ALBAN SKëNDERAJ

Ja si ndryshon Top 5 këtë javë!

Një tjetër javë plot me ndryshime sa i përket renditjes në “The Top List” e aq më tepër në Top 5. Teksa kreu ishte disi surprizë për këtë javë, pjesa tjetër e klasifikimit rrotullohet thuajse të njëjtëve artistë. Donald Veshaj theu çdo parashikim dhe ia ka dalë që të renditet...

Mos vallë Alban Skënderaj na zbuloi një detaj nga projekti i tij i ri?!

Alban Skënderaj mbetet një nga këngëtarët dhe kantautorët më të dashur për publikun shqiptar. Ai për vite të tëra ka dëshmuar se di të jetë ndryshe me prurjet muzikore, të cilat marrin miliona klikime në platforma muzikore online dhe si gjithmonë këngët e tij kanë qënë pjesë e klasifikimit të...

Ndryshon kreu, Alban Skënderaj është sërish spektakolar!

Sërish një tjetër javë e suksesshme për Alban Skënderaj. Artisti ka arritur të rrëmbejë sërish fronin e listës së 100 këngëve më të mira shqiptare të javës me “Spektatore”. Duket se projekti i tij “Spektatore” është një ogur i mirë dhe fatsjellës për këngëtarin dhe ka rezultuar ndër më të...

Alban Skënderaj premton një tjetër perlë, por këtë herë nga zëri i Miriamit!

Ata janë një nga çiftet më të famshëm të showbiz-it shqiptar. Bëhet fjalë pikërisht për artistët Miriam Cani dhe Alban Skënderaj, të cilët na kanë mësuar tashmë me foto shumë romantike dhe dedikime emocionuese për njëri-tjetrin. Albani dhe Miriami kanë disa bashkëpunime të hershme me njëri-tjetrin. I pari është “Let...

Capital T, Yll Limani dhe Alban Skënderaj, artistët me më shumë këngë njëkohësisht në “The Top List”!

Padyshim që klasifikimi i 100 këngëve më të mira shqiptare në Top Awards ka një sërë artistësh të talentuar dhe shumë të dashur për publikun. Ka nga ata këngëtarë që kohët e fundit janë shumë aktivë duke sjellë projekte të reja dhe duke qenë gjithmonë në vëmendjen e publikut. Ka...

Artistët me rritjen më të madhe të javës…

Një sërë surprizash solli kjo javë në klasifikimin e “The Top List”. Disa nga projektet e artistëve më në zë janë rritur me shumë pozicione brenda një jave të vetme. Por kush janë ato? Arilena Ara me këngën e saj “E gjallë” është rritur me 69 vende nga java e...

Ja cilët janë artistët e Top 10 të kësaj jave!

Me çfarë surprizash jemi hasur në klasifikimin e “The Top List” këtë javë? Zbuloni artistët që janë pozicionuar në Top 10 të listës së 100 këngëve më të mira shqiptare për javën në të cilën ndodhemi… Vendi i parë për këtë javë shkoi për Yll Limanin me “Lshoja zanin”. Një...

Ja se cilat janë projektet që janë rritur më shumë gjatë javës!

Këtë javë në klasifikimin e “The Top List” kemi pasur disa rritje në renditje të disa prej këngëve. Zbulojini ato më poshtë… “Falje vetes” e Sardit është padyshim një nga projektet më të pëlqyera nga publiku. Kjo këngë është rritur me plot 56 vende nga java e kaluar. Një projekt...

Video nga New York-u, ja se cilët janë artistët që e kanë zgjedhur këtë!

Disa nga ne e kanë ëndërruar të vizitojnë New York-un të paktën njëherë, ndërsa disa të tjerë e kanë zgjedhur këtë vend jo vetëm për argëtim, por edhe për punë. Nuk po na kuptoni? Epo, duket se New York qenka një destinacion mjaft i pëlqyer nga artistët shqiptarë për të...