ALBAN SKëNDERAJ

Alban Skënderaj, një nga artistët që ka mbajtur më shumë kreun e “The Top List” ndër vite!

Alban Skënderaj po korr një sukses të jashtëzakonshëm së fundmi, duke sjellë vazhdimisht projekte të reja, që duhet thënë se po priten mjaft mirë nga publiku. Artisti ka publikuar së fundmi këngën “Sikur ta dija”, një hyrje e re për javën që arriti të pozicionohej menjëherë në vend të parë. Kjo...

Mbrëmja dedikuar hiteve të tij/Surpriza e Alban Skënderajt në 20-vjetorin e karrierës!

Nata e gjashtë e spektaklit të kërcimit “Dancing With The Stars” nisi në mënyrë madhështore me një interpretim nga këngëtari Alban Skënderaj, shoqëruar me performancë nga trupa e baletit. Pas interpretimit që  shoqërua me duartrokitje të zjarrta nga publiku, këngëtari zbuloi disa surpriza. Kam disa këngë që mund të kurorëzohen...

Një mbrëmje spektakolare, Alban Skënderaj të premten e ardhshme i ftuar special në “Dancing With The Stars”!

“Dancing with the Stars”, është programi më popullor i kërcimit që bën bashkë personazhet më të dashur, që si kurrë më parë i shihni duke kërcyer në një shumëllojshmëri disiplinash. Së bashku me balerinët profesionistë, javë pas jave, VIP-at sfidojnë veten, në kërkim të pikëve të jurisë dhe votave të...

Top 5 nuk ndryshon për të tretën javë rradhazi!

Një tjetër surprizë në klasifikimin e kësaj jave në “The Top List”. Për të tretën javë radhazi, renditja në Top 5 nuk ka ndryshuar aspak. Ndërkohë që javën e kaluar nuk kishin asnjë hyrje të re, e gjithë vëmendja ishte tek pozicionimi i Top 5 projekteve në listën e 100...

Top 5 thuajse asnjë ndryshim këtë javë!

Një javë e re, por me shumë pak ndryshime në klasifikimin e “The Top List”. Top 5 thuajse nuk ka asnjë ndryshim nga java e kaluar. Fronin e vendit të parë e mban sërish Luiz Ejlli me kolonën zanore të filmit “Në kuadër të dashurisë”, që mban titullin “Pa ty”....

Alban Skënderaj tani edhe aktor?!

“5 herë Jo” titullohet filmi më i ri që do të shfaqet muajin dhjetor në kinematë shqiptare dhe kurioziteti për ‘cast-in’ dhe personazhet që do të luajnë sa vjen e shtohet. Projekti i cili po zhvillohet prej gati një viti nga Donald Veshaj dhe Bora Zemani është një komedi romantike,...

Alban Skënderaj i rikthehet ‘muzikës së zemrës’…

Alban Skënderaj është njohur gjithmonë si një këngëtar që i qëndron besnik stilit të tij muzikor edhe pse së fundmi këngëtari ka sjellë disa projekte muzikore që janë jashtë stilit të tij. “E para/I Pari”, bashkëpunimi i tij me Dafina Zeqirin, i publikuar këtë verë, u komentua në mediat online,...

400 javë klasifikim “The Top List”, ja cilët janë top 10 artistët me më shumë vende të para!

Kjo javë shënon plot 400 javë klasifikim i “The Top List” në Top Awards. Për 400 javë kemi ndjekur 100 këngët më të mira moderne shqiptare, hitet më të fundit dhe artistët më në zë. Në gjithë këto javë, sigurisht që të shumtë kanë qenë ata artistë që kanë arritur...

Alban Skënderaj dhe Dafina Zeqiri nuk e ndajnë dot kush është ‘e para/i pari’!  

Vera nuk ka aspak pushim për Dafina Zeqirin. Një tjetër bashkëpunim i shtohet repertorit së saj dhe këtë herë bashkon forcat sërish me Alban Skënderaj. Hiti i tyre “Copa Copa”, do të pasohet nga “E para/i pari”. Ata ndanë një video në rrjetet sociale ku zbuluan një pjesë nga kënga....