fund në krye të “The Top List”!

Mund të themi me plot gojën se kënga e fundit “Spektatore” e Alban Skënderaj, është më e suksesshmja e tij në klasifikimin e “The Top List”. Ky projekt i Albanit ka arritur që këtë javë të pozicionohet në vend të parë të listës. “Spektatore” padyshim që është një projekt mjaft...

Ja se cilat janë ngjitjet më të bujshme të javës!

Këtë javë në klasifikimin e “The Top List” kemi pasur disa rritje në renditje të disa prej këngëve. Zbulojini ato më poshtë… “Like Jackson”,  projekti i Tan Bramës që i është bashkuar së fundmi klasifikimit, është rritur me plot 76 vende. Duket se pjesëmarrja e tij në “Big Brother VIP”...

Alban Skënderaj me një klip nga New York zë vendin e katërt në “The Top List”!

Këngëtari dhe kantautori shumë i dashur për publikun, Alban Skënderaj, ka publikuar projektin e parë për vitin 2022. “Spektatore” mban titullin kënga e tij më e fundit. Pas suksesit të “Zemër përmbi zemër”, Alban Skënderaj ka ardhur me një projekt solo. Kënga e re titullohet “Spektatore” dhe pritet që të...

Këto janë këngët e Alban Skënderaj për vitin 2021!

Alban Skënderaj mbetet një nga këngëtarët dhe kantautorët më të dashur për publikun shqiptar. Ai për vite të tëra ka dëshmuar se di të jetë ndryshe me prurjet muzikore, të cilat marrin miliona klikime në platforma muzikore online dhe si gjithmonë këngët e tij kanë qënë pjesë e klasifikimit të...

Kush do të mbretërojë në javët e festave?

Teksa po i afrohemi dalë ngadalë festave të fundvitit, na lind një pyetje. Cili është ai projekt apo artist që do të mbretërojë në klasifikimin e “The Top List” për këtë sezon? Epo duket se gara është shumë e fortë. Nëse hedhim një vështrim në Top 10 të klasifikimit mund...