LAJME

Kënga e re e Tayna-s, a është në nivelin e hiteve deri më tani?

E konsideruar si sensacioni i kësaj vere, Tayna ka publikuar projektin e radhës muzikor të cili e ka titulluar “Pow Pow”. Këngëtarja, e cila arriti kulmin e suksesit me debutimin e saj “Columbiana” në bashkëpunim me Don Phenom, vazhdon t’i qëndrojë pranë publikut edhe pse jemi zyrtarisht në sezonin e...

Gocat sërish në krye. Kejsi mban vendin e parë ndersa Besa ngjitet në vendin e dytë

Në një sondazh të kryer në faqen zyrtare të “Top Awards”, ku ndjekësve iu është drejtuar pyetja nëse është e vërtetë kohët e fundit artistet femra kanë prodhuar muzikë më të bukur se artistët meshkuj, rezultati ka qënë “Po”. Këtë rezultat të sondazhit e ka vërtetuar më së miri klasifikimi...

7 hyrje të reja në Nëntor… A po ndryshojnë strategjitë e publikimit të këngëve të artistëve?

Ndërkohë që sezoni i verës mbahet si periudha në të cilën artistët prodhojnë më shumë muzikë, duke se strategjtë kanë ndryshuar. Edhe pse jemi zyrtarisht në stinën e vjeshtë-dimër, artistët nuk ndalen së prodhuari muzikë dhe vetëm këtë javë në klasifikim, kemi patur 7 hyrje të reja. Afrimi i festave,...

Miriam Cani: Kam një problem të madh, nuk bëj dot një produksion të shpejtë

“Ne parajse” është një nga hyrjet më të reja të “The Top List”, e cila është publikuar nga artistja e dashur e publikut shqiptar, Miriam Cani. Artistja e njohur është rikthyer me një projekt të ri pas thuajse një viti mungesë, duke lënë fansat e saj në pritje. Pavarësisht kësaj,...

Besa: Kam bërë disa ndryshime rrënjësore në jetën time

Mungesa e saj në tregun muzikor shqiptar është ndjerë shumë dhe këtë e vertetojnë më së miri fansat e saj, të cilët kanë dëgjuar dhe votuar pafund prurjen më të re të këngëtares të titulluar “Amor”. Falë mbështetjes së madhe nga ana e tyre, Besa ka mundur të renditen në...

Pse kënga e re e Arilenës duket sikur kemi vite që dëgjojmë?

Ajo ka korrur një sukses të jashtëzakonshëm me projektin e saj muzikor, “Nentori”, një këngë që e bëri atë të performonte në shumë skena botërore. Bëhet fjalë për Arilena Ara, e cila duket se nuk preferon shumë të flasë me fjale por të bëjë vetëm vepra. Në një intervistë të...

Gocat fitojnë në “Top 10”, mes tyre vetëm një djalë!

10 pozicionet më të nxehta të “The Top List” janë pushtuar nga artistet femra, duke lënë kështu të nënkuptohet se muzika e tyre po pëlqehet më shumë momentalisht. Kreu i klasifikimit të 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare i përkët pikërisht një artiste femër dhe bëhet fjalë...

Era Istrefi me dy hyrje të reja në “The Top List”

Era Istrefi ka surprizuar fansat e saj javën e kaluar, duke publikuar dy projekte të reja muzikore. Këngëtarja shqiptare, e cila po ecën gjithashtu suksesshëm në tregun ndërkombëtar, ka ardhur më dy bashkëpunime dhe bëhet fjalë për dy emra të njohur në botë, Steve Aoki dhe Jonas Blue. Ndërkohë që...

Njihuni me Klean, hyrjen më të re në “The Top List”

“Herën e parë” titullohet një nga prurjet më të reja të kësaj javë në “The Top List”, një këngë kënduar nga Klea, e cila renditet në vendin e 64-t. Po kush është Klea? Klea është një këngëtare e re në fushën e muzikës, e cila premton shumë. Klea ka rrëfyer...