LAJME

Getinjo paralajmëron bashkëpunimin e radhës

Ka kaluar thuajse një muaj që nga publikimi i projektit të fundit muzikor të Getinjo në bashkëpunim me vëllain e tij Mozzik, “Tony Montana”. Ndërkohë që dyshja po shijon suksesin e kësaj kënge, e cila prej 5 javësh është pjesë e “The Top List”, Getinjo ka paralajmëruar projektin e radhës. Përmes...

“Une dhe Ti” largohet pas 15 javësh nga “The Top List”, Albani ka një suprizë për ju

Për 15 javë rresht “Une dhe Ti” ka mundur të jetë pjesë e listës zyrtare të “Top Awards”, ku për 4 javë ka kryesuar klasifikimin e 20 këngëve më të preferuara të publikut shqiptar. Ndërkohë që vazhdon suksesin e tij me “Kam nevoje”, e cila për këtë jave renditet në...

“Djali i keq” mbizotëron përsëri “Top Awards”

Duket se fansat e Noizy-t nuk lodhen aspak së votuari artistin e tyre të preferuar, duke bërë kështu që “The baddest” të jetë kënga që kryeson edhe për këtë javë klasifikimin e “The Top List”. Ndryshime të mëdha kanë ndodhur në javën e 26-të të “Top Awards”, ku 3 projekte...

E nominuar në kategorinë “AVANTGARDE ARTIST”, flet Edona Vatoci

Me talentin e Edona Vatocit jemi njohur në “The Voice of Albania 2”, nga ku vazhdoi ëndrrën e madhe duke kënaqur publikun me zërin e saj. Këngëtarja, prej muajit tetor, ka nxjerrë në treg projektin e ri muzikor të titulluar “Hala”, i cili rezultoi një sukses për artisten. E nominuar...

Në pritje të albumit të MC Kresha dhe Lyrical Son

“Rapsodët n’rap t’sotit”,  ky është albumi i shumëpritur që dyshja Mc Kresha dhe Lyrical Son pritet të publikojë së shpejti. Ndërkohë që momentalisht Mc Kresha dhe Lyrical Son po shijonë suksesin e projekti të tyre më të ri të titulluar “Ky Tipi” duke u bërë menjëherë pjesë e Top Listës,...

NRG Band: “Ja cili është çmimi që do donim të fitonim në Top Awards”

NRG Band, një nga grupet më të suksesshme në tregun muzikor shqiptar, është nominuar në dy kategori të Top Awards, në “Group of the Year” si edhe “TAR Hit of the Year” me këngën e tyre në bashkëpunim me DJ Aldon, “Mos u nal”. Të kontaktuar nga “Top Awards” lidhur...

Enca dhe Noizy nisin xhirimet e klipit të ri

Prej kohësh në mediat rozë është përfolur se dyshja e njohur, Enca dhe Noizy do të vinë me një bashkëpunim dhe duket se më në fund këto thashetheme janë konfirmuar. Enca, përmes rrjeteve sociale, ka tregur se tashmë xhirimet për këngën e tyre më të re të titulluar “Bowdown” kanë...

DJ Aldo nuk di të ndalet!!!

Pas suksesit të jashtëzakonshëm që korri me bashkëpunimin “Mos u nal” me grupin e suksesshëm NRG Band, Dj Aldo është gati të pushtojë përsëri tregun muzikor. Dj Aldo duket se ka gati projektin e radhës, i cili kësaj radhe është me një artist të huaj, Toni T. Për të gjithë ju...

Olta Boka i rikthehet studios muzikore

Edhe pse është shumë aktive në jetën e natës me koncertet e saj, Olta Boka i ka munguar tregut muzikor sa i përket projekteve të reja muzikore. “Ti me ke mua”, ka qënë projekti i saj fundit muzikor në bashkëpunim me Erik Lloshin, këngë e cila ishte pjesëmarrëse në “Top...