ALBAN SKëNDERAJ

Alban Skënderaj afër kreut me “Isabel”!

Alban Skënderaj sa vjen e po bëhet edhe më aktiv në muzikë kohët e fundit duke sjellë herë pas here projekte të reja. “Isabel” titullohet projekti më i fundit që ka hyrë në listën e kësaj jave nga Albani. Kjo këngë ka pasur një impakt mjaft të mirë tek publiku...

Alban Skënderaj sapo na zbuloi disa nga prapaskenat e projektit të tij më të ri, të cilat nuk janë dhe aq romantike…

Ata janë padyshim dyshja më simpatike e showbiz-it shqiptar. E kemi fjalën për Alban Skënderaj dhe Miriam Cani. Një nga gjërat që fansat e tyre çmojnë më shumë tek ta është dashuria e madhe që kanë për njëri-tjetrin. Çifti gëzon edhe dy fëmijë, vajzën Amel dhe djalin Duam. Albani dhe...

Disa nga këngët e verës së kaluar që po rezistojnë ende në “The Top List”!

Vera e kaluar ishte plot me projekte të reja që u kthyen menjëherë në hite të padiskutueshme. Madje vazhdojnë të jenë ende ndër më të preferuarat e publikut edhe sot pasi ende votohen dhe janë në klasifikimin e “The Top List”. Ja cilat janë ato… Butrint Imeri x Kida x...

Alban Skënderaj sjell “Isabel”!

Vetëm pak pasi solli bashkëpunimin e suksesshëm me Lyrical Son, “Ndalma”, që rezultoi një hit i padiskutueshëm, Alban Skënderaj nuk është ‘mjaftuar’ me kaq por tani vjen dhe me një tjetër projekt. Kënga e tij e re e publikuar së fundmi titullohet “Isabel” në të cilën ai erdhi solo. “Isabel”...

Nuk ndryshon Top 3, por ja kush hyn në Top 5!

Çuditërisht shumë pak ndryshime me të cilat hasemi këtë javë në klasifikimin e “The Top List”, e aq më tepër në pozicionimin e Top 5. Teksa kreu ka mbetur i njëjtë, ja me çfarë surprizash jemi përballur këtë javë… “9” nga Yll Limani vazhdon që të qendrojë edhe për një...

Disa nga hitet që po bëjnë vitin në “The Top List”!

Jeni ju ata të cilët i keni votuar si të preferuarit tuaj për të hyrë në klasifikimin e 100 këngëve më të mira shqiptare në Top Awards dhe po ju ata që me votat tuaja po i mbani ende në klasifikim. Këto janë disa prej hiteve më të mira që...

Alban Skenderaj dhe Lyrical Son mësyjnë “Top 5”!

Alban Skënderaj bashkoi forcat me Lyrical Son për të sjellë një këngë premtuese dhe që patjetër që do të kthehet në hit. Dyshja e talentuar e artistëve kanë publikuar së fundmi “Ndalma” që është bërë menjëherë pjesë e “The Top List”. Menjëherë pas publikimit të këtij projekti, reagimet e fansave...

Alban Skënderaj feston sot ditëlindjen dhe urimi më i ëmbël vjen nga…

Ata janë padyshim dyshja më simpatike e showbiz-it shqiptar. E kemi fjalën për Alban Skënderaj dhe Miriam Cani. Një nga gjërat që fansat e tyre çmojnë më shumë tek ta është dashuria e madhe që kanë për njëri-tjetrin. Çifti gëzon edhe dy fëmijë, vajzën Amel dhe djalin Duam. Ndërkaq, ditën...

Ja si ndryshon Top 5 këtë javë!

Një tjetër javë plot me ndryshime sa i përket renditjes në “The Top List” e aq më tepër në Top 5. Teksa kreu ishte disi surprizë për këtë javë, pjesa tjetër e klasifikimit rrotullohet thuajse të njëjtëve artistë. Donald Veshaj theu çdo parashikim dhe ia ka dalë që të renditet...