LAJME

Çiljeta zbulon surprizën e radhës…

E publikuar rreth 5 muaj më parë “Big Booty” është një projekt muzikor i cili ka rezultuar tepër i suksesshëm për këngëtaren e njohur Çiljeta, e cila erdhi në një bashkëpunim me Lil Koli dhe Filloreta. “Big Booty” ka mundur të jetë pjesë e Top Listës së “Top Awards” për...

“TOP AWARDS”, JA ARTISTËT ME MË SHUMË KANDIDIME

Jemi vetëm 24 ditë larg ngjarjes më të madhe muzikore të vitit: “Top Music Awards 2016”. Tashmë kandidaturat për secilën kategori janë shpallur dhe sa u përket atyre, nuk ka më surpriza. Surprizat e vërteta do të kulmojnë në Pallatin e Kongreseve, ku përveç performancave të artistëve më të mirë...

25 javë klasifikim në “Top List”: Ja cilat janë hitet më jetëgjata

Klasifikimi zyrtar i 29 majit përkon me 25 javë renditje muzikore në “Top List”. Në majat e klasifikimeve qëndrojnë hite që kanë bërë shumë bujë gjatë këtij viti në tregun muzikor shqiptar. Artisti me më shumë këngë në vendin e parë është Alban Skënderaj, me 7 vende të para, ku...

PRURJET E REJA SPOSTOJNË HITET NGA KLASIFIKIMI

Nuk mund të rrimë pa e thënë që Top Awards ka ndezur dukshëm garën mes këngëtarëve të skenës shqiptare. Kjo vihet re në prurjet e tyre muzikore, të cilat javët e fundit kanë qenë të pakontrollueshme. Shumë artistë vijnë me publikime të reja dhe me bashkëpunime me emra të njohur,...

Noizy: Numer One, Number Two dhe Number Three

Nuk ka asgjë që mund t’i dalë përpara reperit të njohur, pasi ZinZini tashmë ka pushtuar tre vendet e para në klasifikimin javor të Top Listës. Kryeson listën me këngën e re “The Baddest”, për të vazhduar më pas në vendin e dytë me “Grande”, duke u ngjitur me 8...

“Top Awards” shpall zyrtarisht kandidaturat

Në një mbrëmje plot artistë, kolegë të medias dhe partnerë të biznesit, “Top Music Awards” festoi mbrëmë shpalljen zyrtare të kandidaturave për çmimet e mëdha të 24 qershorit. Ledri, Kida, Mozzik, Bruno, Gjiko, Alban Ramosaj e shumë këngëtarë të tjerë pritën mbrëmë me ankth dhe emocion publikimin e emrave që...

“SMRN”, kënga më jetëgjatë në Top List

“Mbreti” i “Kings” këtë javë ka pushtuar vendin e gjashtë dhe atë të 15-të me “SMRN”, por ajo që i jep përparësi në raport me artistët e tjerë është një tjetër fakt interesant. “SMRN” është kënga më jetëgjatë në renditjen 24-javore të Top List.  Ajo i ka rezistuar klasifikimit, duke...

NOIZY vendos rekord të ri në “Top List”

Ai nuk është më në krye të klasifikimit për javën 24, por tashmë ai ka vendosur rekordin më të ri: është i vetmi artist që renditet me 3 këngë në klasifikimin e Top Listës dhe të tria gjenden njëra pas tjetrës në klasifikim, përkatësisht në vendin e dytë, të tretë...

Alban & Elinel, sërish në vendin e parë

Ka kaluar vetëm një  javë, por kënga e tyre tashmë është një hit me afro 2 milion klikime në Youtube. Lirikat plot ndjenjë të Albanit, gërshetuar me repin e revoltës të Elinel ia dolën të godasin zemrat e gjithë publikut, duke e bërë “Kam nevojë” një sukses të padiskutueshëm. Siç...