ALBAN SKëNDERAJ

Ja sa artistë kanë mbajtur më shumë se një këngë në Top 5 njëkohësisht!

Këtë javë Luiz Ejlli ka arritur që të zaptojë Top 5 me projektet e tij. Patjetër një tjetër sukses i tij. Por në fakt Luizi nuk ka qenë i vetmi me këtë arritje. Edhe artistë të tjerë ka ndodhur që të kenë më shumë se një këngë në renditjen e...

Elinel dhe Alban Skënderaj vijnë sërish bashkë edhe pas ‘sikletit’ të Top Awards!

Elinel dhe Alban Skënderaj kanë bashkuar sërish forcat për të sjellë një tjetër projekt perlë, siç vetëm ata dinë të bëjnë. Projekti i tyre i fundit që ka hyrë këtë javë në klasifikimin e “The Top List” mban titullin “Boll”. Një dyshe e fuqishme që dinë se si të arrijnë...

Alban Skënderaj dhe Mc Kresha me një tjetër bashkëpunim pas 4 vitesh, cili është më i pëlqyer?!

Alban Skënderaj dhe Mc Kresha kanë bashkuar forcat me njëri-tjetrin dhe vijnë si rrallë herë në një bashkëpunim së bashku, i cili ka tërhequr menjëherë vëmendjen e ndjekësve të tyre. Si githmonë, këngët e tyre kthehen në hite të padiskutueshme, të shkruara dhe të krijuara nga të dy ata. “Iluzion”...

5 këngët më romantike për t’ia dedikuar dashurisë suaj!

Po, e dimë që Shën Valentini ka kaluar, por kjo nuk do të thotë se gjestet e bukura për partnerin apo partneren duhet të fillojnë dhe mbarojnë po atë ditë. Gjeni momentin për të surprizuar gjithmonë dashurinë tuaj, jo vetëm për Shën Valentin. E teksa dashuria ndodhet ende në ajër,...

Mbështetje apo… Alban Skënderaj reagon pas projektit të ri të Elgit Dodës!

Elgit Doda e ka nisur mbarë këtë vit të ri. Ashtu siç kishte paralajmëruar, artisti solli prurjen e tij të fundit që publiku mezi po e priste. Së fundmi Elgiti ka publikuar këngën e tij të re, e cila titullohet “Unë dhe ti”. Shumë prej artistëve e kanë suportuar këtë...

Viti nis me Alban Skënderaj në krye, por ja kush e ka nisur javën e parë të janarit në të shkuarën!

Alban Skënderaj e ka nisur 2023 me këmbën e djathtë. Duket se ky do të jetë një vit mjaft i suksesshëm për artistin. Albani e ka nisur vitin 2023 duke rrëmbyer fronin e ”The Top List”. Kjo është java e tretë radhazi që projekti i tij ”Mbretër pa kurorë” renditet...

Njihuni me këngët më ‘të vjetra’ të listës!

Çdo javë njihemi me projekte të reja që hyjnë në klasifikimin e ”The Top List”. Në total sipas llogaritjeve, i bie që brenda një viti që ka 52 javë, me dhjetra e dhjetra këngë votohen në mesin e 100 këngëve më të mira shqiptare. Shumë prej tyre hyjnë në klasifikim...

 Alban Skënderaj merr kurorën e vitit me “Mbretër pa Kurorë”!

Alban Skënderaj nuk tutet nga froni i Top Awards edhe për këtë javë. Ai ka arritur që me këngët e tij më të fundit të ’zaptojë’ kreun e listës së 100 këngëve më të mira shqiptare. Artisti e nisi 2023 me sukses, që do të thotë se edhe pjesa tjetër...

Jo vetëm “Mbretër pa Kurorë” solli një vëzhgim ironik të shoqërisë shqiptare, ja sa artistë kanë bërë tekste të tilla!

“Mbretër pa kurorë” e Alban Skënderaj arriti që të pozicionohej në vend të parë të klasifikimit të ”The Top List”. Kjo këngë arriti të pëlqehej shumë nga publiku, sigurisht dhe nga teksti aq aktual që ka. ”Mbretër pa kurorë”, një projekt që goditi në shenjë me mesazhin që transmetoi. Sarkazmë therëse...